کد خبر: ۳۳۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه بسیاری از کشور‌ها محور توسعه خود را بر رونق صنعت گردشگری قرار داده‌اند، اظهار داشت: در تازه‌ترین ارزیابی سهم صنعت گردشگری ۱۰.۴ درصد از تولید ناخالص و ۱۰ درصد کل اشتغال جهان بوده است.

گفتارنو، گروه اقتصاد: 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه بسیاری از کشورها محور توسعه خود را بر رونق صنعت گردشگری قرار داده‌اند، اظهار داشت: در تازه‌ترین ارزیابی سهم صنعت گردشگری 10.4 درصد از تولید ناخالص و 10 درصد کل اشتغال جهان بوده است.

به گزارش گفتارنو، فریدون فعالی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری است، تاکید کرد: ما 700 اثر ثبت ملی، 20 موزه با 10 هزار قلم شیء تاریخی در کرمان داریم.

او ادامه داد: کرمان بیشترین داشته‌های تاریخی و فرهنگی و طبیعی را دارد، اما سهم کمی در معرفی ظرفیت‌های استان در فضای مجازی را دارد، اگر هم تبلیغاتی می‌شود زیر سایه صنعت و معدن قرار گرفته‌ و در حوزه گردشگری کمتر پرداخته‌ شده است.

فعالی در ادامه با بیان این جمله که در کرمان 474 واحد اقامتی پذیرایی و بوم گردی با 14 هزار و 348 تخت وجود دارد، گفت: 123 هزار و 450 نفر گردشگر تا پایان شهریورماه وارد استان کرمان شده اند که نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

او تعداد گردشگران خارجی استان کرمان در 6 ماهه ی ابتدای امسال را 22 هزار و 997 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد 17 درصد رشد نسبت به سال قبل دارد که مبنای آن سفر و گردشگری ارزان در ایران است نه اینکه ما زیرساخت گردشگری را فراهم کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خاطر نشان کرد: درصد اشغال تخت‌های هتل‌های کرمان در حال حاضر 35 درصد است، این در حالی است که کمتر از 60 درصد هم صرفه اقتصادی ندارد.

فعالی میانگین اقامت گردشگران در استان کرمان را 1.8 روز اعلام کرد و ادامه داد: این میزان اقامت رقم خوبی نیست، ما نتوانستیم مسیرهای گردشگری را برای مسافران تعیین کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه با تهیه طرح جامع گردشگری و انتخاب مشاور مباحثی پیگیری می‌شود که شرایط را بهتر کند، گفت: سرمایه‌گذار نیاز به مشوق‌دارد، به مباحث آموزشی هم باید توجه کرد.

فعالی سیاست توسعه دولتی گردشگری را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: از روز اول تاکید داشتم که پروژه‌های هدف و پیشتاز را تعیین کنیم، در این حوزه باید استان و شهر خودمان را معرفی کنیم.

او از طرح‌های مرمت و ساماندهی توسط مشاور میراث فرهنگی خبر داد و گفت: برای این ساماندهی‌ها نیاز به منابع ملی و استانی داریم و از سوی دیگر توسعه انواع بخش‌های گردشگری و متناسب با ظرفیت‌های هر شهرستان را در دستور کار داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پربازدید ها

تولیدکنندگان برای بالابردن وزن مرغ تا آخرین لحظه به مرغ، دان می‌دهند/ تولیدکنندگان کرمانی یارانه می‌گیرند، موظفند مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند/معرفی تولیدکننده به تعزیرات و دادستانی کار درستی نیست/کارشناسان و ناظران زدو بند می‌کنند/ فروشگاه‌های عرضه مستقیم مرغ تقویت می‌شوند/قیمت مرغ برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد

رتبه استان کرمان در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ بالای ۱۵ است

مرغ زنده در کرمان از میانگین کشوری کمتر است

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)