کد خبر: ۳۳۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
انارکی محمدی:
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دستورالعمل جدید سازمان بورس، گفت: قبل از هر تصمیمی در بازار سرمایه باید منافع سهامداران خرد مدنظر قرار گرفته و کاهش ریسک در بازار پایه در نهایت باید به نفع سهامداران خرد باشد.

احمد انارکی محمدی با بیان اینکه بازار پایه شامل شرکت هایی است که به جهت نداشتن شرایط در بورس پذیرفته نشدند یا اخراج شدند، بنابراین برخی شرکت های بازار پایه پرریسک هستند، افزود: برخی شرکت ها قابلیت رشد و حضور در تابلوی اصلی را می توانند داشته باشند، از سویی برخی شرکت های بورسی نیز ممکن است به بازار پایه منتقل شوند.


کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی کاهد
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی کاهد و فقط از هیجانات و ایجاد حباب جلوگیری خواهد کرد، ادامه داد: بی تردید سهام ارزشمند راه خود را پیدا می کند، البته کاهش دامنه نوسان با شیب ملایم می تواند از بروز التهاب منفی و ریزش یکباره قیمت ها جلوگیری کند.

انارکی تاکید کرد: تجربه گذشته نشان می دهد عدم کنترل نوسانات و رشد حباب گونه و غیر منطقی قیمت در همه تابلوها و بازارهای بورسی منجر به تکرار تجربه شرکت کنتورسازی می شود، اما برای تفکیک و تشخیص سهام شرکت های با ارزش و شرکت های پرریسک باید به سهامداران خرد کمک شود.

کاهش نوسان در بازار پایه برای کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است

وی با بیان اینکه کاهش نوسان در بازار پایه در جهت کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است، افزود: در این میان به جهت عدم تشخیص دقیق شرکت های ارزنده همه شرکت ها در روزهای اول اجرای مقررات جدید دچار ریز شدند، بدیهی است قبل از رشد این شرکت ها تذکرات و اطلاع رسانی می توانست اوضاع را بهبود دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سهامداران خرد که اطلاعات کمی دارند نباید هیجانی رفتار کرده و چه در بازار بورس و چه در بازار پایه نباید در صف خرید و فروش قرار گیرند، براین اساس برای سهامداران خرد و تازه وارد همیشه خرید صندوق های سرمایه‌گذاری توصیه می شود.

سهامداران جدید الورود باید از صندوق سهام خرید کنند

وی با بیان اینکه باید امکان برگشت و افزایش حراج برای سهام با ارزش بازار پایه فراهم شود تا سهام ارزنده قابلیت رشد داشته باشند، تصریح کرد: برخی شرکت های بازار پایه امکان برگشت به بورس را دارند و سهامداران جدید الورود باید یا از صندوق سهام خرید کنند یا از افراد خبره و مطمئن مشاوره بگیرند.

انارکی با تاکید بر اینکه سهامداران خرد باید بیشتر در زیر چتر حمایتی و اطلاعاتی بورس قرار گیرند، افزود: بی تردید نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است، چرا که نقش کاهنده برای تورم دارد، بنابراین باید به مداوم بودن رونق فکر کرد و از هیجانات در تابلوی اصلی و بازار پایه جلوگیری کرد و براساس گزارش های شرکت ها و وضعیت صنعت و سایر عوامل تصمیم گیری کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پربازدید ها

تولیدکنندگان برای بالابردن وزن مرغ تا آخرین لحظه به مرغ، دان می‌دهند/ تولیدکنندگان کرمانی یارانه می‌گیرند، موظفند مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند/معرفی تولیدکننده به تعزیرات و دادستانی کار درستی نیست/کارشناسان و ناظران زدو بند می‌کنند/ فروشگاه‌های عرضه مستقیم مرغ تقویت می‌شوند/قیمت مرغ برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد

رتبه استان کرمان در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ بالای ۱۵ است

مرغ زنده در کرمان از میانگین کشوری کمتر است

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)