کد خبر: ۳۳۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
انارکی محمدی:
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دستورالعمل جدید سازمان بورس، گفت: قبل از هر تصمیمی در بازار سرمایه باید منافع سهامداران خرد مدنظر قرار گرفته و کاهش ریسک در بازار پایه در نهایت باید به نفع سهامداران خرد باشد.

احمد انارکی محمدی با بیان اینکه بازار پایه شامل شرکت هایی است که به جهت نداشتن شرایط در بورس پذیرفته نشدند یا اخراج شدند، بنابراین برخی شرکت های بازار پایه پرریسک هستند، افزود: برخی شرکت ها قابلیت رشد و حضور در تابلوی اصلی را می توانند داشته باشند، از سویی برخی شرکت های بورسی نیز ممکن است به بازار پایه منتقل شوند.


کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی کاهد
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی کاهد و فقط از هیجانات و ایجاد حباب جلوگیری خواهد کرد، ادامه داد: بی تردید سهام ارزشمند راه خود را پیدا می کند، البته کاهش دامنه نوسان با شیب ملایم می تواند از بروز التهاب منفی و ریزش یکباره قیمت ها جلوگیری کند.

انارکی تاکید کرد: تجربه گذشته نشان می دهد عدم کنترل نوسانات و رشد حباب گونه و غیر منطقی قیمت در همه تابلوها و بازارهای بورسی منجر به تکرار تجربه شرکت کنتورسازی می شود، اما برای تفکیک و تشخیص سهام شرکت های با ارزش و شرکت های پرریسک باید به سهامداران خرد کمک شود.

کاهش نوسان در بازار پایه برای کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است

وی با بیان اینکه کاهش نوسان در بازار پایه در جهت کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است، افزود: در این میان به جهت عدم تشخیص دقیق شرکت های ارزنده همه شرکت ها در روزهای اول اجرای مقررات جدید دچار ریز شدند، بدیهی است قبل از رشد این شرکت ها تذکرات و اطلاع رسانی می توانست اوضاع را بهبود دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سهامداران خرد که اطلاعات کمی دارند نباید هیجانی رفتار کرده و چه در بازار بورس و چه در بازار پایه نباید در صف خرید و فروش قرار گیرند، براین اساس برای سهامداران خرد و تازه وارد همیشه خرید صندوق های سرمایه‌گذاری توصیه می شود.

سهامداران جدید الورود باید از صندوق سهام خرید کنند

وی با بیان اینکه باید امکان برگشت و افزایش حراج برای سهام با ارزش بازار پایه فراهم شود تا سهام ارزنده قابلیت رشد داشته باشند، تصریح کرد: برخی شرکت های بازار پایه امکان برگشت به بورس را دارند و سهامداران جدید الورود باید یا از صندوق سهام خرید کنند یا از افراد خبره و مطمئن مشاوره بگیرند.

انارکی با تاکید بر اینکه سهامداران خرد باید بیشتر در زیر چتر حمایتی و اطلاعاتی بورس قرار گیرند، افزود: بی تردید نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است، چرا که نقش کاهنده برای تورم دارد، بنابراین باید به مداوم بودن رونق فکر کرد و از هیجانات در تابلوی اصلی و بازار پایه جلوگیری کرد و براساس گزارش های شرکت ها و وضعیت صنعت و سایر عوامل تصمیم گیری کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قلعه‌گنج در معرض خطر همه‌گیری ویروس کرونا/امکان قرنطینه روستاهای آلوده وجود ندارد

کرونا بر ما پیروز شده است/دلمان برای همه زحماتی که با هم کشیدیم، می سوزد/خانواده هاو طوایف‌ به‌ صف‌ مبارزه باکرونا ویروس بپیوندند

نماینده بم:اقتصاد کلاسیک بلد نیستم،در حد کوچه و بازار اقتصاد می‌دانم/پیش بینی ارزی یک پیک موتوری

پیش‌فروش ۳ محصول جدید سایپا از ساعت 14امروز

حداقل تا پنج ماه آینده افزایش قیمتی در سموم کشاورزی نداریم /موجودی سم استان کم نیست، اما احتمال احتکار آن وجود دارد

افزایش قیمت سموم کشاورزی اجتناب ناپذیر است

تنها 4هزار تن از 480هزار تن گوجه به خرید حمایتی رسید/نوش دارو پس از مرگ سهراب

علائم گوارشی در مبتلایان به کرونا رو به افزایش است/ویروس کرونای جدید از طریق مدفوع قدرت انتقال و دفع دارد

واژگونی سمند در بلوار جمهوری 4 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت

الله‌آباد کرمان به امکانات مخابراتی رایگان مجهز شد

پربازدید ها

فشار مالیاتی بر اقتصاد استان؛ اخذ 1000 میلیارد مالیات بیش از میزان مصوب

الله‌آباد کرمان به امکانات مخابراتی رایگان مجهز شد

تنها 4هزار تن از 480هزار تن گوجه به خرید حمایتی رسید/نوش دارو پس از مرگ سهراب

پیش‌فروش ۳ محصول جدید سایپا از ساعت 14امروز

افزایش قیمت سموم کشاورزی اجتناب ناپذیر است

حداقل تا پنج ماه آینده افزایش قیمتی در سموم کشاورزی نداریم /موجودی سم استان کم نیست، اما احتمال احتکار آن وجود دارد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)