کد خبر: ۳۳۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان:
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: در کشور بیش از ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و در کرمان نیز یک میلیون و ۴۵۰ نفر تحت پوشش هستند.
گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: در کشور بیش از ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و در کرمان نیز یک میلیون و ۴۵۰ نفر تحت پوشش هستند.

به گزارش گفتارنو، علی حسینی محمدآبادی با بیان اینکه در کرمان ۱۲۰ هزار خانوار مستمری بگیر هستند، گفت: در استان ۵۱ هزار کارگاه فعال وجود دارد که در این ۵۱ هزار کارگاه ۳۷۰ نفر به عنوان بیمه شده اجباری هستند و در کنار آن ۱۵۰ هزار خانوار نیز با انواع و اقسام بیمه توافق شده تحت پوشش قرار گرفته اند.

حسینی محمد آباد در ادامه افزود:براساس قانون هر کسی در هر جایی کار می‌کند باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد.

در این نشست خبری خبرنگار گفتارنو از مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان پرسید، استان کرمان از جهت تعداد اشتغال ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی، بعد از استان‌های تهران و خوزستان رتبه سوم را در کشور قرار دارد، اما همین استان به لحاظ شاخص‌های فضای کسب و کار وضعیت مطلوبی ندارد وتعداد قابل توجهی از بنگاه‌های تولیدی در شرایط فعلی با مشکل مواجه شده اند. این آمار را چگونه توجیه می‌کنید؟

حسینی محمد آباد در پاسخ به این پرسش گفت: آمار‌های تامین اجتماعی مبتنی بر بازرسی‌هایی است که انجام می‌دهد و دقیقا براساس واقعیت‌های موجود در کارگاه‌ها و بیمه شدگان است.

او در ادامه افزود: اگر ما اعلام می‌کنیم که در سال ۹۷ حدود ۵ درصد افزایش در بیمه شدگان تامین اجتماعی داشتیم، این‌ها واقعی است و آدرس هایشان در سیستم تامین اجتماعی وجود دارد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه ۱۲ درصد تعداد کارگاه‌های فعال ما افزایش داشته است، گفت: آدرس و اسم این‌ها موجود است، به هر حال شاید این‌ها مواردی بوده اند که از قبل شاغل بوده اند، ولی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نگرفته اند که حال ممکن است خودشان راغب نبوده اند و یا اینکه کارفرما ان‌ها را بیمه نکرده است.

خبرنگار گفتار نو اینبار پرسید، به نظر شما این آمار منطقی است؟

مدیرکل تامین اجتماعی استان در پاسخ گفت: به هر حال آمار تامین اجتماعی این را نشان می‌دهد. درست است که در شرایط اقتصادی فعلی، بعضی از کارگاه‌های بزرگ با مشکل مواجه شده اند، اما کارگاه‌های خرد بیشتری روزانه کشف می‌شوند که به هرحال تعدادی بیمه شده دارند و این آمار را افزایش می‌دهند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در پاسخ به این پرسش که چرا درصد بیمه شدگان در جنوب کرمان نسبت به شمال کمتر است، گفت: به لحاظ اشتغال و حجم سرمایه گذاری متفاوت است. در جنوب ۲۰ درصد جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، ولی در استان ۴۷ درصد جمعیت به دلایلی، چون اشتغال ایجاد شده و سرمایه گذاری‌های صورت گرفته تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

حسینی محمد آباد خاطر نشان کرد: ما سه شعبه اصلی در شهرستان‌های جیرفت، کهنوج و منوجان داریم که در حال فعالیت هستند وما انتظار داریم که کسانی که تحت پوشش قرار نگرفتند تحت پوشش قرار گیرند.

حسینی محمد آباد با اشاره به نقش معین‌های اقتصادی، گفت: معین منوجان تعداد ۲۰۰ نفر از افرادی که در مشاغل خانگی فعالیت دارند را مورد حمایت قرار داده و بیمه این افراد را تا زمان توانمندی پرداخت می‌کند.

او در خصوص تعداد کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی اظهار کرد: ما ۵۰ هزار کارگر ساختمانی داریم که تا ۱۵ آبان فرصت دارند در سامانه رفاهی ثبت نام کنند و از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی در ادامه افزود: در استان ۴ هزار و ۳۰۰ کارگر اتباع داریم که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

حسینی محمد آباد همچنین در خصوص بیمه زنان خانه دار، گفت: ۴ هزارو ۵۰۰ نفر از زنان خانه دار تحت پوشش بیمه توافقی تامین اجتماعی هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پربازدید ها

تولیدکنندگان برای بالابردن وزن مرغ تا آخرین لحظه به مرغ، دان می‌دهند/ تولیدکنندگان کرمانی یارانه می‌گیرند، موظفند مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند/معرفی تولیدکننده به تعزیرات و دادستانی کار درستی نیست/کارشناسان و ناظران زدو بند می‌کنند/ فروشگاه‌های عرضه مستقیم مرغ تقویت می‌شوند/قیمت مرغ برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد

رتبه استان کرمان در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ بالای ۱۵ است

مرغ زنده در کرمان از میانگین کشوری کمتر است

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)