کد خبر: ۳۳۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خطاب به حسینی نژاد، گفت: ما یا به قانون تمکین می‌کنیم یا نه. آقای حسینی نژاد می‌خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص طرح توسعه پایدار منظومه روستایی خبر بحث شد .

شایان ذکر است که براساس ماده ۲۷ قانون برنامه ششم یکسری وظایف برای شوراها در حیطه توسعه روستایی مطرح شده است.

طرح منظومه روستایی خبر بدون حضور فرماندار بافت تصویب شد/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان:آقای حسینی نژاد می خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد/پارک ملی خبر منطقه ممنوعه است

(عکس تزئینی است)

به گزارش گفتارنو، در ابتدای این جلسه مشاور طرح با بیان اینکه محدوده مورد نظر ۵۹ درصد از مساحت خبر را در بر می گیرد، گفت:مراکز خدماتی ما در سه منطقه کشکوییه، خبر و ترنج هستند و بقیه مناطق از سطح پایین تری برخوردار هستند .

او کشاورزی، دامداری، گردشگری، گیاهان دارویی و صنایع دستی را به عنوان فعالیت های اقتصادی این منطقه معرفی کرد و گفت: گروه بندی هایی به منظور ساماندهی به این فعالیت ها در نظر گرفته شده است.

مشاور این طرح، صنایع تبدیلی را به عنوان عامل مهم برای پایداری جمعیت دانست و گفت: جمعیت چندین روستا در این منطقه حالت ناپایدار دارد و حتی برخی روستاها نیز حالت ناپایدار دارند.

استاندار کرمان در واکنش به غیاب فرماندار بافت در جلسه گفت: اینکه یک برنامه توسعه بدون حضور فرمانداران منطقه صورت گیرد چندان درست نیست.

به گزارس گفتارنو، ۱۷ نفر از اعضای اصلی این جلسه حاضر بوده و سه نفر غایب بودند که فرماندار بافت در شمار آن ها بود همچنین ۶ نفر از اعضا نیز نمایندگان خود را در این جلسه فرستاده بودند.

مهدی حسینی نژاد، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با بیان اینکه باید از قابلیت های بخش خصوصی استفاده کرد، گفت: صنایع متوسط خصوصا در معادن کرومیت دیده نشده است و فقط صنایع تبدیلی در بحث گیاهان دارویی دیده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در خصوص این طرح گفت: پیوست بهداشت و درمان هم باید در طرح دیده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خطاب به حسینی نژاد، گفت: ما یا به قانون تمکین می کنیم یا نه. آقای حسینی نژاد می خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد.

مرجان شاکری در ادامه افزود: پارک ملی خبر منطقه ممنوعه است. همچنین در خصوص پروژه هایی هم که مشاور پیشنهاد داده است باید بگویم که تمامی این طرح ها باید برای اجرا موافقت زیست محیطی را دریافت کند.

مشاور طرح نیز در پاسخ به حسینی نژاد گفت: چون امکان استخراج وجود ندارد دنبال معادن و توسعه صنایع معدنی نبودیم و بر روی صنایع تبدیلی برنامه ریزی کردیم.

او همچنین در خصوص مراکز درمانی منطقه خاطر نشان کرد: ۱۴ مرکز درمان در منطقه وجود دارد ولی فقط ۴ تا از آن ها فعال هستند.

مشاور این طرح همچنین در خصوص انتقادهای وارد شده به طرح شیلات در منطقه گفت: ما در این منطقه ۵ ماه است آب های سطحی را مدیریت نمی کنیم اگر این مدیریت صورت گیرد می توانیم برای پرورش شیلات برنامه ریزی کنیم.

او در ادامه افزود: تمرکز بیش از حد در یک منطقه مثل خبر یک ایراد است و باید این گردشگری توزیع شود.

در نهایت با موافقت اعضای حاضر در جلسه این طرح به تصویب رسید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شاکیان نحوه برگزاری انتخابات مستندات خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند/تخلف شهربابک در همان روز انتخابات پیگیری شد

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)