کد خبر: ۳۳۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خطاب به حسینی نژاد، گفت: ما یا به قانون تمکین می‌کنیم یا نه. آقای حسینی نژاد می‌خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص طرح توسعه پایدار منظومه روستایی خبر بحث شد .

شایان ذکر است که براساس ماده ۲۷ قانون برنامه ششم یکسری وظایف برای شوراها در حیطه توسعه روستایی مطرح شده است.

طرح منظومه روستایی خبر بدون حضور فرماندار بافت تصویب شد/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان:آقای حسینی نژاد می خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد/پارک ملی خبر منطقه ممنوعه است

(عکس تزئینی است)

به گزارش گفتارنو، در ابتدای این جلسه مشاور طرح با بیان اینکه محدوده مورد نظر ۵۹ درصد از مساحت خبر را در بر می گیرد، گفت:مراکز خدماتی ما در سه منطقه کشکوییه، خبر و ترنج هستند و بقیه مناطق از سطح پایین تری برخوردار هستند .

او کشاورزی، دامداری، گردشگری، گیاهان دارویی و صنایع دستی را به عنوان فعالیت های اقتصادی این منطقه معرفی کرد و گفت: گروه بندی هایی به منظور ساماندهی به این فعالیت ها در نظر گرفته شده است.

مشاور این طرح، صنایع تبدیلی را به عنوان عامل مهم برای پایداری جمعیت دانست و گفت: جمعیت چندین روستا در این منطقه حالت ناپایدار دارد و حتی برخی روستاها نیز حالت ناپایدار دارند.

استاندار کرمان در واکنش به غیاب فرماندار بافت در جلسه گفت: اینکه یک برنامه توسعه بدون حضور فرمانداران منطقه صورت گیرد چندان درست نیست.

به گزارس گفتارنو، ۱۷ نفر از اعضای اصلی این جلسه حاضر بوده و سه نفر غایب بودند که فرماندار بافت در شمار آن ها بود همچنین ۶ نفر از اعضا نیز نمایندگان خود را در این جلسه فرستاده بودند.

مهدی حسینی نژاد، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با بیان اینکه باید از قابلیت های بخش خصوصی استفاده کرد، گفت: صنایع متوسط خصوصا در معادن کرومیت دیده نشده است و فقط صنایع تبدیلی در بحث گیاهان دارویی دیده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در خصوص این طرح گفت: پیوست بهداشت و درمان هم باید در طرح دیده شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان خطاب به حسینی نژاد، گفت: ما یا به قانون تمکین می کنیم یا نه. آقای حسینی نژاد می خواهد در پارک ملی هم اکتشاف انجام دهد.

مرجان شاکری در ادامه افزود: پارک ملی خبر منطقه ممنوعه است. همچنین در خصوص پروژه هایی هم که مشاور پیشنهاد داده است باید بگویم که تمامی این طرح ها باید برای اجرا موافقت زیست محیطی را دریافت کند.

مشاور طرح نیز در پاسخ به حسینی نژاد گفت: چون امکان استخراج وجود ندارد دنبال معادن و توسعه صنایع معدنی نبودیم و بر روی صنایع تبدیلی برنامه ریزی کردیم.

او همچنین در خصوص مراکز درمانی منطقه خاطر نشان کرد: ۱۴ مرکز درمان در منطقه وجود دارد ولی فقط ۴ تا از آن ها فعال هستند.

مشاور این طرح همچنین در خصوص انتقادهای وارد شده به طرح شیلات در منطقه گفت: ما در این منطقه ۵ ماه است آب های سطحی را مدیریت نمی کنیم اگر این مدیریت صورت گیرد می توانیم برای پرورش شیلات برنامه ریزی کنیم.

او در ادامه افزود: تمرکز بیش از حد در یک منطقه مثل خبر یک ایراد است و باید این گردشگری توزیع شود.

در نهایت با موافقت اعضای حاضر در جلسه این طرح به تصویب رسید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: پروانه شکار پرندگان وحشی در کرمان صادر می‌شود

سن ابتلاء به سرطان پستان کاهش یافته است/ تغذیه نادرست یکی از علت های سرطان

کسب ۲ مقام کشوری در مسابقات قرآن توسط نمایندگانی از کرمان

دشمن در صدد است بر اعتقادات دانش‌آموزان ما کار کند/باید آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد

۲۵ تا ۲۶ مهرماه، اوج بازگشت زائرین کرمانی از مرزهای کشور/حجم بالای بازگشت زائران بیشتر از ظرفیت موجود شبکه حمل و نقلی می باشد

اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

برای مدیریت بحران برنامه داریم/ اجساد روی زمین نمی مانند

کشف ۱۱۰ میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان

واگذاری ۵۵۰۰ مترمربع زمین برای ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره

طرح یاریگران زندگی در مدارس استان کرمان اجرا می‌شود

پربازدید ها

فقط ۲۱ درصد از پزشکان شاغل در کرمان کارتخوان نصب کرده‌اند/ سیستم بسته نشده و پزشکان برای ثبت‌نام وقت دارند

رییس مجمع نمایندگان استان: باغداران از معاملات پسته در بورس استقبال خواهند کرد/ احمد انارکی محمدی: بورس پسته در شفاف سازی قیمت ها به باغداران و کشاورزان کمک می‌کند

سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: هیچ دغدغه امنیتی در کرمان وجود ندارد/تمامی تحرکات گروه های تکفیری تحت رصد هستند/ مشکلی در زمینه تامین امنیت گردشگران داخلی و خارجی نداریم

برای انتقال دائمی گردش مالی صنایع بزرگ استان به کرمان منتظر تصمیم بانک مرکزی صنعت، معدن و تجارت کرمان هستیم

افزایش حجم محموله‌های صادراتی پسته

افزایش ۳۴.۴ درصدی هزینه‌های خانوارهای کرمانی نسبت به سال گذشته

ردیابی مگس مدیترانه‌ای در ۳۵ هزار هکتار از باغ‌های کرمان/مگس مدیترانه ای به میوه ۳۰۰ گونه گیاه گرمسیری و سردسیری خسارت وارد می‌کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)