کد خبر: ۳۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد:
استاندار کرمان در واکنش به عدم جذب اعتبارات اسناد خزانه خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: زمان جذب اسناد تا ۳۱ تیرماه سال آینده است لذا اگرتا آخر ۶ ماه امسال ۵۰ درصد از تخصیص محقق نشود از تخصیص جاری دستگاه ها کم خواهد شد.
در سال 98 حتی یک ریال هم از اسناد خزانه جذب نشده است/ دستگاه های اجرایی از مصوبات جلسات پیروی نمی کنند
عکس تزیینی است
 
گفتارنو/گروه اقتصاد: اجرایی نشدن مصوبات جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه باواکنش و انتقاد شدید استاندار کرمان مواجه شد.

بنا به گفته‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این جلسه، در سال 98 حتی یک ریال هم از اسناد خزانه  جذب نشده است.جعفر رودری همچنین از عدم ارائه لیست پیمانکاران مشمول بند واو تبصره ۵ قانون سال ۱۳۹۸ خبر داد.

با توجه به توضیحات مدیران دستگاه‌های اجرایی در این جلسه مشکل اصلی عدم جذب این اعتبارات، به عدم اعلام آمادگی پیمانکاران بر می‌گردد که حاصل تأخیر در پرداخت‌های پیشین بوده است.

یکی از مدیران دستگاه‌ها در این جلسه با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات از طریق اسناد خزانه است، گفت: هم اکنون ۳۲ درصد تخصیص در اسناد خزانه داشتیم، حداقل متناسب با این ۳۲ درصد طرح‌ها را انجام دهند.

استاندار کرمان در واکنش به صحبت‌های رودری، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: زمان جذب اسناد تا ۳۱ تیرماه سال آینده است لذا اگرتا آخر ۶ ماه امسال ۵۰ درصد از تخصیص محقق نشود از تخصیص جاری دستگاه‌ها کم خواهد شد.

محمد جواد فدایی همچنین در خصوص عدم ارائه لیست پیمانکاران مشمول بند واو تبصره ۵ توسط دستگاه‌های اجرایی گفت: در شورای توسعه تمام مدیرانی که این کار را نکردند توبیخ شوند.

فدایی در ادامه افزود: نمی‌شود که ما اینجا دستورالعملی بنویسیم، بعد یک ماه بعد ببینم کاری انجام نشده است. چه معنی می‌دهد که ما یک چیزی این جا بنویسیم و شما هم هر کار می‌خواهید کنید؟!

به گزارش گفتار نو، براساس مصوبه جلسه پیشین شورا برنامه ریزی در ۲۶ شهریور ماه دستگاه‌های اجرایی موظف شدند که لیست پیمانکارانی که مدارک خود را به جهت استفاده از بند واو به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کرده را ارائه دهند. همچنین مقرر شده بود که دستگاه‌های اجرایی مشخص کنند که به چه دلیل باقی پیمانکاران مدارک خود را ارسال نکرده اند.

شایان ذکر است که در راستای این تبصره طلب پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی از طریق تهاتر با بانک و مالیات پرداخت می‌شود.

با توجه به توضیحات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این جلسه: تنها ۵ دستگاه از این دستورالعمل پیروی کرده اند و باقی دستگاه‌ها اقدامی در این خصوص نکرده اند.

اگر چه استاندار کرمان در ابتدای این جلسه دستور به توبیخ دستگاه‌های اجرایی داد، اما در نهایت با توجه به توضیحات مدیران دستگاه‌ها مقرر شد تا برای اجرای این دستورالعمل ۱۰ روز به دستگاه‌های اجرایی فرصت داده شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شاکیان نحوه برگزاری انتخابات مستندات خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند/تخلف شهربابک در همان روز انتخابات پیگیری شد

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)