کد خبر: ۳۳۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد:
استاندار کرمان در واکنش به عدم جذب اعتبارات اسناد خزانه خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: زمان جذب اسناد تا ۳۱ تیرماه سال آینده است لذا اگرتا آخر ۶ ماه امسال ۵۰ درصد از تخصیص محقق نشود از تخصیص جاری دستگاه ها کم خواهد شد.
در سال 98 حتی یک ریال هم از اسناد خزانه جذب نشده است/ دستگاه های اجرایی از مصوبات جلسات پیروی نمی کنند
عکس تزیینی است
 
گفتارنو/گروه اقتصاد: اجرایی نشدن مصوبات جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه باواکنش و انتقاد شدید استاندار کرمان مواجه شد.

بنا به گفته‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این جلسه، در سال 98 حتی یک ریال هم از اسناد خزانه  جذب نشده است.جعفر رودری همچنین از عدم ارائه لیست پیمانکاران مشمول بند واو تبصره ۵ قانون سال ۱۳۹۸ خبر داد.

با توجه به توضیحات مدیران دستگاه‌های اجرایی در این جلسه مشکل اصلی عدم جذب این اعتبارات، به عدم اعلام آمادگی پیمانکاران بر می‌گردد که حاصل تأخیر در پرداخت‌های پیشین بوده است.

یکی از مدیران دستگاه‌ها در این جلسه با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات از طریق اسناد خزانه است، گفت: هم اکنون ۳۲ درصد تخصیص در اسناد خزانه داشتیم، حداقل متناسب با این ۳۲ درصد طرح‌ها را انجام دهند.

استاندار کرمان در واکنش به صحبت‌های رودری، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: زمان جذب اسناد تا ۳۱ تیرماه سال آینده است لذا اگرتا آخر ۶ ماه امسال ۵۰ درصد از تخصیص محقق نشود از تخصیص جاری دستگاه‌ها کم خواهد شد.

محمد جواد فدایی همچنین در خصوص عدم ارائه لیست پیمانکاران مشمول بند واو تبصره ۵ توسط دستگاه‌های اجرایی گفت: در شورای توسعه تمام مدیرانی که این کار را نکردند توبیخ شوند.

فدایی در ادامه افزود: نمی‌شود که ما اینجا دستورالعملی بنویسیم، بعد یک ماه بعد ببینم کاری انجام نشده است. چه معنی می‌دهد که ما یک چیزی این جا بنویسیم و شما هم هر کار می‌خواهید کنید؟!

به گزارش گفتار نو، براساس مصوبه جلسه پیشین شورا برنامه ریزی در ۲۶ شهریور ماه دستگاه‌های اجرایی موظف شدند که لیست پیمانکارانی که مدارک خود را به جهت استفاده از بند واو به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کرده را ارائه دهند. همچنین مقرر شده بود که دستگاه‌های اجرایی مشخص کنند که به چه دلیل باقی پیمانکاران مدارک خود را ارسال نکرده اند.

شایان ذکر است که در راستای این تبصره طلب پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی از طریق تهاتر با بانک و مالیات پرداخت می‌شود.

با توجه به توضیحات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این جلسه: تنها ۵ دستگاه از این دستورالعمل پیروی کرده اند و باقی دستگاه‌ها اقدامی در این خصوص نکرده اند.

اگر چه استاندار کرمان در ابتدای این جلسه دستور به توبیخ دستگاه‌های اجرایی داد، اما در نهایت با توجه به توضیحات مدیران دستگاه‌ها مقرر شد تا برای اجرای این دستورالعمل ۱۰ روز به دستگاه‌های اجرایی فرصت داده شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: پروانه شکار پرندگان وحشی در کرمان صادر می‌شود

سن ابتلاء به سرطان پستان کاهش یافته است/ تغذیه نادرست یکی از علت های سرطان

کسب ۲ مقام کشوری در مسابقات قرآن توسط نمایندگانی از کرمان

دشمن در صدد است بر اعتقادات دانش‌آموزان ما کار کند/باید آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد

۲۵ تا ۲۶ مهرماه، اوج بازگشت زائرین کرمانی از مرزهای کشور/حجم بالای بازگشت زائران بیشتر از ظرفیت موجود شبکه حمل و نقلی می باشد

اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

برای مدیریت بحران برنامه داریم/ اجساد روی زمین نمی مانند

کشف ۱۱۰ میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان

واگذاری ۵۵۰۰ مترمربع زمین برای ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره

طرح یاریگران زندگی در مدارس استان کرمان اجرا می‌شود

پربازدید ها

فقط ۲۱ درصد از پزشکان شاغل در کرمان کارتخوان نصب کرده‌اند/ سیستم بسته نشده و پزشکان برای ثبت‌نام وقت دارند

رییس مجمع نمایندگان استان: باغداران از معاملات پسته در بورس استقبال خواهند کرد/ احمد انارکی محمدی: بورس پسته در شفاف سازی قیمت ها به باغداران و کشاورزان کمک می‌کند

سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: هیچ دغدغه امنیتی در کرمان وجود ندارد/تمامی تحرکات گروه های تکفیری تحت رصد هستند/ مشکلی در زمینه تامین امنیت گردشگران داخلی و خارجی نداریم

برای انتقال دائمی گردش مالی صنایع بزرگ استان به کرمان منتظر تصمیم بانک مرکزی صنعت، معدن و تجارت کرمان هستیم

افزایش حجم محموله‌های صادراتی پسته

افزایش ۳۴.۴ درصدی هزینه‌های خانوارهای کرمانی نسبت به سال گذشته

ردیابی مگس مدیترانه‌ای در ۳۵ هزار هکتار از باغ‌های کرمان/مگس مدیترانه ای به میوه ۳۰۰ گونه گیاه گرمسیری و سردسیری خسارت وارد می‌کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)