کد خبر: ۳۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای حفظ حقوق بیت المال استان مطرح شد؛
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: لازم است که ظرف۶ ماه آینده حداقل ۷ هزار انشعاب غیرمجاز برق در جنوب و ۴۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در شمال این استان مورد برخورد قاطع قانونی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال در حوزه برق تاکید کرد و گفت: لازم است که ظرف۶ ماه آینده حداقل ۷ هزار انشعاب غیرمجاز برق در جنوب و ۴۵۰۰ انشعاب غیرمجاز برق در شمال این استان مورد برخورد قاطع قانونی قرار گیرد.

یدالله موحد در شورای حفظ حقوق بیت المال استان افزود: یکی از معضلات موجود در کشور و استان کرمان این است که حجم بالایی از برق کشور در قالب انشعاب های غیرمجاز مورد سوء استفاده قرار می گیرد و زیان هنگفتی را به بیت المال وارد می کند و دستگاه های اجرایی، خدماتی و حاکمیتی باید دست به دست هم داده و این موضوع را حتی المقدور کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه مجازات های مربوط به سرقت برق در قانون پیش بینی شده، تاکید کرد: در کنار وجود اشتراک های غیرمجاز مواردی مشاهده شده که افراد دارای انشعاب قانونی برق هستند اما از راه های مختلف اقدام به سرقت برق می کنند که باید سعی شود با دستور دادستان و همراهی نیروی انتظامی برای رفع این موضوع اقدام شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: لازم است با تشکیل کمیته ای مشترک، اقدامات مقابله ای با انشعاب های غیرمجاز برق مورد رصد مستمر قرار گرفته و مشکلات مربوطه نیز مورد رسیدگی و رفع قرار گیرد.

موحد، رفتار عادلانه برای برخورد با انشعاب های غیرمجاز برق را مورد تاکید قرار داد و گفت: اجرای تصمیمات به شکل تبعیض آمیز به اعتماد به نظام و مسئولان خدشه وارد می کند اما اگر رفتار عادلانه و یکسانی در برخورد با انشعاب های غیرمجاز انجام شود، مردم نیز همراهی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: لازم است که گزارش جامعی از انشعاب های غیرمجاز، اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای مورد نظر و حمایت های قضائی و انتظامی مورد نیاز تدوین شود تا برنامه کاملی در این زمینه اجرایی شود.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان اظهارداشت: سالهای سال انباشتگی انشعاب های غیرمجاز برق را در استان کرمان شاهد بوده ایم که اگر قرار باشد با تمامی آنها در یک بازه زمانی کوتاه برخورد شده و پرونده قضایی برای آنها تشکیل شود، حداقل ۱۴ قاضی مستقل برای رسیدگی به این پرونده ها نیاز است.

موحد با اشاره به اینکه خیلی اصرار به ورود پرونده های مربوط به اشتراک های غیرمجاز برق به دستگاه قضایی نداریم، گفت: مجموعه وزارت نیرو باید تمام ظرفیت خود را به کار گیرد و در تعامل با نیروی انتظامی، دستگاه قضائی، نهادهای حاکمیتی و مردم به شکلی حرکت کند که اشتراک غیرمجاز و سرقت برق انجام نشود.

وی خاطرنشان کرد: با تعامل وزارت نیرو، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و فرمانداری ها اقدامات گسترده ای برای مقابله با انشعاب های غیرمجاز برق قابل انجام است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات مقابله ای با انشعاب های غیرمجاز برق باید با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی افراد انجام شود، افزود: وزارت نیرو امکان ارائه مشوق هایی برای افرادی که انشعاب های غیرمجاز خود را تبدیل به انشعاب مجاز می کنند را دارد و در این رابطه با افرادی باید برخورد شود که تکرار استفاده از انشعاب های غیرمجاز را دارند و بر این کار سماجت می کنند.

مشکلات انباشته حریم و بستر رودخانه ها برطرف می شود
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه حریم و بستر رودخانه ها مشکلات انباشته ای را داریم، گفت: سال ها قبل با تصویب قانون توزیع عادلانه آب مقرر شد که حریم و بستر رودخانه ها به صورت قطعی مشخص و اعلام شود.

موحد ادامه داد: سال های سال با وجود خشکسالی ها، غفلت هایی ایجاد شد و مدیران و مردم بستر و حریم رودخانه ها را فراموش کردند و سیل ابتدای سال جاری همه را بیدار کرد که باید از ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها خودداری شود.

وی تاکید کرد: اداره کل بازرسی استان کرمان درباره ساخت و سازهای ایجاد شده در حریم و بستر رودخانه ها پیگیری های لازم را انجام داده و گزارش جامعی در این زمینه تدوین کرده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: لازم است در جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال و سایر نشست ها، ایرادهای موجود در رابطه با ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه ها گوشزد شده و مدیران برای رفع این ایرادها بر اساس زمان بندی مشخص ورود کنند.

وی گفت: در حال حاضر فرایند تعریف حریم و بستر رودخانه ها در شرکت آب منطقه ای استان کرمان طولانی و زمان بر است و این امر موجب می شود ساختمان ها و مستحدثاتی در این مکان ها احداث شود که در زمان وقوع سیل، خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

خسارت ۲۱ میلیاردی انشعاب های غیرمجاز برق به بیت المال
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان نیز با اشاره به اینکه در ۶ ماه امسال ۱۴ هزار و ۶۷۶ انشعاب غیرمجاز جمع آوری شده، گفت: در سال گذشته ۵۸۸ مانور و در سال جاری نیز ۳۱۹ مانور از سوی این شرکت انجام شده است.

عبدالوحید مهدوی نیا خاطرنشان کرد: هر یک از اشتراک های غیرمجاز ۳ هزار کیلووات در سال برق مصرف می کنند که جمع ریالی آن ۲۱ میلیارد ریال می شود.

وی با بیان اینکه ۱۵ گروه پلیس برق در استان کرمان تشکیل شده است، گفت: گروه های پلمپ در شرکت نیروی برق تشکیل شده و تاکنون از ۵۵۰ هزار مشترک این شرکت، ۳۶۲ هزار و ۸۰۰ مشترک پلمپ سبز، ۴ هزار و ۵۸۰ مشترک پلمپ زرد و ۲۳۵ مشترک نیز پلمپ قرمز دریافت کرده اند.

وی اظهارداشت: پلمپ سبز به معنای عدم دستکاری کنتور از سوی مشترک، پلمپ زرد به معنای یک بار دستکاری کنتور و پلمپ قرمز به معنای تکرار دستکاری کنتور برق است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ انشعاب غیر مجاز در این شرکت شناسایی شده است که برآورد مصرف سالانه هر یک از این موارد، سالانه حدود ۳ هزار کیلووات مصرف دارند.

علی افتخاری ادامه داد: در سال جاری ۷۰۰ مورد دستکاری کنتور در شمال استان کرمان شناسایی شده که لازم است با این افراد برخوردهای قانونی انجام شود.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شاکیان نحوه برگزاری انتخابات مستندات خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند/تخلف شهربابک در همان روز انتخابات پیگیری شد

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

پربازدید ها

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)