کد خبر: ۳۳۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در کرمان ۱۵ روز هوای پاک، ۱۱۶ روز قابل قبول، ۴ روز ناسالم و یک روز خطرناک داشته ایم.

مجید سعیدی در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهارکرد: همه دستگاه ها، نیروهای مسلح و قوای سه گانه عضو ستاد مدیریت بحران هستند و باید وظایفی را براساس قانون انجام بدهند.

وقوع ۴۵ حادثه طبیعی در استان در ۶ ماهه نخست امسال

وی عنوان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال شاهد ۸ مخاطره طبیعی و ۴۵ حادثه از جمله زمین لرزه، سیل، صاعقه و ... در استان کرمان بوده ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه سیلاب ابتدای امسال خسارات زیادی وارد کرد و روستاهای زیادی دچار مشکل و قطع ارتباط شدند، تصریح کرد: در شهرستان های جنوبی و شرقی برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی بیش از ۶۰ هزار لیتر سم مصرف، ۱۶۲ هزار هکتار اراضی سمپاشی و آفت مهار شد.

وقوع ۵۲۵ مورد زمین لرزه در استان

سعیدی با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۲۵ مورد زمین لرزه از یک تا نزدیک به ۵ ریشتر در استان کرمان رخ داده که ۶ مورد بین ۴ تا ۵ ریشتر بوده است گفت: ۱۲۰ مورد از زمین لرزه ها در هجدک، ۶۳ مورد سیرچ، ۳۱ مورد یزدانشهر، ۲۹ مورد گلباف و ۲۷ مورد در کیانشهر و کوهبنان ۲۷ رخ داده است.

وی افزود: علت لرزه‌خیز بودن سیرچ و گلباف این است که این سیستم گسلی از لرزه‌خیزترین مناطق و لرزه‌خیزی آنها قابل پیش بینی است و از سوی دیگر براساس نظر کارشناسان، فعالیت های معدنی در منطقه یزدانشهر موجب افزایش فعالیت گسل ها می شود.

سعیدی اظهار کرد: با توجه به وجود ۲۵ سامانه گسلی در استان، باید دستگاه های اجرایی آمادگی و قابلیت پاسخ در زمان بحران را داشته باشند و باید این آمادگی حفظ شود.

وی با اشاره به پدیده گرد و غبار در استان کرمان تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در کرمان ۱۵ روز هوای پاک، ۱۱۶ روز قابل قبول، ۴ روز ناسالم و یک روز خطرناک داشته ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه شهرستان های ریگان و فهرج همواره با مشکل گرد و غبار مواجه هستند که در ۶ ماهه اول امسال شهرستان ریگان ۱۵ روز با هوای خیلی خطرناک، ۱۲ روز در شرایط خطرناک و ۱۴ روز بسیار ناسالم داشته است افزود: فهرج نیز در مدت مذکور ۸ روز خطرناک و ۵۰ روز بسیار ناسالم داشته که با توجه به ۲۹ کانون حساس به فرسایش بادی در استان، تعداد دستگاه های سنجش آلایندگی ناکافی و بعضا در مناطق شرقی استان قدیمی است.

سعیدی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری ۸۵۸ هکتار از اراضی استان(شامل جنگل ها، مراتع و ...) دچار آتش سوزی و نزدیک به ۲۹۰ ساعت انرژی، تجهیزات و نیرو صرف خاموش کردن این موارد شده است.

خسارت به ۳۲۲ میلیارد تومانی به حوزه زیربنایی استان

وی تصریح کرد: بنا به اعلام دستگاه های اجرایی در نیمه نخست امسال ۳۲۲ میلیارد تومان خسارت به حوزه زیربنایی و یک هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان کرمان وارد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بیان کرد: در حوادثی که در استان رخ داده، ۵ هزار واحد مسکونی نیاز به بازسازی و ۳۸۰۰ واحد نیاز به تعمیر دارد.

این مقام مسئول افزود: بیشترین تلفات حوادث استان کرمان مربوط به صاعقه است که هفت مورد فوتی در ۶ ماه نخست سال جاری داشته ایم و ۳ نفر نیز در مهرماه جاری براثر صاعقه جان خود را از دست داده اند و در سیل یک نفر فوتی داشتیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

دستگیری سرکرده باند شرارت در جنوب کرمان

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

دستگیری جاعل فراری در کرمان

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)