کد خبر: ۳۳۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی گفتارنو| خاطره رضا حکاک زاده از حادثه آتش گرفتن مسجد جامع کرمان
از صحن مسجد صدای شلیک گاز اشک آور و تیراندازی با اسلحه کمری به گوش می‌رسید. از نور گیر‌های بالای سرمان هم تعدادی کپسول گاز اشک آور و احتمالا نوعی گاز خفه کننده به داخل شبستان انداختند و این باعث هجوم مردم به سمت در‌های خروجی شد. تعدادی از روحانیون هم در شبستان بودند که از طریق یک نردبان بالا می‌رفتند تا از یکی از پنجره‌های سمت کوچه پشت شبستان خود را نجات دهند.

گاریچی ها به سرپرستی «زاغو» فریاد جاوید شاه سر می داد

گفتارنو/ رضا حکاک زاده: آن روز هم مثل سایر روزهای انقلاب در کنار تعدادی از دانشجویان دانشگاه کرمان در مسجد جامع حاضر بودم آن زمان 21 سالم بود و دانشجوی سال سوم رشته فیزیک دانشگاه کرمان بودم.

 وقتی اعلام شد که لولی ها همراه پاسبانان شهربانی از درب اصلی و از پشت بام شبستان های مسجد حمله کردند. ما داخل شبستان بزرگ شمالی مسجد نشسته بودیم و به سخنرانی گوش می دادیم.

از صحن مسجد صدای شلیک گاز اشک آور و تیراندازی با اسلحه کمری به گوش می رسید.از نور گیر های بالای سرمان هم تعدادی کپسول گاز اشک آور و احتمالا نوعی گاز خفه کننده به داخل شبستان انداختند و این باعث هجوم مردم به سمت درهای خروجی شد.

تعدادی از روحانیون هم در شبستان بودند که از طریق یک نردبان بالا می رفتند تا از یکی از پنجره های سمت کوچه پشت شبستان خود را نجات دهند.

بیرون درب بزرگ سمت دریاچه تمام دوچرخه ها و موتورها را آتش زده بودند آتش سوزی در برخی گوشه های مسجد و دالان های خروجی هم وجود داشت.به من حالت خفگی و تهوع شدید دست داد و پوست دست و صورتم به شدت سوزش داشت.

شبستان کم کم خالی شد و ما بدنبال جمعیت بیرون رفتیم در صحن مسجد شادروان محمدرضا مشارزاده را دیدم که سعی در ایجاد آرامش و هدایت مردم به خارج از مسجد را داشتند و تا جائیکه یادم می آید ایشان سعی داشتند درب اصلی سمت دریاچه ( زیر سردر ساعت) را که محل اصلی ورود مهاجمین بود ببندند و مردم را از مسیر های دیگر که امن تر بود خارج کنند.

از پشت بام جنوبی مرتبأ تیراندازی می شد و نزدیک بود دوست همراه من که می خواست از پشت یکی از ستونهای شبستان غربی به داخل ایوان بزرگ سمت قبله بدود تیر بخورد.

سرانجام بعد از مدتی که اوضاع آرام گرفت از درب سمت بازار قدمگاه خارج شدیم در حالیکه تعدادی از گاریچی ها به سرپرستی فردی بنام زاغو در کنار نیروهای گارد باتوم به دست فریاد جاوید شاه سر داده بودند و از ما می خواستند آن ها را همراهی کنیم!در سطح شهر هم تعدادی مغازه طرفداران انقلاب به آتش کشیده شد.

گاریچی ها به سرپرستی «زاغو» فریاد جاوید شاه سر می داد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حمایت قاطع رهبر انقلاب از ادامه کار دولت روحانی تا آخرین روز

ثبت80مبتلاکرونا و 12فوتی طی 24ساعت

توقیف ۹۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت درطرح پاکسازی تفرجگاه ها

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

مجموع مبتلایان به کرونا حوزه سلامت سیرجان به 90نفر رسید

کاهش 25درصد پروانهای بهره برداری چاه آب در رفسنجان،بردسیر، ارزوییه، سیرجان، شهربابک و زرند

حقوق رسانه‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود/ دوره‌های آموزشی، دستور کار دائمی خانه مطبوعات است

رسانه های حرفه ای از رسانه های غیر حرفه ای وافراد غیر متخص تفکیک شوند

حداقل حقوق تامین اجتماعی به 2میلیون و 750هزار تومان رسید

کشف 26 تن آرد قاچاق در بم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)