کد خبر: ۳۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
در ستاد تنظیم بازار استان مطرح شد:
ئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمان در این رابطه گفت: تولیدکننده کرمانی چرا باید جدا از کل کشور باشد، تولیدکنندگان کرمانی مثل همه یارانه می‌گیرند و وظیفه شان این است که مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند و قسمت کشتار و فروش نباید هزینه این بی تدبیری را بدهد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: در بیست و یکمین کارگروه ستاد تنظیم بازار در خصوص میزان افت مرغ در کشتارگاه های استان بحث شد.

به گزارش گفتارنو، مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این جلسه گفت: بنا به مصوبه ستاد تنظیم بازار تیم بازرسی به چندین کشتارگاه ارسال و مدارک و مستندات را کنترل کردند که بنا به این گزارشات میانگین نهایی افت ماهانه مرغ در سه کشتارگاه نمونه ۲۵.۳۸ درصد است.

در ادامه این جلسه به دستور مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، کلیپی از کشتارگاه مرغ پخش شد که نشان دهنده حیف شدن بخش قابل ملاحظه ای از نهاده ها بود. بنا به اظهارات رضا سنجری، تولیدکنندگان به جهت بالابردن وزن مرغ تا آخرین لحظه به مرغ دان می دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این رابطه گفت: توزیع کنندگان می گویند افت ۲۷ درصد است و می خواهند با ۲۷ درصد کاهش، مرغ را از تولیدکننده بخرند.

با توجه به مستندات ارائه شده در این جلسه در نهایت مقرر شد که افت مرغ ۲۵.۵ درصد درنظر گرفته شود.

در بخش دیگری از این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در خصوص قیمت مرغ گفت: با توجه به مهلتی که ما دادیم قرار شد تا از پنجشنبه هفته گذشته مصوبه تنظیم بازار مبنی بر قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان برای مرغ زنده و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مرغ کشته شده عملیاتی شود و در صورت عدم رعایت این مصوبه با تولیدکنندگان و توزیع کنندگانی که این مصوبات را رعایت نکردند برخورد شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این جلسه گفت: قیمت خرید مرغ برای تولید کنندگان ۸ هزار و ۵۵۰ تومان در نظر گرفته شده است اما برخی از تولید کنندگان مدعی اند که در برخی از استان ها مرغ را به قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ تومان از تولیدکنندگان می خرند.

محمدعلی دهقان در خصوص چرایی عدم حمایت استان از تولیدکنندگان خطاب به نماینده تولیدکنندگان مرغ گفت: ما تقاضا کردیم حداقل ۵ درصد کاهش یا افزایش را در اختیار ستاد تنطیم بازار استان بگذارند اما ما هنوز هیچ اختیاری در این زمینه نداریم و می بایست مصوبات ستاد تنظیم بازار را رعایت کنیم.

دهقان در ادامه افزود: ما در جهت حمایت از تولیدکنندگان اقداماتی انجام دادیم تا تولیدکنندگان با باز کردن یک فروشگاه عرضه مستقیم، مرغ را عرضه کنند.

سیستانی، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمان در این رابطه گفت: تولیدکننده کرمانی چرا باید جدا از کل کشور باشد، تولیدکنندگان کرمانی مثل همه یارانه می گیرند و وظیفه شان این است که مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند و قسمت کشتار و فروش نباید هزینه این بی تدبیری را بدهد.

حسن سیستانی در ادامه، کارشناسان و ناظران را متهم به زد و بند کرد که با واکنش مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان مواجه شد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خطاب به سیستانی گفت: یک نفر بازدید نکرده و از تمام دستگاه ها نماینده برای بازدید رفته است.

سنجری با بیان اینکه یک ماه چک نشده و روند ۶ ماه نظارت شده است، گفت: سیستمی که ما در دفتر اقتصادی داریم فقط اقتصادی است و ربطی به مسایل سیاسی و غیره ندارد.

او در ادامه بار دیگر سیستانی را خطاب صحبت هایش قرار داد و گفت: حرمت ها باید حفظ شود و استفاده از لغت هایی همچون زد و بند درست نیست.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی نیز در این جلسه گفت: چندین ماه است که ما سر این میز نشسته ایم و تولیدکننده و توزیع کننده هر کاری می خواستند کرد ، باید عزم جدی داشته باشیم و با متخلفان برخورد کنیم.

مهدی، رئیس تعاونی مرغداران استان در واکنش به صحبت های میری گفت: نگاه به تولیدکننده باید تغییر کند معرفی تولیدکننده به تعزیرات و دادستانی کار درستی نیست .

با توجه به بحث های صورت گرفته نهایتا مقرر شد که مرغ با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد و با متخلفین برخورد شود. همچنین مقرر شد در راستای حمایت از تولیدکنندگان فروشگاه های عرضه مستقیم مرغ تقویت شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم: موسسه خیریه مولی‌الموحدین در چه شرایطی شکل گرفت؟

تنها خواسته ما تاسیس یک تشکل دانشجوئی اسلامی است/ ما هم به گرانی بنزین انتقاد داریم اما صحیح است به رئیس جمهور و دولت توهین کنیم؟

بین ویروس HIV با ایدز، ۲۰ سال فاصله است! / یکی از موارد انتقال ویروس استفاده از سرنگ و سرسوزن مشترک است / در پنج سال اخیر ابتلای بانوان به HIV بیشتر شده است

اولویت نخست کشور حفظ اشتغال است / بانک‌ها با واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان همکاری مطلوبی ندارند

بیش از ۸۰۰ هزار مترمکعب پساب در کرمان جمع‌آوری و تصفیه شد

۲۲ درصد از گلخانه‌های شمال کرمان هیدروپونیک هستند

تیم بسکتبال مس کرمان مغلوب شهرداری بندرعباس شد

امیدواریم شورای نگهبان سیاست انقباضی خودش را کمتر کند/چهره‌ها می‌گویند ما اگر بیاییم رد صلاحیتمان می‌کنند پس چرا بیاییم؟/این دوره صرفا گزینه‌های که اصلاح طلب باشند مورد حمایت قرار می‌گیرند

گوجه ارزان می‌شود

لایحه کاهش ۱۶ نوع سهمیۀ کنکور در هیات دولت

پربازدید ها

گوجه ارزان می‌شود

تامین سرمایه در گردش، فعالیت ریگان خودرو را رونق می‌بخشد / ریگان خودرو زیان دهی نداشته است

۱۴ میلیون و ۲۶۹ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

وزیر اقتصاد: افشا کنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند / هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند/ باید فساد ریشه کن شود

۲۲ درصد از گلخانه‌های شمال کرمان هیدروپونیک هستند

اولویت نخست کشور حفظ اشتغال است / بانک‌ها با واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان همکاری مطلوبی ندارند

3برابر سال گذشته ملخ داریم/ جهاد کشاورزی خودرو ندارد/از پارسال حق الزحمه و اضافه کار نیروهایمان را پرداخت نکردیم

آمار جهاد کشاورزی با بانک ها هم خوانی ندارد/ حتی یک درصد پرداختی های کل کشور را نداشتیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)

دستگیری قاتل جوان شهربابکی در کمتر از 7 ساعت   ( نظر)