کد خبر: ۳۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
در ستاد تنظیم بازار استان مطرح شد:
ئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمان در این رابطه گفت: تولیدکننده کرمانی چرا باید جدا از کل کشور باشد، تولیدکنندگان کرمانی مثل همه یارانه می‌گیرند و وظیفه شان این است که مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند و قسمت کشتار و فروش نباید هزینه این بی تدبیری را بدهد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: در بیست و یکمین کارگروه ستاد تنظیم بازار در خصوص میزان افت مرغ در کشتارگاه های استان بحث شد.

به گزارش گفتارنو، مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این جلسه گفت: بنا به مصوبه ستاد تنظیم بازار تیم بازرسی به چندین کشتارگاه ارسال و مدارک و مستندات را کنترل کردند که بنا به این گزارشات میانگین نهایی افت ماهانه مرغ در سه کشتارگاه نمونه ۲۵.۳۸ درصد است.

در ادامه این جلسه به دستور مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، کلیپی از کشتارگاه مرغ پخش شد که نشان دهنده حیف شدن بخش قابل ملاحظه ای از نهاده ها بود. بنا به اظهارات رضا سنجری، تولیدکنندگان به جهت بالابردن وزن مرغ تا آخرین لحظه به مرغ دان می دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این رابطه گفت: توزیع کنندگان می گویند افت ۲۷ درصد است و می خواهند با ۲۷ درصد کاهش، مرغ را از تولیدکننده بخرند.

با توجه به مستندات ارائه شده در این جلسه در نهایت مقرر شد که افت مرغ ۲۵.۵ درصد درنظر گرفته شود.

در بخش دیگری از این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در خصوص قیمت مرغ گفت: با توجه به مهلتی که ما دادیم قرار شد تا از پنجشنبه هفته گذشته مصوبه تنظیم بازار مبنی بر قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان برای مرغ زنده و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای مرغ کشته شده عملیاتی شود و در صورت عدم رعایت این مصوبه با تولیدکنندگان و توزیع کنندگانی که این مصوبات را رعایت نکردند برخورد شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این جلسه گفت: قیمت خرید مرغ برای تولید کنندگان ۸ هزار و ۵۵۰ تومان در نظر گرفته شده است اما برخی از تولید کنندگان مدعی اند که در برخی از استان ها مرغ را به قیمت ۹ هزار و ۲۰۰ تومان از تولیدکنندگان می خرند.

محمدعلی دهقان در خصوص چرایی عدم حمایت استان از تولیدکنندگان خطاب به نماینده تولیدکنندگان مرغ گفت: ما تقاضا کردیم حداقل ۵ درصد کاهش یا افزایش را در اختیار ستاد تنطیم بازار استان بگذارند اما ما هنوز هیچ اختیاری در این زمینه نداریم و می بایست مصوبات ستاد تنظیم بازار را رعایت کنیم.

دهقان در ادامه افزود: ما در جهت حمایت از تولیدکنندگان اقداماتی انجام دادیم تا تولیدکنندگان با باز کردن یک فروشگاه عرضه مستقیم، مرغ را عرضه کنند.

سیستانی، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی کرمان در این رابطه گفت: تولیدکننده کرمانی چرا باید جدا از کل کشور باشد، تولیدکنندگان کرمانی مثل همه یارانه می گیرند و وظیفه شان این است که مرغ را با قیمت ۸ هزار و ۵۵۰ تومان عرضه کند و قسمت کشتار و فروش نباید هزینه این بی تدبیری را بدهد.

حسن سیستانی در ادامه، کارشناسان و ناظران را متهم به زد و بند کرد که با واکنش مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان مواجه شد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان خطاب به سیستانی گفت: یک نفر بازدید نکرده و از تمام دستگاه ها نماینده برای بازدید رفته است.

سنجری با بیان اینکه یک ماه چک نشده و روند ۶ ماه نظارت شده است، گفت: سیستمی که ما در دفتر اقتصادی داریم فقط اقتصادی است و ربطی به مسایل سیاسی و غیره ندارد.

او در ادامه بار دیگر سیستانی را خطاب صحبت هایش قرار داد و گفت: حرمت ها باید حفظ شود و استفاده از لغت هایی همچون زد و بند درست نیست.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی نیز در این جلسه گفت: چندین ماه است که ما سر این میز نشسته ایم و تولیدکننده و توزیع کننده هر کاری می خواستند کرد ، باید عزم جدی داشته باشیم و با متخلفان برخورد کنیم.

مهدی، رئیس تعاونی مرغداران استان در واکنش به صحبت های میری گفت: نگاه به تولیدکننده باید تغییر کند معرفی تولیدکننده به تعزیرات و دادستانی کار درستی نیست .

با توجه به بحث های صورت گرفته نهایتا مقرر شد که مرغ با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد و با متخلفین برخورد شود. همچنین مقرر شد در راستای حمایت از تولیدکنندگان فروشگاه های عرضه مستقیم مرغ تقویت شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیت‌الله مکارم شیرازی:مجلسیان جز انتقاد، هیچ راهکار عملی برای گرانی ارائه نداده اند

کرمان در وضعیت هشدار قرار گرفت

در شبانه روز گذشته 13نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند/شمار بستری شدگان به 334نفر رسید

سارق قطعات خودرو در کرمان دستگیر شد / اعتراف به ۱۸ فقره سرقت

کاهش مواجه چهره به چهره افراد در محیط‌های کاری/عدم استفاده از لوازم التحریر مشترک

دستگیری تعدادی از عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان

تنها 10هزار تن از70هزار تن شکر مورد نیاز استان با ارز یارانه ای تامین می شود/ اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد

تایید انتقال ویروس کرونا از طریق هوا/10تا 15درصد جمعیت استان کرونا دارند

سیدجلال طباطبایی بازیگر شب‌های برره درگذشت

اعتراض ارگان قالیباف به رفتار نمایندگان: حتما باید رهبرانقلاب تذکر دهند؟

پربازدید ها

اختصاصی/کشاورزی قراردادی؛ نسخه نجات بخش کشاورزان

بهره مندی کسب و کارهای فاقد بیمه از تسهیلات حمایتی

تنها 10هزار تن از70هزار تن شکر مورد نیاز استان با ارز یارانه ای تامین می شود/ اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)