کد خبر: ۳۳۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
نشست مشترک استاندار کرمان با معاونان سازمان مدیریت و وزارت نیرو منجر به اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص و ابلاغ بودجه برای طرح‌های مختلف آبرسانی این استان شد.

محمد جواد فدائی استاندار کرمان به اتفاق جعفر رودری رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در دیدار با حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور، جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و حاج رسولی‌ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب کشور روند تخصیص بودجه برای طرح‌های آبرسانی استان کرمان را بررسی کردند.

در این نشست مقرر شد با توجه به اهمیت طرح تامین آب شرب شهرهای جیرفت و عنبرآباد تخصیص بودجه این طرح در اولویت قرار گیرد و از محل ردیف های فعلی بودجه و یا ردیف جدید در سال 99 به آن بودجه مناسبی اختصاص یابد.

همچنین پیشنهاد اصلاح نام طرح آبرسانی از سد نساء مطرح شد به نحوی که نام شهرهای ریگان، فهرج و نرماشیر هم در کنار بم و بروات به عنوان شهرهای مقصد تامین آب قرار گیرد ضمن اینکه مقرر شد این کار از طریق درخواست اخذ مصوبه ماده 23 قانون احکام دایمی پیگیری شود تا پس از بررسی در سازمان برنامه و بودجه، از طریق کارگروه استانی برای آن تصمیم گیری شود.

همچنین 13 میلیارد تومان برای تکمیل سد قدرونی برای تامین آب زرند تخصیص یابد و آبرسانی به شهرهای بافت و بزنجان یکی دیگر از طرح های مهمی بود که پیرامون آن تبادل نظر شده و بر اساس مصوبه این نشست قرار است در سال جاری اعتباری از محل بودجه مربوط به جبران خسارت های سیل، برای ترمیم بخش سرریز این سد اختصاص یابد.

علاوه بر آن بخش دیگری از بودجه مورد نیاز طرح برای تکمیل آن با افزایش 10 درصدی مابه التفاوت بودجه مصوب آن در سال جاری، تخصیص یابد.

اختصاص 10 میلیارد تومان برای طرح آبرسانی به شهرها دهج و جوزم شهربابک یکی دیگر از توافق‌های این نشست مشترک در تهران بود.

توافق برای بررسی میزان اختصاص بودجه مطالبات مصوبات دور اول و دوم سفر رییس جمهوری و توافق برای تخصیص صددرصدی اعتبار آبرسانی شهرستان زرند از دیگر مصوبه های این نشست بود.

فدایی استاندار کرمان در حاشیه این نشست مشترک ضمن ابراز خرسندی از توافقات صورت گرفته گفت: تصمیمات اتخاذ شده در این نشست می‌تواند بخشی از دغدغه مربوط به طرح های تامین آب شرب شهرهای استان را رفع کند.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

دستگیری سرکرده باند شرارت در جنوب کرمان

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

دستگیری جاعل فراری در کرمان

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)