کد خبر: ۳۳۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر انجمن پیمانکاران درگفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
دبیر انجمن پیمانکاران با بیان این جمله که «وقتی پیمانکار می‌بیند که در این میان ضرر می‌کند، دیگر راغب به تهاتر نیست» می‌گوید: هدف این تبصره این است که بانک‌ها و سازمان امور اقتصاد و دارایی از این طریق پولشان را وصول کنند؛ این وسط تنها پیمانکار است که ضرر می‌کند.
گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:
پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند
اگر چه آیین ­نامه اجرایی بند (و) تبصره (۵) در جهت کاهش بدهی های دولت و کمک به پیمانکاران جهت رسیدن به مطالبات خود در قانون بودجه آمده است؛ اما آن گونه که از شواهد امر پیداست پیمانکاران، تمایلی به استفاده از این تبصره ندارند.

شایان ذکر است که در قالب این تبصره، طلب پیمانکاران از دستگاه‌های اجرایی از طریق تهاتر بدهی‌های پیمانکاران به بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی پرداخت می‌شود.

براساس مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در ۲۶ شهریور ماه مقرر شد تا دستگاه‌های اجرایی، لیست پیمانکارانی که مدارک خود را به جهت استفاده از بند (و) تبصره (۵) به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال کرده ارائه دهند و همچنین دلایل پیمان کاران برای عدم ارائه مدرک به سازمان مدیریت و برنامه ریزی را با طور شفاف مشخص کنند. اما با توجه به توضیحات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ۲۰ مهر ماه، تنها ۵ دستگاه از این دستورالعمل پیروی کرده اند و باقی دستگاه‌ها اقدامی در این خصوص انجام نداده اند.

دبیر انجمن پیمانکاران استان در خصوص راغب نبودن پیمانکاران به استفاده از این تبصره به گفتار نو می‌گوید: در قالب این تبصره دارایی می‌گوید ۲۵ درصد را نقد بپردازید و مابقی در قالب اسناد خزانه باشد، این کار را سازمان امور اقتصاد و دارایی هم انجام می‌دهد یعنی می‌گوید ۲۰ درصد از مالیات را نقداً بپردازید و مابقی را در قالب ۳۶ قسط پرداخت کنید.

به گزارش گفتارنو، محمدرضا سلیمان پوربا بیان اینکه ما را مجبور نکردند که اسناد خزانه‌ای که داریم را تنزیل کنیم تا الان بدهی مالیاتی خود را صفر کنیم، می‌گوید: در خصوص بانک هم ما از همان ابتدا بدهی خود را به صورت اقساط پرداخت می‌کنیم.

سلیمان پور درتشریح گلایه پیمانکاران از طرح تهاتر مطالبات پیمانکاران با بدهی هایشان به بانک‌ها ومالیات می‌گوید: من یک وام با اقساط مشخص گرفته ام و روی آن هم برنامه ریزی کرده ام، هر وقت سر قسط وام شد پرداخت را انجام می‌دهم. اکنون می‌خواهند آن مطالباتی که پیمانکار از دولت دارد و قرار بود تا در قالب اسناد خزانه پرداخت شود را با بدهی پیمانکار به بانک تهاتر کنند.

او در ادامه می‌افزاید: آن مطالباتی که پیمانکار روی آن برنامه ریزی کرده بود، یک جا بابت بدهی به بانک می‌رود و دیگر برنامه ریزی شرکت‌ها بهم می‌خورد. فرضاً من قسط وام را سه ساله پرداخت می‌کردم، اما حال با تهاتر مجبور به پرداخت یک باره آن هستم.

دبیر انجمن پیمانکاران با بیان این جمله که «وقتی پیمانکار می‌بیند که در این میان ضرر می‌کند دیگر راغب به تهاتر نیست» می‌گوید: هدف این تبصره این است که بانک‌ها و سازمان امور اقتصاد و دارایی از این طریق پولشان را وصول کنند؛ این وسط تنها پیمانکار است که ضرر می‌کند.

سلیمان پور با بیان این جمله که در حال حاضر این تبصره هیچ کمکی به پیمانکار نمی‌کند، در خصوص ایراد دیگر این تبصره می‌گوید: نوشته اند مطالبات تا اواخر سال ۹۵ را تهاتر کنند، مسلماً در آن سال پیمانکار هر کاری که می‌خواسته با این اسناد خزانه انجام داده است.

او درادامه می‌افزاید: به همین دلیل از طرف انجمن پیمانکاران در شورای فنی مطرح شد که مطالبات تا پایان سال ۹۶ و ۹۷ ملاک قرار گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوار‌های کم‌درآمد است/ دستور مهم رئیس جمهور برای پرداخت کمک‌های معیشتی از فردا

پیش بینی رگبار و رعد و برق در ارتفاعات غرب کرمان

۷۰ درصد جرائم اینترنتی، کلاهبرداری مالی و برداشت‌های غیر مجاز است

بورس محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان راه اندازی شد / محصولات کشاورزی کرمان صادر می شود

فعالیت گشت های ویژه تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی در کرمان

تصمیمی برای افزایش قیمت محصولات گرفته نشده است/ با گران‌فروشان برخورد قانونی صورت می گیرد

هیچ گونه افزایش کرایه ای در پی افزایش قیمت بنزین نخواهیم داشت / افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس شهری تخلف است

سران قوا با پشتوانه کارشناسی تصمیمی گرفته‌اند و باید اجرا شود/ مسئولان حفظ امنیت هم به وظایف خود عمل کنند

صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان 50 درصد افزایش یافت

استان کرمان توانمندی‌های اقتصادی خود را در تبریز به نمایش می‌گذارد/ مهم‌ترین اهداف حضور نمایشگاه، معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی استان است

پربازدید ها

صادرات بیش از ۲ میلیون دلاری صنایع دستی کرمان/ افزایش ۱۰۰ درصدی صادرات صنایع دستی کرمان نسبت به سال گذشته

پیش بینی برداشت ۳۹۰ کیلوگرم زعفران از مزارع شهرستان بافت

مصوبه مجوز پیش فروش ۱۵۰۰ دستگاه خودرو شرکت کرمان موتور عملیاتی نشده است

همۀ استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری شدند

استان کرمان توانمندی‌های اقتصادی خود را در تبریز به نمایش می‌گذارد/ مهم‌ترین اهداف حضور نمایشگاه، معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی استان است

صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در استان 50 درصد افزایش یافت

فعالیت گشت های ویژه تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی در کرمان

تصمیمی برای افزایش قیمت محصولات گرفته نشده است/ با گران‌فروشان برخورد قانونی صورت می گیرد

بورس محصولات کشاورزی برای اولین بار در استان راه اندازی شد / محصولات کشاورزی کرمان صادر می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)