کد خبر: ۳۳۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتحادیه صنف بازی‌های رایانه‌ای و غیررایانه‌ای در واکنش به اظهارات معاون امور اجتماعی بهزیستی در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد؛
ترابی خطاب به معاون امور اجتماعی بهزیستی که گفته بود «خانه های بازی، خانواده ها را اغفال می کند» می گوید: به کار بردن واژه اغفال کردن اصلا صحیح نیست. چرا خانه های بازی شلوغ هستند؟ چون نیاز جامعه است. خیلی از کسب و کارها ایجاد شدند اما نیاز جامعه نبود و موفق نشدند.

با آمدن خانه‌های بازی، مهدکودک‌ها احساس خطر کرده اند/کسانیکه که مجوز خانه بازی می‌خواهند از بهزیستی سرخورده شدند/نیاز جامعه ایجاد کننده یک شغل جدید است/آموزش و پرورش به پیش دبستانی‌ها اجازه تاسیس خانه بازی را داده است

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: رییس اتحادیه صنف بازی های رایانه ای و غیررایانه ای در واکنش به انتقادات معاون امور اجتماعی بهزیستی کرمان از خانه های بازی، در گفت و گو با گفتارنو، گفت: مهدکودک ها احساس خطر کرده اند و می گویند این خانه ها کار ما را انجام می دهند، در صورتی که اینچنین نیست. وقتی یک کسب و کار جدید شکل می گیرد باید بررسی کنیم که چگونه از آن استفاده کنیم نه اینکه درمقابل آن موضع گیری کنیم.

به گزارش گفتارنو، پیمان ترابی می گوید: 75 درصد کسانی که درخواست مجوز برای ایجاد خانه بازی داشته اند مربی دوره دیده بهزیستی بودند که بنا به دلایلی از مهدکودک ها خارج شدند و 90 درصدشان لیسانس یا فوق لیسانس هستند.

او در خصوص اینکه گفته شده بود اگر آسیب جنسی به کودک وارد شود تا ابد ماندگار خواهد بود، می گوید:چه ضمانتی وجود دارد تا در محیط های دیگر این اتفاق رخ ندهد، در خانه های بازی بدون استثنا همه کارکنان خانم هستند.

او بار دیگر تاکید می کند: دوستانی که برای کسب مجوز از ما اقدام می کنند یا از بهزیستی سرخورده شدند یا مشکلات دیگری داشتند که رو به گرفتن مجوز از ما آورده اند چرا که گرفتن جواز آسانتر از گرفتن مجوز مهدکودک است.

رییس اتحادیه صنف بازی های رایانه ای و غیر رایانه ای، می افزاید: نیاز جامعه ایجاد یک شغل جدید است و از آنجایی که مهدکودک ها ساعتی کار نمی کردند و شهریه شان بالا بود. خانواده ها به مکانی نیاز داشتند که از کودکشان به صورت ساعتی مراقبت کند، خانه های بازی ایجاد شدند و از آنها استقبال شد چرا که ما اشتراکی و ساعتی پول می گیریم نه شهریه ای و این به نفع خانواده ها است.

او تصریح می کند: اشتراک ما به صورت هفتگی، 15 روز و سی روز است و هزینه ساعتی ما یک ساعت 8 هزارتومان، دوساعت 15 هزارتومان و سه ساعت 21 هزارتومان است.

ترابی با بیان اینکه تا کنون هم از مهدکودک های زیر نظر بهزیستی و پیش دبستانی های زیر نظرآموزش و پرورش و مهد قرآن زیر نظر شورای تبلیغات اسلامی درخواست مجوز برای تاسیس خانه بازی داشتیم، می گوید: آموزش و پرورش با بیان اینکه در زمان آموزش هیچ گونه فعالتی خارج از آموزش نمی توانند داشته باشند، پیشنهاد داد در بعد از ظهر می توانند این کار را انجام دهند چراکه برای پش دبستانی های زیر نظر آموزش و پرورش نیز درآمد زایی می شود. و ما تاکنون به پنج پیش دبستانی تحت نظر آموزش و پرورش مجوز خانه بازی دادیم. اما آیین نامه مهدکودک های تحت نظر بهزیستی موافق این کار نیست و گفتند مهدکودک ها حق ندارند این کار را انجام دهند.

رییس اتحادیه صنف بازی های رایانه ای و غیررایانه ای به جلسه شورای هماهنگی حقوق کودک با موضوع خانه های بازی که در استانداری تشکیل شد اشاره می کند و می گوید: اگر مورد خاصی بود مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری حتما ما را محکوم می کرد اما ایشان فقط از ما خواستند اهل تعامل باشیم و از موازی کاری پرهیز کنیم.

ترابی خطاب به معاون امور اجتماعی بهزیستی که گفته بود «خانه های بازی، خانواده ها را اغفال می کند» می گوید: به کار بردن واژه اغفال کردن اصلا صحیح نیست. چرا خانه های بازی شلوغ هستند؟ چون نیاز جامعه است. خیلی از کسب و کارها ایجاد شدند اما نیاز جامعه نبود و موفق نشدند.

او در پاسخ به انتقادات معاون امور اجتماعی بهزیستی مبنی بر ساعت نگهداری کودکان تا دیروقت می گوید: مشکل از جامعه و اقتصاد است نه خانواده، و پدر و مادر دو شیفت کار می کنند، با وجود اینکه ساعت کاری ما 7صبح تا ده شب است اما گاهی خانواده ها دیرتر دنبال بچه ها می آیند و ما نمی توانیم از بچه نگهداری نکنیم.

ترابی خطاب به محمود منصوری می گوید: ما کودکان 2تا 9 سال را پذیرش داریم و اگر بهزیستی مدرکی دارد دال بر اینکه ما تا 15 سال را پذیرش می کنیم ارائه واثبات کند.

ترابی با اشاره به اینکه 18 سال به لحاظ قانون فردی بالغ در نظر گرفته می شود، می گوید: قانون نظام صنفی حداقل سن برای کسب مجوز را 18 سال معرفی کرده است حتی مدرک تحصیلی خاصی را نیز ملاک قرار نداده است و تنها به داشتن سواد خواندن و نوشتن اکتفا کرده است و این یک ضعف است که ما نیز به آن اذعان داریم.

او تاکید می کند: تایید صلاحیت ها بر می گردد به قانون نظام صنفی و قانون را باید اصلاح کنند.

او همچنین به مسئله آموزش در خانه های بازی اشاره می کند و می گوید: این خانه ها، خانه های بازی و خلاقیت هستند و کسی در آنجا حق آموزش مستقیم ندارد و اگر خانه ای راسا خودش آموزش دهد خلاف قانون است.

ترابی ادامه می دهد: ما آموزش نمی دهیم و رویکرد ما بازی و سرگرمی هدفمند و همراه با خلاقیت است.

رییس اتحادیه صنف بازی های رایانه ای در پایان خطاب به منصوری یادآور می شود: تاریخ جلسه ی مرتبط با وضعیت خانه های بازی که در محل بهزیستی برگزار شد در سال ۹۷ بوده است  که در آن جلسه شیوه نامه تدوین شده است و ما چطور از سال ۹۶ منتظر پاسخ صنعت و معدن در خصوص شیوه نامه هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

علت سکوت چین درخصوص قرارداد 25ساله ایران و چین چیست؟

استاندار کرمان: بیانات رهبری در جمع نمایندگان موجب ایجاد آرامش و بهبود روابط شد

مقام مسئول: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری حذف شود

گلایه رئیس دادگستری از عدم تعیین تکلیف اماکن مخروبه: شهردار گزارش دهد

آب شهرکرمان سالم است/۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند/تاثیر حاشیه نشینان در هدر رفت و کم آبی کرمان تنها ۲ درصد است

عارف: نه از اصلاح‌طلبی عبور می‌کنیم، نه از آن عقب می‌نشینیم

درحال فراهم‌سازی مقدمات انتخابات ۱۴۰۰ هستیم

محققان آلمانی: کودکان کرونا را منتقل نمی‌کنند

فعالیت‌های اداری مدارس تعطیل نیست

یک پنجم فوتی‎‌های روزانه کشور مربوط به بیماران کرونایی است

پربازدید ها

کشف 26 تن آرد قاچاق در بم

وجود ۱۸۹ زندانی جرائم غیرعمد در کرمان/ افزایش ورودی به زندان ها

یک پنجم فوتی‎‌های روزانه کشور مربوط به بیماران کرونایی است

ماسک را صرفا از داروخانه و لوازم پزشکی خریداری کنید

کرمان غبارخیزترین استان کشور است/ هیچ نقطه بحرانی به لحاظ آلودگی صنایع در سطح استان نداریم

دو سوم تخت های بیمارستان افضلی‌پور به بیماری کرونایی اختصاص یافت

۲ نفر از برگزار کنندگان مراسم‌های جشن در جیرفت بازداشت شدند

رشد ۵۳ درصدی کشف مواد مخدر در شهربابک

حداقل حقوق تامین اجتماعی به 2میلیون و 750هزار تومان رسید

تایید انتقال ویروس کرونا از طریق هوا/10تا 15درصد جمعیت استان کرونا دارند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)