کد خبر: ۳۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان در راستای افزایش تولیدات دانش‌محور و تقویت رشد علمی از واحدهای تولیدی دانش بنیان و فناور حمایت می‌کند.

مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان در دیدار با مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: واحدهای دانش بنیان و فناور در این منطقه فقط پنج درصد ارزش زمین را به صورت نقد و باقیمانده پول را طی ۶۰ قسط پرداخت می‌کنند.

یحیی مالکی افزود: حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان به صورت ویژه در دستور کار است لذا متقاضیان این بخش با مراجعه به نواحی صنعتی می‌توانند از این حمایت ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هشت شهرک و ناحیه صنعتی در جنوب کرمان وجود دارد، اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می‌تواند با هدایت پایان‌نامه‌ها به سمت نیاز صنعت، ارتباط خوبی در این بخش ایجاد کند.

مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان افزایش کیفیت صنعت را نتیجه ارتباط بیشتر علم و صنعت برشمرد و گفت: با ورود جامعه علمی به بخش صنعت شاهد پیشرفتهای روز افزون این بخش هستیم لذا این شرکت از ورود بخش علمی استقبال می‌کند.

وی به تشریح عملکرد شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان پرداخت و اظهارداشت: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب کرمان از ابتدای تاسیس تاکنون ۷۷۳ قرارداد منعقد شده که از این تعداد، ۳۸۸ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

مالکی از راه‌اندازی طب کار در شهرک صنعتی جیرفت خبر داد و گفت: این مرکز تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شود.

از ظرفیت دانشگاه‌ برای توسعه جنوب کرمان استفاده شود

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز از هدایت واحدهای دانش بنیان و فناور به سمت بخش صنعت خبر داد و گفت: باید از ظرفیت دانشگاه‌ برای توسعه منطقه جنوب کرمان استفاده شود.

غلامعلی حقیقت به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های مراکز رشد و فناور نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

وی ادامه داد: امروز شاهد تولیدات مختلفی توسط واحدهای فناور و دانش بنیان در کشور هستیم که این موضوع باعث خودکفایی کشور می‌شود.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: هرچند ارتباط خوبی بین علم و صنعت در جنوب کرمان کلید خورده ولی لازمه تقویت این بخش باور و اعتقاد مدیران دستگاه‌های اجرایی به جایگاه دانشگاه و استفاده از این ظرفیت است.

وی ادامه داد: در موج جدید توسعه دنیای امروز، نمی‌توان دانشگاه را جدای از جامعه و صنعت تصور کرد، این ارتباط در کشور ما با وجود توافق عمومی بر ضرورت و اهمیت این مهم، هنوز سیستمی و پیوسته نیست و حرکت‌ها در این حوزه بیشتر شعاری و تشریفاتی بوده است.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه پنج واحد دانش بنیان و فناور در این مرکز فعال است، گفت: این واحدها فعلا دارای هشت طرح فناورانه هستند.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حمایت قاطع رهبر انقلاب از ادامه کار دولت روحانی تا آخرین روز

ثبت80مبتلاکرونا و 12فوتی طی 24ساعت

توقیف ۹۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت درطرح پاکسازی تفرجگاه ها

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

مجموع مبتلایان به کرونا حوزه سلامت سیرجان به 90نفر رسید

کاهش 25درصد پروانهای بهره برداری چاه آب در رفسنجان،بردسیر، ارزوییه، سیرجان، شهربابک و زرند

حقوق رسانه‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود/ دوره‌های آموزشی، دستور کار دائمی خانه مطبوعات است

رسانه های حرفه ای از رسانه های غیر حرفه ای وافراد غیر متخص تفکیک شوند

حداقل حقوق تامین اجتماعی به 2میلیون و 750هزار تومان رسید

کشف 26 تن آرد قاچاق در بم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)