کد خبر: ۳۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان در راستای افزایش تولیدات دانش‌محور و تقویت رشد علمی از واحدهای تولیدی دانش بنیان و فناور حمایت می‌کند.

مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان در دیدار با مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: واحدهای دانش بنیان و فناور در این منطقه فقط پنج درصد ارزش زمین را به صورت نقد و باقیمانده پول را طی ۶۰ قسط پرداخت می‌کنند.

یحیی مالکی افزود: حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان به صورت ویژه در دستور کار است لذا متقاضیان این بخش با مراجعه به نواحی صنعتی می‌توانند از این حمایت ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه هشت شهرک و ناحیه صنعتی در جنوب کرمان وجود دارد، اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می‌تواند با هدایت پایان‌نامه‌ها به سمت نیاز صنعت، ارتباط خوبی در این بخش ایجاد کند.

مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان افزایش کیفیت صنعت را نتیجه ارتباط بیشتر علم و صنعت برشمرد و گفت: با ورود جامعه علمی به بخش صنعت شاهد پیشرفتهای روز افزون این بخش هستیم لذا این شرکت از ورود بخش علمی استقبال می‌کند.

وی به تشریح عملکرد شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان پرداخت و اظهارداشت: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب کرمان از ابتدای تاسیس تاکنون ۷۷۳ قرارداد منعقد شده که از این تعداد، ۳۸۸ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

مالکی از راه‌اندازی طب کار در شهرک صنعتی جیرفت خبر داد و گفت: این مرکز تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شود.

از ظرفیت دانشگاه‌ برای توسعه جنوب کرمان استفاده شود

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز از هدایت واحدهای دانش بنیان و فناور به سمت بخش صنعت خبر داد و گفت: باید از ظرفیت دانشگاه‌ برای توسعه منطقه جنوب کرمان استفاده شود.

غلامعلی حقیقت به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های مراکز رشد و فناور نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

وی ادامه داد: امروز شاهد تولیدات مختلفی توسط واحدهای فناور و دانش بنیان در کشور هستیم که این موضوع باعث خودکفایی کشور می‌شود.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: هرچند ارتباط خوبی بین علم و صنعت در جنوب کرمان کلید خورده ولی لازمه تقویت این بخش باور و اعتقاد مدیران دستگاه‌های اجرایی به جایگاه دانشگاه و استفاده از این ظرفیت است.

وی ادامه داد: در موج جدید توسعه دنیای امروز، نمی‌توان دانشگاه را جدای از جامعه و صنعت تصور کرد، این ارتباط در کشور ما با وجود توافق عمومی بر ضرورت و اهمیت این مهم، هنوز سیستمی و پیوسته نیست و حرکت‌ها در این حوزه بیشتر شعاری و تشریفاتی بوده است.

مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه پنج واحد دانش بنیان و فناور در این مرکز فعال است، گفت: این واحدها فعلا دارای هشت طرح فناورانه هستند.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان/ تاثیر کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه در کاهش آلودگی و تولید کودشیمیایی

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

سهم استان کرمان از تولید ناخالص داخلی کشور ۳.۴ درصد است / ۸ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی در استان کرمان آماده بهره‌برداری است

جشنواره پسته ممتاز زرندی سوم آذر ماه برگزار می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)