کد خبر: ۳۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اقتصادی وزیر امور خارجه:
معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه توصیه ما کشت فراسرزمینی است که این یک فرصت برای جمهوری اسلامی است، گفت: باید تجار کرمانی به تعادل در تجارت توجه داشته باشند. باید زمینه تولید را در کشورهای دیگر فراهم کنیم زیرا تعادل تجاری بهترین تضمین برای ادامه تجارت است.

غلامرضا انصاری در نشست بررسی پتانسیل های توسعه روابط اقتصادی فرامرزی در کرمان با حضور تعدادی از سفرا و رایزنان اقتصادی کشورهای خارجی اظهار کرد: بیش از 50 درصد مراودات تجاری ما با همسایگان است که حرکت در جهت اقتصاد سالم است و گام بزرگی است که 40 سال بعد از انقلاب به دلیل شرایطی که در آن قرار گرفتیم راه درستی در پیش گرفتیم و آن مراوده با همسایگان است.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه افزود: از بازرگانان استان کرمان می خواهم همسایگان را در اولویت بگذارند زیرا بازارهای خوبی اطراف ماست و مزیت های خوبی با دسترسی ساده و نزدیکی های فرهنگی داریم و باید 15 همسایه در اولویت کاری ما باشد و نباید فرصت ها را از دست بدهیم.

انصاری با تشکر از دست اندرکاران برگزاری این برنامه و مسوولان استان کرمان تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که فعالان اقتصادی باید توجه داشته باشند این است که اساس مراوده باید طبق قرداد حقوقی قوی و چارچوب دار باشد.

وی ادامه داد: یکی از ضعف های ما در تجارت خارجی توجه نکردن به قرادادهای قوی است و اتاق بازرگانی باید مشاوره حقوقی به تجار بدهد که در سیاست خارجی به ما کمک می کند تا وقتی بازرگانان با مشکلات روبه رو شوند کار را دنبال کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: اکنون به دلیل تحریم مشکلاتی برای تجار پیش می آید که به دلیل نبود قراردادهای چارچوب دار عمدتا متضرر می شوند.

وی با تاکید بر تمرکز فعالان اقتصادی بر کشورهای همسایه اظهار کرد: مراودات با همسایگان با مشکلات بسیار کمتری روبه رو خواهد بود ضمن اینکه باید قبل از آغاز هر تجارتی ساز و کار نقل و انتقال مالی تعرفی شود که با همسایگان این کار راحت تر است.

انصاری با تاکید بر اینکه سعی می کنیم در تجارت با همسایگان از پول ملی استفاده کنیم که نیاز را به نقل و انتقال بانکی کمتر می کند، گفت: توصیه این است همسایگان در اولویت باشند زیرا همسایگان بسیار توانمند و خوبی داریم.
وی تصریح کرد: اولویت بعدی تجارت باید به کشورهایی باشد که دسترسی به آنها از جهت نقل و انتقال پول و حمل کالا راحت تر است و کشف بازارهای جدید و حوزه های قابل دسترسی باید از اولویت های اتاق بازرگانی باشد.

انصاری با بیان اینکه یکی دیگر از نکاتی که در کرمان تجربه خوبی دارد ساز و کارهای صادراتی است، گفت: امیدواریم سال آینده، سال توسعه صادرات نامگذاری شود. امسال در حوزه تولید کارهای خیلی خوب و بزرگی انجام شده و در حوزه کشاورزی تولیدات بسیار خوبی داشته ایم.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه گام بعدی صادرات و بازاریابی است و کرمانی ها در حوزه پسته تجربه بسیار خوبی دارند و باید این تجربه به حوزه های دیگر بازاریابی منتقل شود گفت: تولید بدون صادرات ورشکستگی است و نمی توانیم فقط با هدف بازار ایران تولید را افزایش بدهیم و باید ضمن تشویق تولید، بازاریابی و صادرات را در کنار آن تشویق بکنیم.

وی افزود: ساز و کارهای صادرات از جمله صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات است که تجار بدون تکیه به این ساز و کارهای صادراتی نباید صادرات را انجام دهند زیرا با ریسک روبه رو می شوند و باید با کمک نمایندگان این ساز و کارها تقویت شود.

انصاری اظهار کرد: اگر برای ساز و کارهای صادراتی و شرکت های فعال این حوزه فکر اساسی نکنیم، نگران این هستیم که تولیدکنندگان ما با مشکلات جدی در سال های آینده روبه رو شوند.

وی تصریح کرد: یکی از نکات خوب کرمان گردشگری این استان است و ایران در گردشگری ملی و بومی بسیار موفق بوده و در سال های اخیر ده ها هزار نفر بین استان ها و شهرها رفت و آمد می کنند که باید به ایجاد زیرساخت های خوب گردشگری کمک کند و حمایت از زیرساخت ها باید گردشگری را تقویت کند.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: باید حداقل هر کدام از استان ها و شهرهای هدف گردشگری کرمان هتلی در حد هتل رفسنجان داشته باشند.

وی افزود: نیروی انسانی ظرفیت دیگر استان کرمان است که باید به آنها امکانات بدهیم در حوزه های مختلف فعالیت کنند.

انصاری با اشاره به اینکه توصیه دیگر ما کشت فراسرزمینی است که این یک فرصت برای جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: باید تجار کرمانی به تعادل در تجارت توجه داشته باشند و باید زمینه تولید را در کشورهای دیگر فراهم کنیم و تعادل تجاری بهترین تضمین برای ادامه تجارت است.

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه هر چه در توان دارد برای فعالان اقتصادی انجام می دهد، گفت: در خدمت تجار هستیم و سفارتخانه های ما هیچ وقت به اندازه کنونی در زمینه تجارت وقت نگذاشته اند. بازرگانان باید برای کار با نمایندگی های وزارت خارجه در کشورهای مختلف در ارتباط باشند.

انصاری در پایان با تشکر از نمایندگان استان کرمان در مجلس گفت: نمایندگان کرمان بسیار فعال هستند و امیدواریم حضور فعال مردم را در انتخابات داشته باشیم.

منبع: روابط عمومی استانداری کرمان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

به‌جای هدر سوزی گاز اجازه دهید این گازها به برق و GTL تبدیل شود

رهاسازی ۴۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای دو منظوره کهنوج ‌

دستگیری متکدی زن‌نما در سیرجان

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پیش بینی کاهش دما در کرمان

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی کرمان نهال‌کاری می‌شوند/ اجرای عملیات نهال کاری با گونه های جنگلی اقدامی اقتصادی است

کرمانی‌ها در فصل سرما کمتر خون می‌دهند/ استان کرمان یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه مصرف فرآورده های خونی است

پربازدید ها

مسیر ریلی کرمان بازسازی می‌شود / انتقاد رئیس‌جمهور از معماری ساختمان‌ها

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

اینکه با پول مردم تکنولوژی شنود بخرید، درست نیست/ کشور در شرایط عادی نیست/ منابع خدادادی برای استفاده است، درب بستن و قفل کردن هنر نیست/هر کارخانه‌ای که افتتاح کردیم در سایه برجام بود

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۵۷ پروژه در کرمان/ استان کرمان رتبه اول اشتغال در حوزه معدن/ تامین صد در صدی بخش ارزی 46 طرح خصوصی در سفر رییس جمهور

دولت تلاش دارد انتظارات به حق مردم را پاسخ دهد/ هیچ‌ کشوری بدون ارتباطات بین‌المللی نمی‌تواند مایحتاج خود را تامین کند

وزیرصمت: در زنجیره صنعت فولاد خودکفا شدیم/ وزیر نیرو: تا پایان سال 227 پروژه با سرمایه حدود 33 هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید

همه نقدینگی معادن به استان کرمان برگردد/ میدان دادن به جوانان و ایجاد اشتغال از مطالبات مردم استان از دولت است

۱۲ میلیون و ۹۸۱ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)