کد خبر: ۳۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
سعید لیلاز در نشست جبهه اصلاح طلبان استان کرمان مطرح کرد:
سعید لیلاز با اشاره به بخش زیرزمینی اقتصاد ایران، گفت: اگر بخش زیرزمینی اقتصاد ایران را در نظر بگیریم، رقم صادرات غیر نفتی ما خیلی بیشتر از 40 میلیارد دلارشده و به 60 الی 70 میلیارد دلار هم می رسد.

گفتار نو/ گروه اقتصاد:

 بخش کشاورزی 6.5 درصد رشد داشته است/ سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده است/ ما هر گاه دولت کوچکتری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد

یک کارشناس اقتصاد با تأکید بر این جمله که اقتصاد ایران می تواند در مقابل تحریم ها دوام بیاورد، گفت: ما 20 ماه بسیار تا بسیار طولانی را گذرانده ایم، با وجود همه نقص ها و گرفتاری هایی که دولت کار کرده و می توانست هزار بار بهتر کار کند، ولی هنوز اقتصاد ایران زنده است و نشانه های حیات را نشان می دهد.

به گزارش گفتارنو، سعید لیلاز که در نشست بررسی وضعیت اقتصاد ایران که توسط جبهه اصلاح طلبان استان کرمان برگزار شد سخن می گفت با اشاره به افزایش صادرات، گفت: یک بار دیگر صادرات ما در حال افزایش است و اقتصاد غیر نفتی ایران به شدت در حال فعال تر شدن است. کاری که قیمت ارز، ممنوعیت واردات با اقتصاد ایران کرد منجر به فشار در تقاضای داخلی شد و تداوم رشد نقدینگی در کنار افزایش شدید قیمت ها و ممنوعیت هر نوع تجارت خارجی باعث شد که اقتصاد ایران بتواند واکنش های یک موجود زنده را از خود نشان دهد .

این تحلیل گر مسائل اقتصادی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر عملکرد درخشان بخش کشاورزی اظهارداشت: بخش کشاورزی بدون اینکه کوچکترین کمکی از دولت گرفته باشد توانسته است 6.5 درصد رشد داشته باشد.

او در ادامه خاطر نشان کرد: ما در حوزه فلزات کار میکنیم و سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده و صنعت پتروشیمی در حال بهبود است، همچنین وضعیت بخش خدمات در حال بهتر شدن است .

لیلاز با اشاره به رونق صادرات برق به عراق گفت: مقادیر بسیار قابل توجهی برق به عراق صادر می شود. در اثر بارندگی خوب سال قبل، مقدار قابل توجهی مازاد تولید برق داریم که الان در حال تولید و صادرات است.

او در ادامه با اشاره به بخش زیرزمینی اقتصاد ایران، گفت: اگر بخش زیرزمینی اقتصاد ایران را در نظر بگیریم، رقم صادرات غیر نفتی ما خیلی بیشتر از 40 میلیارد دلارشده و به 60 الی 70 میلیارد دلار هم می رسد.

براساس اظهارات این روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل اقتصادی، بازار آزاد ارز امکان کاهش قیمت دلار را خواهد داشت اما بانک مرکزی خود طالب این کاهش قیمت نیست.

وی در این رابطه اظهارداشت: قیمت دلار در بازار آزاد تحت کنترل است و بانک مرکزی به درستی اجازه نمی دهد که دلار پایین تر بیاید.

بخش کشاورزی 6.5 درصد رشد داشته است/ سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده است/ ما هر گاه دولت کوچکتری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد

این تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان این جمله که شکستی که گردن ما را نشکند، یک گام به سمت پیروزی است، گفت: به نظر من بحران تحریم ها گردن ایران را نشکسته است.

لیلاز خاطر نشان کرد: ما باید به عنوان فعالان سیاسی و اقتصادی از این تصور که دولت می خواهد کاری انجام دهد بیرون آمده و خودمان شروع کنیم.

وی افزود: اگر یکی از محصولات بحران جاری ایران، کوچک شدن اهمیت دولت یا دخالت دولت باشد من از آن استقبال می کنم. دولت گرایی هیچ چیز به درد بخوری برای ما نداشت و ما هر گاه دولت کوچکتر و ضعیف تری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

به‌جای هدر سوزی گاز اجازه دهید این گازها به برق و GTL تبدیل شود

رهاسازی ۴۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای دو منظوره کهنوج ‌

دستگیری متکدی زن‌نما در سیرجان

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پیش بینی کاهش دما در کرمان

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی کرمان نهال‌کاری می‌شوند/ اجرای عملیات نهال کاری با گونه های جنگلی اقدامی اقتصادی است

کرمانی‌ها در فصل سرما کمتر خون می‌دهند/ استان کرمان یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه مصرف فرآورده های خونی است

پربازدید ها

مسیر ریلی کرمان بازسازی می‌شود / انتقاد رئیس‌جمهور از معماری ساختمان‌ها

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

اینکه با پول مردم تکنولوژی شنود بخرید، درست نیست/ کشور در شرایط عادی نیست/ منابع خدادادی برای استفاده است، درب بستن و قفل کردن هنر نیست/هر کارخانه‌ای که افتتاح کردیم در سایه برجام بود

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۰۵۷ پروژه در کرمان/ استان کرمان رتبه اول اشتغال در حوزه معدن/ تامین صد در صدی بخش ارزی 46 طرح خصوصی در سفر رییس جمهور

دولت تلاش دارد انتظارات به حق مردم را پاسخ دهد/ هیچ‌ کشوری بدون ارتباطات بین‌المللی نمی‌تواند مایحتاج خود را تامین کند

وزیرصمت: در زنجیره صنعت فولاد خودکفا شدیم/ وزیر نیرو: تا پایان سال 227 پروژه با سرمایه حدود 33 هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید

همه نقدینگی معادن به استان کرمان برگردد/ میدان دادن به جوانان و ایجاد اشتغال از مطالبات مردم استان از دولت است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

۱۲ میلیون و ۹۸۱ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)