کد خبر: ۳۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
سعید لیلاز در نشست جبهه اصلاح طلبان استان کرمان مطرح کرد:
سعید لیلاز با اشاره به بخش زیرزمینی اقتصاد ایران، گفت: اگر بخش زیرزمینی اقتصاد ایران را در نظر بگیریم، رقم صادرات غیر نفتی ما خیلی بیشتر از 40 میلیارد دلارشده و به 60 الی 70 میلیارد دلار هم می رسد.

گفتار نو/ گروه اقتصاد:

 بخش کشاورزی 6.5 درصد رشد داشته است/ سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده است/ ما هر گاه دولت کوچکتری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد

یک کارشناس اقتصاد با تأکید بر این جمله که اقتصاد ایران می تواند در مقابل تحریم ها دوام بیاورد، گفت: ما 20 ماه بسیار تا بسیار طولانی را گذرانده ایم، با وجود همه نقص ها و گرفتاری هایی که دولت کار کرده و می توانست هزار بار بهتر کار کند، ولی هنوز اقتصاد ایران زنده است و نشانه های حیات را نشان می دهد.

به گزارش گفتارنو، سعید لیلاز که در نشست بررسی وضعیت اقتصاد ایران که توسط جبهه اصلاح طلبان استان کرمان برگزار شد سخن می گفت با اشاره به افزایش صادرات، گفت: یک بار دیگر صادرات ما در حال افزایش است و اقتصاد غیر نفتی ایران به شدت در حال فعال تر شدن است. کاری که قیمت ارز، ممنوعیت واردات با اقتصاد ایران کرد منجر به فشار در تقاضای داخلی شد و تداوم رشد نقدینگی در کنار افزایش شدید قیمت ها و ممنوعیت هر نوع تجارت خارجی باعث شد که اقتصاد ایران بتواند واکنش های یک موجود زنده را از خود نشان دهد .

این تحلیل گر مسائل اقتصادی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر عملکرد درخشان بخش کشاورزی اظهارداشت: بخش کشاورزی بدون اینکه کوچکترین کمکی از دولت گرفته باشد توانسته است 6.5 درصد رشد داشته باشد.

او در ادامه خاطر نشان کرد: ما در حوزه فلزات کار میکنیم و سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده و صنعت پتروشیمی در حال بهبود است، همچنین وضعیت بخش خدمات در حال بهتر شدن است .

لیلاز با اشاره به رونق صادرات برق به عراق گفت: مقادیر بسیار قابل توجهی برق به عراق صادر می شود. در اثر بارندگی خوب سال قبل، مقدار قابل توجهی مازاد تولید برق داریم که الان در حال تولید و صادرات است.

او در ادامه با اشاره به بخش زیرزمینی اقتصاد ایران، گفت: اگر بخش زیرزمینی اقتصاد ایران را در نظر بگیریم، رقم صادرات غیر نفتی ما خیلی بیشتر از 40 میلیارد دلارشده و به 60 الی 70 میلیارد دلار هم می رسد.

براساس اظهارات این روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل اقتصادی، بازار آزاد ارز امکان کاهش قیمت دلار را خواهد داشت اما بانک مرکزی خود طالب این کاهش قیمت نیست.

وی در این رابطه اظهارداشت: قیمت دلار در بازار آزاد تحت کنترل است و بانک مرکزی به درستی اجازه نمی دهد که دلار پایین تر بیاید.

بخش کشاورزی 6.5 درصد رشد داشته است/ سقوط آزاد اقتصاد در بخش خودرو متوقف شده است/ ما هر گاه دولت کوچکتری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد

این تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان این جمله که شکستی که گردن ما را نشکند، یک گام به سمت پیروزی است، گفت: به نظر من بحران تحریم ها گردن ایران را نشکسته است.

لیلاز خاطر نشان کرد: ما باید به عنوان فعالان سیاسی و اقتصادی از این تصور که دولت می خواهد کاری انجام دهد بیرون آمده و خودمان شروع کنیم.

وی افزود: اگر یکی از محصولات بحران جاری ایران، کوچک شدن اهمیت دولت یا دخالت دولت باشد من از آن استقبال می کنم. دولت گرایی هیچ چیز به درد بخوری برای ما نداشت و ما هر گاه دولت کوچکتر و ضعیف تری داشتیم، ملت ایران بهتر توانسته مسائل را پیش ببرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قلعه‌گنج در معرض خطر همه‌گیری ویروس کرونا/امکان قرنطینه روستاهای آلوده وجود ندارد

کرونا بر ما پیروز شده است/دلمان برای همه زحماتی که با هم کشیدیم، می سوزد/خانواده هاو طوایف‌ به‌ صف‌ مبارزه باکرونا ویروس بپیوندند

نماینده بم:اقتصاد کلاسیک بلد نیستم،در حد کوچه و بازار اقتصاد می‌دانم/پیش بینی ارزی یک پیک موتوری

پیش‌فروش ۳ محصول جدید سایپا از ساعت 14امروز

حداقل تا پنج ماه آینده افزایش قیمتی در سموم کشاورزی نداریم /موجودی سم استان کم نیست، اما احتمال احتکار آن وجود دارد

افزایش قیمت سموم کشاورزی اجتناب ناپذیر است

تنها 4هزار تن از 480هزار تن گوجه به خرید حمایتی رسید/نوش دارو پس از مرگ سهراب

علائم گوارشی در مبتلایان به کرونا رو به افزایش است/ویروس کرونای جدید از طریق مدفوع قدرت انتقال و دفع دارد

واژگونی سمند در بلوار جمهوری 4 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت

الله‌آباد کرمان به امکانات مخابراتی رایگان مجهز شد

پربازدید ها

فشار مالیاتی بر اقتصاد استان؛ اخذ 1000 میلیارد مالیات بیش از میزان مصوب

الله‌آباد کرمان به امکانات مخابراتی رایگان مجهز شد

تنها 4هزار تن از 480هزار تن گوجه به خرید حمایتی رسید/نوش دارو پس از مرگ سهراب

پیش‌فروش ۳ محصول جدید سایپا از ساعت 14امروز

افزایش قیمت سموم کشاورزی اجتناب ناپذیر است

حداقل تا پنج ماه آینده افزایش قیمتی در سموم کشاورزی نداریم /موجودی سم استان کم نیست، اما احتمال احتکار آن وجود دارد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)