کد خبر: ۳۳۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: ما هیچ زمانی به استان های دیگر تعرض نکرده و جشنواره ای را از استان دیگر نگرفته ایم. جشنواره موسیقی نواحی از جای دیگر نیامده و ریشه در کرمان دارد همانطور که جشنواره شعر رضوی با ربع قرن سابقه از استان کرمان آغاز شد.

محمد علیزاده صبح امروز ۱۳ آبان ماه در نشست خبری پیرامون برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه جاری در کرمان با ابراز خوشحالی از اینکه کرمان پایگاه اصلی یکی از سه جشنواره مهم موسیقی کشور است، افزود: از سال ۷۸ نخستین دوره جشنواره برگزار و پایگاه اصلی آن کرمان بوده است.

علیزاده با اشاره به اینکه در برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در سال های ۸۳ تا ۹۰ وقفه طولانی وجود داشته و جشنواره برگزار نشد، تصریح کرد: از جشنواره نهم در سال ۹۵ تلاش کردیم هر ساله جشنواره را به صورت منظم برگزار کنیم.

وی بیان کرد: در دوره های اخیر و با توجه به سیاست وزارت ارشاد، نگاه ویژه ای به موسیقی نواحی و مقامی کشور صورت گرفته و سه دوره اخیر به صورت مستمر برگزار شده و دوازدهمین دوره طی روزهای آینده در کرمان با حضور هنرمندانی از سراسر کشور در مجموعه گنجعلیخان کرمان آغاز به کار می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به نقش مهم رسانه ها در معرفی قابلیت های استان گفت: باید در برگزاری چنین جشنواره هایی ظرفیت های استان کرمان معرفی شود و به شناساندن استان کمک کنیم.

هیچ زمانی به استان های دیگر تعرض نکرده و جشنواره ای را از استان دیگری نگرفته ایم

علیزاده با ابراز تاسف از اینکه علی رغم ظرفیت های میراثی و تاریخی، تمدن، امنیت و دارایی های استان کرمان آنطور که باید این استان به هموطنان خودمان معرفی نشده است اظهار کرد: ما هیچ زمانی به استان های دیگر تعرض نکرده و جشنواره ای را از استان دیگر نگرفته ایم. جشنواره موسیقی نواحی از جای دیگر نیامده و ریشه در کرمان دارد همانطور که جشنواره شعر رضوی با ربع قرن سابقه از استان کرمان آغاز شد.

وی تصریح کرد: تنوع اقلیمی و جغرافیایی کرمان فرهنگ متنوعی را به وجود آورده و شمال و جنوب استان کرمان از استان های فارس و سیستان و بلوچستان تاثیر گرفته و تاثیر گذاشته اند و این تاثیر را در موسیقی نواحی می بینیم و تنوع و تکثر موسیقی نواحی استان کرمان را در کمتر استانی شاهد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: موسیقی نواحی با هویت ترین موسیقی است که از دل جامعه روستایی و عشایری برخاسته و کرمان دومین استان عشایری کشور است و دارایی ها و ظرفیت های کرمان این گنجایش را دارد که کرمان هر جشنواره ای را برگزار کند.

وی با اشاره به حضور ۲۸۰ هنرمند در جشنواره موسیقی نواحی افزود: برگزاری جشنواره در استان کرمان به معرفی استان کمک می کند.

رونمایی از ۲۰ ساز جدید در جشنواره موسیقی نواحی کرمان

سورج یاسایی رییس انجمن موسیقی کرمان در این نشست با بیان اینکه ۱۶ کمیته و ۱۸۰ نفر، کار اجرایی جشنواره موسیقی را به عهده دارند افزود: همزمان با جشنواره موسیقی نواحی ۲۰ ساز از موزه تهران به کرمان می آید و از این سازهای جدید رونمایی خواهد شد.

یاسایی با بیان اینکه عصر روز ۱۶ آبان ماه جاری مراسم ویژه افتتاحیه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در مجموعه گنجعلیخان کرمان برگزار می شود تصریح کرد: در روزهای ۱۷ و ۱۸ آبان برگزاری جشنواره از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در محل کاروانسرای گنجعلیخان اجرای عمومی خواهیم داشت.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

به‌جای هدر سوزی گاز اجازه دهید این گازها به برق و GTL تبدیل شود

رهاسازی ۴۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای دو منظوره کهنوج ‌

دستگیری متکدی زن‌نما در سیرجان

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پیش بینی کاهش دما در کرمان

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی کرمان نهال‌کاری می‌شوند/ اجرای عملیات نهال کاری با گونه های جنگلی اقدامی اقتصادی است

کرمانی‌ها در فصل سرما کمتر خون می‌دهند/ استان کرمان یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه مصرف فرآورده های خونی است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)