کد خبر: ۳۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر اسبق امور خارجه:
وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به اینکه آمریکا برای شکست انقلاب مردم ایران دست به هر کاری زد اما موفق نشد گفت: آمریکا یک لحظه از توطئه برای براندازی نظام اسلامی ایران که خواسته مردم بوده دست بر نداشته است.

منوچهر متکی صبح امروز در اجتماع پایانی راهپیمایان 13 آبان روز ملی استکبارستیزی در شهر کرمان با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی حرکت قهرمانانه جوانان این مرز و بوم بود و این اتفاق و این روز بزرگ تاریخی شد اظهارداشت: هر کدام از حوادث انقلاب منشا حرکت عظیمی برای آینده شد و پیام‌های زیادی به همراه داشت.

وی با بیان اینکه 13 آبان در دهه چهل با تبعید امام راحل همراه بود اما این تبعید سرآغاز نهضتی عاشورایی شد افزود: مقابل حق نمی‌توان ایستاد و جریان باطل در برابر حق همیشه شکست خورده است.

وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به اینکه 13 آبان لبیک به ندای امام و رهبری است یادآور شد: در سال 1358 خوی استکباری آمریکا در ایران در هم شکسته شد و امنیت جهانی آمریکا زیر کشیده شد.

وی در تبیین چرایی 13 آبان در سال 58 گفت: مقام معظم رهبری در بیان ابعاد این حادثه می‌فرماید پرونده آمریکا در ظلم و ستم علیه مردم بسیار قطورتر از این حرف‌هاست.

متکی با بیان اینکه آمریکا یک لحظه از توطئه برای براندازی نظام اسلامی ایران که خواسته مردم بوده دست بر نداشته است افزود: آمریکا برای شکست انقلاب مردم ایران دست به هر کاری زد اما موفق نشد.

وی با اشاره به اینکه ماهیت آمریکا ماهیت استکباری است و فرعون نیز در زمین اعلام خدایی کرد اما سرانجام نابود شد گفت: آمریکا در تمام سال‌ها در استراتژی خود، رهبری جهان را در سر می‌پروراند و برای رسیدن به رهبری دنیا نقشه‌ها کشید و توطئه‌ها انجام داد.

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه فهرست بلندی از تعاملات ظالمانه مبتنی بر استانداردهای دوگانه، مشروعیت بخشیدن به انسان‌های ظالم، استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و تحریم‌های ظالمانه آمریکا وجود دارد بیان کرد: جرج بوش پدر بعد از آزادی کویت می‌گوید ما آمدیم تا سرنوشت یکصد ساله منطقه را مشخص کنیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از فروپاشی شوروی بر طبل تک‌قطبی بودن جهان می‌کوبد بیان کرد: کنوانسیون‌های مختلف بین‌المللی را با اهداف خاص طراحی کردند و بعد از اینکه دیدند به نفعشان نیست از این کنوانسیون‌ها خارج شدند و زیر همه تعهدات خود زدند.

متکی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در برخورد با رویکردهای مستکبرانه آمریکا دشمن‌شناسی خوبی داشت و این خوی استکباری را تئوریزه کرده بودند گفت: دلایل و چرایی برخوردهایی که با آمریکا می‌شود را جوانان باید درک کنند و بدانند که جمهوری اسلامی از سر لجبازی در دنیا به مسئله‌سازی نپرداخته است.

وی با اشاره به اینکه منطق ما قرآن است و قرآن سرنوشت ظالمان و مستکبران عالم را بیان کرده افزود: ما در متن یک مبارزه حق علیه باطل هستیم و در شرایطی که کسی ریشه فتنه را اعلام نکرده بود، ایران این ریشه را شناسایی و به عالم معرفی کرد.

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه راه ما راه حضرت سیدالشهدا(ع) است و اباعبدالله الحسین(ع) نیز ظالمان جور را معرفی و اهداف آنها را به مردم زمان شناساند گفت: انقلاب اسلامی خواب آرام آمریکا را بر هم زد و خوی استکباری او را به دنیا معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا نیازی به توضیح برای کارهای خود نمی‌دید اما امام(ره) آنها را مجبور به توضیح دادن در دنیا کرد افزود: آمریکا امروز اگرچه همان خوی را دارد اما به‌شدت ضعیف شده است.

متکی با بیان اینکه افول آمریکا اگر دیروز یک شعار بود امروز به یک بستر عملیاتی تبدیل شده است عنوان کرد: اگر تا دیروز با یک اشاره آمریکا تمام کشورها به خط می‌شدند، بیش از بیست سال در منطقه گرفتار شده و هر چه دست و پا می‌زند بیشتر در باتلاق فرو می‌رود.

وی با اشاره به اینکه سیاست خارجه آمریکا در ضعف شدیدی گرفتار شده است و ترامپ مثل ترسوها به کشورهای دنیا سفر می‌کند گفت: آمریکا سلاح و پول دارد اما در منطق کم آوردند و نمی‌توانند افکار عمومی جهان را همراه خود کنند.

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه نباید خط خود را گم کنیم و این خط مبتنی بر ایستادگی و مقاومت بر حق است افزود: اراده خداوند پیروزی حق است و چراغ راه ما در مسیر حق، ولی امر مسلمین جهان است.

وی با اشاره به اینکه حقوق بشر آمریکایی ضد حقوق بشر است و بر سایر کشورها تحریم ایجاد می‌کند تا به خواسته‌های پلید خود برسد بیان کرد: امروز سلاح آمریکا تزویر، فشار و تحریم اقتصادی و تبلیغات منفی است.

متکی با بیان اینکه شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران آغاز کردند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیدند و برای آنها معلوم شد که ایرانی‌ها از مقاومت دست برنمی‌دارند خاطرنشان کرد: در اوایل دهه نود مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و حتی فرمودند در شرایط عادی هم اقتصاد مقاومتی یک رویکرد مبتنی بر استقلال کشور است اما جدی گرفته نشد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری راه را برای مذاکره باز کردند و نرمش قهرمانانه را ذکر کردند گفت: بلافاصله رهبرمعظم انقلاب فرمود به آمریکا اعتماد نکنید و عدم اعتماد به آمریکا یک رویکرد بود.

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه آمریکا در منطقه اسیر شده در حالی‌که آمده بودند تا منطقه را به اسارت کشیده و به غارت ببرند افزود: آمریکائی‌ها در چهار موضوع به‌طور جدی ورود پیدا کردند و در تمام موضوعات با شکست روبه‌رو شدند.

وی با اشاره به اینکه در ونزوئلا فردی مخالف را به رسمیت شناختند اما مردم به میدان آمدند و آمریکا شکست خورد گفت: آمریکا در کره شمالی نیز شکست خورد و از اظهارات مسئولان کره شمالی مشخص است.

متکی با بیان اینکه برای همه مشخص شد که آمریکا به تعهدات خود عمل نمی‌کند و ایران این بدعهدی را برای دنیا پیش از همه آشکار کرده بود افزود: در برجام آمریکا بدعهدی خود را به‌طور کامل نشان داد.

وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه مسئولان کشور مراقب باشند نمره منفی نگیرند و امروز جوانان ما دنبال عدالت‌خواهی در جامعه هستند افزود: نمی‌توان همزمان اقتصاد کشور را لیبرالی و مقاومتی اداره کرد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

به‌جای هدر سوزی گاز اجازه دهید این گازها به برق و GTL تبدیل شود

رهاسازی ۴۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای دو منظوره کهنوج ‌

دستگیری متکدی زن‌نما در سیرجان

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پیش بینی کاهش دما در کرمان

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی کرمان نهال‌کاری می‌شوند/ اجرای عملیات نهال کاری با گونه های جنگلی اقدامی اقتصادی است

کرمانی‌ها در فصل سرما کمتر خون می‌دهند/ استان کرمان یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه مصرف فرآورده های خونی است

پربازدید ها

بانک‌ها را برای فعال کردن واحد‌های صنعتی راکد و نیمه فعال تشویق می‌کنم/شاید کرمان پایلوت تفویض اختیارات شود/باید معادن را به بخش خصوصی واگذار کنیم/استاندار مکان احداث کارخانه نوآوری در کرمان را پیشنهاد دهد/در جنوب باید در زمینه صنایع بسته بندی، گلخانه و راه آهن بیشتر کار کنیم

سومین سفر روحانی به کرمان چگونه گذشت؟

تقدیر استاندار کرمان از استقبال پرشور مردم از رئیس جمهوری

ارائه خدمات غذایی در قهوه خانه ها ممنوع شد

قدردانی دفتر رئیس‌جمهور از استقبال مردم استان‌های یزد و کرمان

جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)به میزبانی جمعیت توسعه و آزادی در جیرفت و عنبرآباد برگزار شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)