کد خبر: ۳۳۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر کرمان مطرح شد:
نایب رییس شورای شهر: خیابان ۲۴ آذر علی رغم اینکه طرح ترافیکی به صورت قانونی اجرا شده و مصوبات شورای ترافیک را داشته است اما ظاهرا شهروندان از این طرح ناراضی هستند و این طرح به سمتی رفته که مردم را به تخلفات سوق داده است و ترافیک را به سمت کوچه ها منتقل کرده است.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: نایب رییس شورای شهر در نطق پیش از دستور خود در جلسه ی علنی شورای شهر با ارائه کلیپی کوتاه مسائل ترافیک و تخلفاتی که در خیابان 24 آذر رخ داده بود را به نمایش گذاشت و گفت: یکی از مشکلاتی که موجب نارضایتی شهروندان شده است همین خیابان ۲۴ آذر است که علی رغم اینکه طرح ترافیکی به صورت قانونی اجرا شده و مصوبات شورای ترافیک را داشته است اما ظاهرا شهروندان و مدیران ترافیکی شهرداری از این طرح ناراضی هستند و این طرح به سمتی رفته که مردم را به تخلفات سوق داده است و ترافیک را به سمت کوچه ها منتقل کرده است.

به گزارش گفتارنو، شهردار کرمان خطاب به رامین ارجمند کرمانی گفت:از شما توقع دیگری داریم شما به عنوان یک کارشناس و مشاور درحوزه شهرسازی می توانید قبل از اینکه یک مشکل را به صحن شورا بیاورید موضوع را به شهرداری منتقل کنید تا کار کارشناسی آن طی شود، بعد از آن اگر ما اقدام نکردیم به صحن شورا بیاورید نه اینکه یکسری کدهایی را به مخاطبین و مردم بدهیم درحالیکه شهرداری اقداماتی انجام داده و مصوبات قانونی آن هم طی شده حالا اعضاء شورا نسبت به آن موضع گیری دارند.

سید مهران عالم زاده با بیان اینکه آنچه من دیدم انتقاد به شهرداری نیست بلکه انتقاد به عملکرد پلیس است، گفت:اینکه مردم وارد کوچه ممنوع می‌شوند بر می گردد به فرهنگ ترافیکی مردم که وارد کوچه ممنوعه می شوند و پلیس هم ناظر نیست.

او ادامه داد: مصوبات شورای ترافیک غیر از زحمت و بارمالی چیز دیگری برای شهرداری ندارد. این ضرورت و قاطعیت پلیس را می طلبدکه حضور فیزیکی داشته باشد و با متخلفان برخورد کند.

عالم زاده تصریح کرد: ما باید یک جلسه با حوزه ترافیک حمل و نقل شهرداری و پلیس داشته باشیم تا پلیس پای این قضیه بایستد. هرچند کارهای کارشناسی هم ممکن است بر اساس ضعف و قوت نیروی کارشناس ایراداتی داشته باشند.

رییس شورای شهر در دفاع از ارجمند کرمانی خطاب به شهردار گفت: سخنان ایشان انتقاد از شهرداری نبود بلکه ارائه یکی از مشکلات شهری بود و پیشنهاد ایشان این است که موضوع در شورای ترافیک مطرح شود.

محمد فرشاد با بیان اینکه همه می دانیم شهرداری در شورای ترافیک عضو است و و این طرح ترافیکی مصوبه شورای ترافیک بوده است، گفت:اما همه از چشم شهرداری می بینند و آقای ارجمند می‌خواستند عنوان کنند که فقط دست شهرداری نیست بلکه مصوبه شورای ترافیک بوده است و برای اصلاحات و یا کارهای کارشناسی بیشتر بازهم در شورای ترافیک مطرح شود.

در ادامه حسین چناریان به عنوان نماینده شورا در شورای ترافیک، اجرای پروژه بهمنیار- ۲۴ آذر را یک موضوع چند وجهی از نظرتخصصی و ترافیک دانست و گفت: یک دلیل اصلی مشکلات ایجاد شده عدم کارشناسی پروژه زیرگذر است. وقتی در این پروژه ازقبل کار کارشناسی انجام نشده این اثرات را به وجود می آورد با وجودهزینه 100 میلیاردی برای آن می بایست اثرات بهتری ایجاد می‌کرد.

چناریان ادامه داد: در کارگروه ترافیکی برای اصلاح ترافیکی این پروژه پیشنهاد شده خیابان ۲۴آذر حدفاصل چهارراه اقبال تا پنج راه دوطرفه شود که بار ترافیکی به سمت کشتارگاه نرود.

او خاطرنشان کرد: نکته ی شهردار نیز درست است باید در کارگروه ترافیک در کنار سایر مصوبات، تصویب شود که پلیس هم حضور داشته باشد اما بخش اصلی همچنان عدم توجه به مسائل کارشناسی طرح است.
در ادامه جلسه ارجمند کرمانی‌، خطاب به شهردار بار دیگر تاکید کرد:  منظور من کل مجموعه ترافیک بود و گفتم این طرح با اینکه مصوبه شورای ترافیک را دارد یکی از مشکلات شهری است و نمی خواستم ارگان خاصی را متهم کنم.

او اضافه کرد: انتظار می رود مسئولان کارهایی را انجام دهند که روز به روز معضلات کمتر و مشکلات برطرف شوند و برای شهروندان سهولت آفرین باشد. طرح باید ابتدا کارشناسی شود که مردم خودشان یاد بگیرند که چگونه رفتار کنند نه اینکه با ضرب و زور پلیس آنها را وادار به اطاعت از قانون کنیم.

عالم زاده در واکنش گفت: معمولا کسانی که مراجعه می کنند و طرحی را مشکل آفرین می کنند ذی ضرران هستند باید این قضیه را هم دید که کسانی که مراجعه نمی‌کنند راضی هستند.

او با بیان اینکه معمولا کسی که منتقداست مراجعه می کند، گفت: با نظر سنجی می توان فهمید که یک طرح چه قدر مورد رضایت قرار گرفته است، در بحث مسائل شهری به هر حال ذینفعان و ذی ضرران هستند که ما باید به سمت ذینفعان بیشتر اقدام کنیم.

در پایان محمد جواد کامیاب گفت: بعد از اینکه موضوعی در کارگروه ترافیک شهرداری مطرح می شود به شورای ترافیک استان می رود و در آنجا نهایی می شود و ما بعد از استان نمی توانیم کاری بکنیم. اما من پیشنهاد دارم بعد از اینکه موضوعی در کارگروه ترافیک شهرداری مطرح و چکش کاری شد قبل از شورای ترافیک استان به شورای شهر بیایید که در اینجا هم چکش کاری شود بعد به شورای استان برود. که با موافقت اعضا روبه رو شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک ها: ۹۵ درصد از گردش مالی مس و گل گهر در استان است! / استاندار کرمان: این گزارشات را قبول ندارم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر

اراده ای در دستگاه های اجرایی نیست / ۶۲ درصد از معادن بلوکه اند/ آرسنیک آب در بردسیر، بم، جیرفت و سیرجان بالاتر از حد مجاز است

به‌جای هدر سوزی گاز اجازه دهید این گازها به برق و GTL تبدیل شود

رهاسازی ۴۰۰۰ قطعه بچه ماهی کپور در استخرهای دو منظوره کهنوج ‌

دستگیری متکدی زن‌نما در سیرجان

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

ضرورت راه اندازی بخش عشایری در ریگان/ جاذبه‌های منحصر به فرد ریگان می‌تواند زمینه گردشگری را فراهم آورد

پیش بینی کاهش دما در کرمان

بیش از ۹۰۰ هکتار از اراضی جنگلی کرمان نهال‌کاری می‌شوند/ اجرای عملیات نهال کاری با گونه های جنگلی اقدامی اقتصادی است

کرمانی‌ها در فصل سرما کمتر خون می‌دهند/ استان کرمان یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه مصرف فرآورده های خونی است

پربازدید ها

طرح ترافیکی پنج‌راه ۲۴ آذر کامل اجرا نشد / قرار نیست هرجا که تابلویی نصب شد، پلیس هم آن‌جا بایستد/ مردم باید مقررات را رعایت کنند/ سرعت‌کاه‌های بلوار امام حسن(ع) استاندارد است

پایداری هوای سرد در کرمان تا آخر هفته

در استان کرمان چالش هایی داریم که فقط با ورود دولت حل می شود/ در برخی شهرستان‌ها، آخرین قطرات منابع آبی بی کیفیت برای شرب مردم استفاده می شود

سهمیه انسولین در کرمان و یزد بازنگری می‌شود

دستگیری سارقان آنغوزه در شهربابک

زلزله ۴.۶ ریشتری چاه‌ دادخدا استان کرمان خسارتی نداشت

تولد یک نوزاد در آمبولانس

هشدار پلیس فتا استان کرمان در خصوص کلاهبرداری جدید به بهانه واریز یارانه

چاه‌دادخدا در استان کرمان لرزید

عملیات اجرایی آرامستان جدید تا پایان سال‌جاری آغاز می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)