کد خبر: ۳۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر مطرح شد:
بنا به آنچه که در شورای شهر توسط رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر مطرح شد، حدود ده سال پیش تعدادی از اتوبوس‌های خط واحد شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده است. حالا شهرداری پیشنهاد داده است واگذاری اتوبوس‌های خط واحد به بخش خصوصی را دو سال دیگر تمدید کنند که البته با انتقاد علی اکبر مشرفی، عضو شورای شهر مواجه شد.
گفتارنو/ گروه شهر: بنا به آنچه که در شورای شهر توسط رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر مطرح شد، حدود ده سال پیش تعدادی از اتوبوس‌های خط واحد شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده است. حالا شهرداری پیشنهاد داده است واگذاری اتوبوس‌های خط واحد به بخش خصوصی را دو سال دیگر تمدید کنند که البته با انتقاد علی اکبر مشرفی، عضو شورای شهر مواجه شد.

محمد جواد کامیاب در شروع سخنان خود گفت: با توجه به مجوز وزارت کشور که اجازه داده است دوسال دیگر قرارداد با افراد بخش خصوصی تمدید شود پیشنهاد شهرداری این است که واگذاری اتوبوس‌های خط واحد به بخش خصوصی را تمدید کنیم، اما در عین حال دراختیار شهرداری باشند.
 
منصور ایرانمنش دیگر عضو شورای شهر در تکمیل صحبت‌های کامیاب گفت: حدود صد دستگاه اتوبوس به بخش خصوصی واگذار شده و آن‌ها هم با جان و دل کار کردند. اما با توجه به اینکه قبلا هم شهرداری و هم دولت به آن‌ها کمک می‌کرد و یارانه می‌گرفتند وضعشان خوب بود، اما اخیرا که قراردادشان منقضی شده است می‌خواهند سندشان را بگیرند.
 
ایرانمنش ادامه داد: میانگین عمر اتوبوس‌های ما بالا و حدود ده تا دوازده سال است، پیشنهاد دارم شهرداری بررسی کند به چه تعداد اتوبوس نیاز دارد؟ تا ما بتوانیم همان تعدادی که نیاز ندارد را آزاد و به بخش خصوصی بدهیم.
 
علی اکبرمشرفی گفت: اگر برگردیم به اینکه اصلا چرا ما اتوبوس‌ها را به بخش خصوصی دادیم، می‌بینیم هدف چیز دیگری بوده که محقق نشده است.
 
او ادامه داد: این بار سوم است که ما می‌خواهیم این واگذاری را تمدید کنیم. اگر می‌خواهیم اتوبوس‌ها در اختیار شهرداری باشند پس چرا به بخش خصوصی دادیم؟ اگر می‌خواهیم در راستای هدف که خصوصی‌سازی بود پیش برویم باید از یک جایی خصوصی سازی را شروع کنیم.
 
شهردار با تایید صحبت‌های مشرفی گفت: در این سال‌ها سیاست‌های کلان دولت در حوزه حمل و نقل این بوده که اتوبوس‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند و اینکه به بخش خصوصی گفته است شما موظفید سرویس دهی کنید در راستای خصوصی سازی بوده است. اما در این ده سال اخیر دولت از حوزه حمل و نقل عمومی حمایت نکرده است.
 
سید مهران عالم زاده با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها نمی‌شود اتوبوس جدید خرید، گفت: با واگذاری این اتوبوس‌ها عملا حمل و نقل شهری زمین می‌ماند.
 
او ادامه داد: اینکه دولت مصوب کرده یک دوره دوساله دیگر تمدید کنید یک رضایت دو طرفه است و ما به اجبار می‌گوییم که بخش خصوصی دو سال دیگر بماند وگرنه آن‌ها علاقه به رفتن دارند تا سرویس دهی را انجام ندهند که در این صورت قطعا حمل و نقل آسیب جدی می‌بیند.
 
عالم زاده گفت: حتی اگرمن پول برای خرید اتوبوس داشته باشم کارخانه‌ای وجود نداره که به من اتوبوس هارا تحویل دهد.
 
مشرفی خطاب به اعضاء شورا و شهردار گفت: البته ما هم از وزارت صنایع می‌توانیم مجوز ورود اتوبوس نو را بگیریم و هم می‌توانیم از صندوق توسعه ملی ارز بگیریم وهشت ساله یا ده ساله پرداخت کنیم. حتی می‌توانیم اجازه ورود اتوبوس دست دو را نیز بگیریم. باید از یک زمانی وارد این کار شویم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قلعه‌گنج در معرض خطر همه‌گیری ویروس کرونا/امکان قرنطینه روستاهای آلوده وجود ندارد

کرونا بر ما پیروز شده است/دلمان برای همه زحماتی که با هم کشیدیم، می سوزد/خانواده هاو طوایف‌ به‌ صف‌ مبارزه باکرونا ویروس بپیوندند

نماینده بم:اقتصاد کلاسیک بلد نیستم،در حد کوچه و بازار اقتصاد می‌دانم/پیش بینی ارزی یک پیک موتوری

پیش‌فروش ۳ محصول جدید سایپا از ساعت 14امروز

حداقل تا پنج ماه آینده افزایش قیمتی در سموم کشاورزی نداریم /موجودی سم استان کم نیست، اما احتمال احتکار آن وجود دارد

افزایش قیمت سموم کشاورزی اجتناب ناپذیر است

تنها 4هزار تن از 480هزار تن گوجه به خرید حمایتی رسید/نوش دارو پس از مرگ سهراب

علائم گوارشی در مبتلایان به کرونا رو به افزایش است/ویروس کرونای جدید از طریق مدفوع قدرت انتقال و دفع دارد

واژگونی سمند در بلوار جمهوری 4 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت

الله‌آباد کرمان به امکانات مخابراتی رایگان مجهز شد

پربازدید ها

نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی عامل اصلی افزایش ابتلا به کرونا در استان کرمان

امکان برگشت تصمیمات سختگیرانه در استان کرمان وجود دارد

واژگونی سمند در بلوار جمهوری 4 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت

علائم گوارشی در مبتلایان به کرونا رو به افزایش است/ویروس کرونای جدید از طریق مدفوع قدرت انتقال و دفع دارد

قلعه‌گنج در معرض خطر همه‌گیری ویروس کرونا/امکان قرنطینه روستاهای آلوده وجود ندارد

کرونا بر ما پیروز شده است/دلمان برای همه زحماتی که با هم کشیدیم، می سوزد/خانواده هاو طوایف‌ به‌ صف‌ مبارزه باکرونا ویروس بپیوندند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)