کد خبر: ۳۳۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
آذری جهرمي با توجه به طرح سوال زرآبادي بايد در هفته‌هاي آتي درباره تخلفات نسبت داده شده به خواهرزنش در مجلس شوراي اسلامي حاضر شود و همين مساله مي‌تواند از نشستي با حاشيه‌هاي فراوان و البته روشنگرانه خبر دهد.

جدال خانم نماينده و آقاي وزير از نخستين روزي آغاز شد كه حسن روحاني، محمدجواد آذري‌جهرمي را به عنوان وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات به دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي معرفي كرد. آن روزها بسياري از اصلاح‌طلبان با يادآوري سوابق آذري‌جهرمي نسبت به معرفي اين وزير پيشنهادي اعتراض داشته و خواستار معرفي گزينه‌اي ديگر بودند ولي در اين ميان يكي از اعضاي فراكسيون اميد دست روي عملكرد جهرمي گذاشت و او را با سوابق غيرسياسي‌اش به بار انتقاد گرفت. اين گلايه‌هاي جناحي و آن انتقاد غيرجناحي به روحاني اما كارساز نشد تا امروز رداي جوان‌ترين وزير دولت بر دوش آذري‌جهرمي باشد. از آن روز تاكنون حدود 2 سال گذشته ولي جدال آذري‌جهرمي، وزير ارتباطات دولت دوازدهم و سيده‌حميده زرآبادي، نماينده اصلاح‌طلب قزوين در مجلس دهم همچنان ادامه دارد.

نكته قابل ‌توجه در اين ميان آن است كه عمده انتقادات جهرمي از زرآبادي و بالعكس از طريق رسانه‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي مطرح مي‌شود؛ به اين معنا كه زرآبادي در مصاحبه‌اي مطلبي را عليه جهرمي مطرح مي‌كند و جهرمي نيز در مقابل در صفحه شخصي خود در شبكه اجتماعي توييتر يا اينستاگرام پاسخي را همراه با ادعايي جديد عليه زرآبادي مطرح مي‌كند. در تازه‌ترين دور اين زد و خوردها، نماينده اصلاح‌طلب مجلس در جريان نشست خبري خود كه در خبرگزاري دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد از نقش يك رسانه حامي وزير ارتباطات در ماجراي شركت‌هاي ارزش افزوده يا «وس» سخن به ميان آورد. او گفت:«از آقاي جهرمي مي‌خواهم در مورد شركت‌هاي ارزش‌افزوده زيرمجموعه سايت انتخاب توضيح دهند. گزارشي به دستم رسيده كه اين شركت‌ها براي مهر ماه مبلغ ۵۳۴ ميليون درآمد داشته‌اند؛ حال از وزير ارتباطات مي‌خواهم يا اين گزارش‌ها را رد كنند يا به آن پاسخ دهند.»

 

جدال توييتري

پس از اين نشست خبري بود كه برخي كاربران شبكه اجتماعي توييتر كه زرآبادي، آنها را «نزديك به آذري‌جهرمي» خوانده به انتقاد از اظهارات او پرداختند و زرآبادي را حامي تخلفات شركت‌هاي خدمات ارزش افزوده معرفي كردند. حال آنكه اين نماينده مجلس پيش از اين انتقادات در جريان همين نشست خبري گفته بود كه «آقاي وزير، نياز به من و امثال من ندارد و آنقدر رسانه دارد كه تا كورترين نقطه كشور هم حرف ايشان را خواهند شنيد ولي حرف بنده را آن‌ طور مي‌شنوند كه ايشان دوست دارند. بنده اعلام مي‌كنم كه مي‌خواهم با تخلف شركت «وس» مقابله كنم. آقاي وزير مي‌گويد كه صحبت عجيب يك نماينده در حمايت از تخلف! اينكه بخواهي جو رواني ايجاد كني، منطقي نيست!»

زرآبادي همچنين به انتقاد از برخي حمايت‌هاي رسانه‌اي از وزير ارتباطات پرداخت و تاكيد كرد كه «مردم مي‌توانند فهرست رسانه‌هاي حامي وزارت ارتباطات را متوجه شوند.» اشاره او احتمالا به حذف خبر مربوط به سوالش از وزير ارتباطات درباره نقش «ثنا اسديان» در قراردادهاي بيمه‌اي شركت رايتل است كه ساعتي پس از انتشار از خروجي دو خبرگزاري صاحب‌نام و نزديك به جريان اصلاحات حذف شد. او همچنين از پرداخت مبالغي به برخي كاربران شبكه اجتماعي توييتر براي حمايت از وزير ارتباطات انتقاد كرد و خواستار مشخص شدن محل اين پرداخت‌ها شد.

 

پرونده ‌سازي امنيتي؟

زرآبادي همچنين مدعي شد كه پس از طرح سوال از آذري‌جهرمي درباره رصد هاتگرام و تلگرام طلايي، وزير جوان با شوراي نگهبان و شوراي عالي امنيت ملي مكاتبه كرده و اين دو نهاد به زرآبادي اعلام كرده‌اند كه سوال مذكور «امنيتي» است. اين ادعا تا لحظه نگارش اين گزارش هرگز از سوي وزير جوان تاييد يا تكذيب نشده ولي نكته قابل ‌توجه آن است كه هاتگرام و تلگرام طلايي چندي پيش به دليل سوءاستفاده از اطلاعات كاربران از گول‌پلي حذف شدند. با اين حال اظهارات زرآبادي در نشست خبري مذكور به خانواده و نزديكان جهرمي نيز رسد تا جايي كه او از حقوق 69 ميليون توماني «ثنا اسديان» خواهرزن آذري‌جهرمي سخن به ميان آورد.

اين اظهارات از سوي جهرمي كه اين روزها به دليل اعلام مبالغ كسر شده از حساب‌شان توسط شركت‌هاي ارزش افزوده نامش به طور مداوم در توييتر به چشم مي‌خورد، بي‌پاسخ نماند و او از اين نماينده مجلس شوراي اسلامي خواست تا با حضور در لايو شبكه اجتماعي اينستاگرام به ادعاهاي خود پاسخ داده و اسناد مدنظرش را ارايه دهد.

زرآبادي اما در مقابل به‌ جاي حضور در لايو اينستاگرام، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات را به مناظره در حضور خبرنگاران در محل خبرگزاري فارس دعوت كرد. با اين حال نكته قابل‌ توجه در اين ميان آن است كه جهرمي با توجه به طرح سوال زرآبادي بايد در هفته‌هاي آتي درباره تخلفات نسبت داده شده به خواهرزنش در مجلس شوراي اسلامي حاضر شود و همين مساله مي‌تواند از نشستي با حاشيه‌هاي فراوان و البته روشنگرانه خبر دهد.

منبع: اعتماد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

«عبدالرضا داوری» به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد

اداره اطلاعات استان، ورود پول‌های کثیف و آلوده به انتخابات را شناسایی و اعلام کند/ تدابیر لازم جهت جلوگیری از جرائم انتخاباتی اندیشیده شود/ دادستان‌ها، خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی رسیدگی کنند/استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی جرم محسوب می‌شود/دادستان مرکز استان به جرائم انتخاباتی در فضای مجازی ورود کند

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

ملت ایران اجازه نداد آب به آسیاب دشمن ریخته شود

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم‌های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می‌شود، باطل است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)