کد خبر: ۳۳۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در تفاهم‌نامۀ همکاری بین فرهنگ‌سرای نیاوران تهران و فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان، مقرر شد طرفین یکی از کارشناسان خود را به‌عنوان نماینده تعیین و به طرف مقابل معرفی کند تا ضمن ارتباط مستمر، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را معمول دارند.هم‌چنین مقرر شد در راستای تقویت اجرای این تفاهم‌نامه، برنامه‌هایی که متناسب با شأن طرفین تا پایان امسال قابلیت اجرا دارند، حداکثر 10 روز پس از امضای تفاهم‌نامه اعلام و برای اجرای آن‌ها برنامه‌ریزی شود. این تفاهم‌نامه به مدت یک‌سال اعتبار دارد؛ ضمن این‌که با تأیید طرفین، قابل تمدید خواهد بود.

در نشستی با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار کرمان و رییس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران، بین فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان و فرهنگ‌سرای نیاوران تهران تفاهم‌نامۀ همکاری امضا شد.

این تفاهم‌نامه که به امضای محمد جهانشاهی، معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار کرمان و سیدعباس سجادی، مدیرعامل بنیاد و رییس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران رسید، به‌منظور همکاری‌های مشترک در راستای ایجاد و گسترش و هم‌فکری و همکاری‌های مشترک منعقد شد.

لازم به ذکر است؛ در تفاهم‌نامۀ همکاری بین فرهنگ‌سرای نیاوران تهران و فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان، مقرر شد طرفین یکی از کارشناسان خود را به‌عنوان نماینده تعیین و به طرف مقابل معرفی کند تا ضمن ارتباط مستمر، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را معمول دارند.

هم‌چنین مقرر شد در راستای تقویت اجرای این تفاهم‌نامه، برنامه‌هایی که متناسب با شأن طرفین تا پایان امسال قابلیت اجرا دارند، حداکثر 10 روز پس از امضای تفاهم‌نامه اعلام و برای اجرای آن‌ها برنامه‌ریزی شود. این تفاهم‌نامه به مدت یک‌سال اعتبار دارد؛ ضمن این‌که با تأیید طرفین، قابل تمدید خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد و رییس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران گفت: با توجه به این‌که فرهنگ‌سرای نیاوران ظرفیت بالایی دارد و تنها فرهنگ‌سرای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و بقیۀ فرهنگ‌سراها تابع شهرداری تهران هستند؛ به‌عنوان یک مرکز بین‌المللی فرهنگی شناخته شده و مورد توجه عموم اهالی فرهنگ هنر داخلی و بین‌المللی قرار گرفته است؛ بنابراین، به‌دلیل هم‌پوشانی فرهنگی بین فرهنگ‌سرای نیاوران و مراکز دیگر، تفاهم‌نامه‌های مختلفی با شهرداری‌ها و سازمان‌های فرهنگی هنری کشور منعقد می‌کنیم که ازجملۀ این تفاهم‌نامه‌ها که بین فرهنگ‌سرای نیاوران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان منعقد شد، یک تفاهم‌نامۀ همکاری خوب و مطلوبی است و اگر دوطرف تلاش کنند تا از ظرفیت‌های متقابل استفاده کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

سید عباس سجادی با بیان این‌که کلی بودن این تفاهم‌نامه، به‌دلیل ظرفیت‌های خاصی است که در فرهنگ‌سرای نیاوران وجود دارد، گفت: این‌که ما به‌طور مستقیم این تفاهم‌نامه را با معاونت فرهنگی اجتماعی کرمان منعقد کردیم، به این جهت است که ظرفیت‌های موجود در فرهنگ‌سرای کرمان، فراتر از بقیۀ فرهنگ‌سراهاست؛ بنابراین، می‌توانیم در قالب این تفاهم‌نامه، با فرهنگ‌سرای کوثر یا مراکز دیگری که در شهرداری کرمان وجود دارد، فعالیت‌های مشترک را ادامه دهیم.

 وی با اشاره به بازدید از اماکن تاریخی و مراکز مختلف فرهنگی هنری کرمان گفت: با توجه به بازدیدی که از برخی مراکز فرهنگی هنری کرمان و شهر بم داشتم، کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌شود از آن‌ها استفاده و خدمات متقابلی ارایه کرد.

سجادی افزود: کرمان با دارا بودن موزه‌ها، مراکز فرهنگی و اماکن تاریخی و دیدنیِ مطلوب، ظرفیت بسیار بالایی دارد که شاید در کشور این ظرفیت‌ها شناخته شده نیست که باید برای شناساندن آن کوشید و کرمان را به کشور شناساند.

مدیرعامل بنیاد و رییس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران ادامه داد: متأسفانه برای گردشگران -حتی گردشگران ایرانی- برخی از شهرهای کشور ازجمله اصفهان، شیراز، تبریز و حتی یزد شناخته شده است، اما در کرمان، ظرفیت‌های مغفولی هم از نظر ابنیۀ تاریخی و هم از نظر سابقۀ هنری که می‌تواند با برگزاری نمایشگاه‌ها در تهران، مورد توجه قرار گیرد و گردشگران را به سمت کرمان سوق دهد وجود دارد.

سجادی افزود: من این تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم سرآغاز همکاری‌های مشترک و متقابلی باشد که بتواند هم ظرفیت‌های موجود در کرمان را در تهران به نمایش بگذاریم و هم برخی از هنرمندان علاقه‌مند را برای ارایۀ آثارشان به سمت کرمان سوق دهیم.

محمد جهانشاهی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان نیز در حاشیۀ امضای تفاهم‌نامه با اشاره به این‌که هر یک از طرفین این تفاهم‌نامه دارای ظرفیت‌های خاص خودشان هستند، گفت: این تفاهم‌نامه‌ها می‌تواند مسیر مناسبی برای توسعۀ فرهنگی و اجتماعی در شهرها باشد؛ به همین دلیل، در کنار سایر فرهنگ‌سراهای وابسته به شهرداری تهران، فرهنگ‌سرای نیاوران را به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین فرهنگ‌سرای کشور مدنظر قرار دادیم و طی صحبت‌هایی که جناب آقای شهردار با مدیرعامل بنیاد و رییس فرهنگ‌سرای نیاوران تهران داشتند و نشست‌هایی که برگزار شد، درنهایت مقرر شد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت بزرگی که در کلان‌شهر تهران وجود دارد، بتواند پایگاهی را در پایتخت که بستر فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی است، داشته باشد و از این ظرفیت بزرگ استفاده کند.

وی افزود: هم‌چنین تلاش خواهیم کرد از ظرفیت‌ها، تجربیات، داشته‌ها و گنجینه‌های فرهنگی و اجتماعی و آثاری که این فرهنگ‌سرا دارد و کارهای بزرگی که در این چند دهه در فرهنگ‌سرای نیاوران انجام شده، بهره ببریم و از بخش‌های سخت‌افزاری و امکاناتی که دارند نیز استفاده کنیم؛ ضمن این‌که با همکاری این فرهنگ‌سرا، در طول سال برنامه‌های مختلفی هم خواهیم داشت.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان ادامه داد: امیدواریم از این طریق بتوانیم در تهران که بزرگ‌ترین کانون جمعیتی کشور است، سهم بیشتری در راستای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی اجتماعی، گردشگری و هنری کرمان داشته باشیم و از این شرایط استفاده کنیم.

جهانشاهی با بیان این‌که جای خوشحالی دارد که این تعامل برقرار شده و امیدواریم نهایت بهره‌برداری را از این تعامل ببریم، گفت: از تمام فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی در حوزه‌های دولتی و غیردولتی دعوت می‌کنیم طرح‌ها و ایده‌هایی را که باعث بالا بردن بهره‌وری این تفاهم‌نامه می‌شود، ارایه کنند تا برنامه‌های مشترکی با همکاری شهرداری کرمان و فرهنگ‌سرای بزرگ نیاوران برگزار کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رهبر انقلاب: دولت باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهد/ توهین و دشنام و نسبتِ بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت‌ها حرام شرعی است/نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود

ثبت80مبتلاکرونا و 12فوتی طی 24ساعت

توقیف ۹۴ دستگاه خودرو و موتورسیکلت درطرح پاکسازی تفرجگاه ها

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

مجموع مبتلایان به کرونا حوزه سلامت سیرجان به 90نفر رسید

کاهش 25درصد پروانهای بهره برداری چاه آب در رفسنجان،بردسیر، ارزوییه، سیرجان، شهربابک و زرند

حقوق رسانه‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود/ دوره‌های آموزشی، دستور کار دائمی خانه مطبوعات است

رسانه های حرفه ای از رسانه های غیر حرفه ای وافراد غیر متخص تفکیک شوند

حداقل حقوق تامین اجتماعی به 2میلیون و 750هزار تومان رسید

کشف 26 تن آرد قاچاق در بم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)