کد خبر: ۳۳۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در ستاد مدیریت بحران استان کرمان مطرح شد:
نماینده اداره کل بازرسی استان کرمان در ستاد مدیریت بحران گفت: براساس ابلاغ رییس قوه قضاییه علل و عوامل شکل گیری سیل در استان بررسی شده و متخلفین شناسایی شده اند و بخش های کیفری این گزارش هم به مراکز مربوطه ارجاع داده شده است.

گروه جامعه/ مرضیه قاضی زاده: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در خصوص وضعیت این سازمان در مواجه با بحران سیل گفت: در انبارهای استان تنها یک درصد کالا موجود است اما روش هلال احمر این است که اگر اتفاقی بیفتد در روز اول از شهرستان های کناری کمبودهای استان جبران می شود .

به گزارش گفتار نو، رضا فلاح ادامه داد: ایرادی که در کوهبنان دیدیم این بود که ما آمار دقیقی از شهرستان ها نداریم و تنها شهرستان انار است که آمار کامل خود را به ما داده است.

فلاح آمار زمین های خالی، سازه مدارس، امکانات شهرستان های معین و ... را از جمله اطلاعات لازم هلال احمر دانست و اظهار داشت: برخی از شهرستان ها از دادن اطلاعات سرباززده و اعلام کرده اند که این اطلاعات محرمانه است.

او با تاکید بر این جمله که بایستی آمار کامل باشد تا روز حادثه امکانات هدر نرود، گفت: در کوهبنان ما ۶۰۰ چادر می خواستیم اما ۵ هزار چادر به این منطقه ارسال شد و بودجه زیادی در این شهرستان خرج شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار داشت: در سیل های اخیر ما با عشایر مشکلاتی داشتیم. توجهی به تذکرات ندارند و در مسیر سیل چادر می زنند.

فلاح در ادامه افزود: بالگرد هوایی در زمانی است که فرد یا افرادی گرفتار شده باشند و برای فوتی ها یا پیدا کردن دام دیده نشده است، اما در همین بحث نیز از ۲۰ هلی کوپتر هلال احمر به خاطر تحریم ها خیلی ها خوابیده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: بخشی از موارد نیاز به تامین اعتبار دارد و برخی از این تامین اعتبار از استان خارج است.

سید مصطفی آیت اللهی موسوی ادامه داد: اتفاقی که سالیان سال نیفتاده را حال باید انجام داد و موضوع اعتبارات پیگیری شود.

آیت اللهی موسوی با بیان اینکه بعضی موارد نقص کارشناسی است، گفت: ما در کمیسیون ها سعی بر این داریم تا مواردی که در بستر و حریم رودخانه است را انجام ندهیم.

او خاطر نشان کرد: تمام بندهای این گزارش مطالعه شده و به تفکیک برای دستگاه های اجرایی فرستاده شده است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به این نکته که وجود برخی ادارات در برخی کمیسیون ها پیش بینی نشده است، گفت: در خصوص تصویب طرح های روستایی خیلی از دستگاه ها عضو این کمیسیون ها نیستند و باید پیگیری شود تا این قانون اصلاح شود.

در پایان این جلسه مقرر شد تا اقدامات دستگاه ها در خصوص مواجه با سیل تا آخر آبان ماه ارسال شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

`پیش بینی کاهش دما و یخ‌بندان معابر کرمان در آخر هفته

اهداء اعضای بدن جوان 21 ساله کرمانی به 3 بیمار نیازمند دریافت عضو

کلاهبردار کارت‌های رفاهی بازنشستگان در کرمان دستگیر شد

دستگیری سرکرده باند شرارت در جنوب کرمان

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

افزون بر هزار مدرسه کرمان فاقد نمازخانه است / خیرین در زمینه احداث نمازخانه مدارس، آموزش و پرورش را یاری کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)