کد خبر: ۳۳۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جمهور در نشست خبری خود در کرمان مطرح کرد:
رییس جمهور در ادامه گفت: با توجه به بافت تاریخی مناسبی که کرمان دارد اگر یک مکان برای این کار انجام گیرد خوب است. یکی از کارهای ما ایجاد یک پارک علم و فناوری در رفسنجان بود که بتواند در زندگی جوانان تحول ایجاد کنند از استاندار هم می خواهیم یک مکان را برای کارخانه نواوری پیشنهاد دهند.امیدوارم بتوانیم به قولهایی که در این سفر به مردم رفسنجان و دیگر شهرستان ها دادیم عمل کنیم.
گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: رییس جمهور در برنامه پایانی سفر خود به کرمان در نشست خبری که پیش از ظهر امروز درمحل استانداری کرمان برگزار شد، به سفر دوروزه خود به کرمان، رفسنجان، سیرجان وبافت اشاره کرد و گفت: از حضور پرشور مردم خونگرم رفسنجان و همینطور مسئولین استانی که نظم و امنیت را برقرار کردند تشکر می‌کنم.

به گزارش گفتارنو، حجت الاسلام حسن روحانی افزود: در رفسنجان، بافت، سیرجان و کرمان پروژه‌های بسیار مهمی افتتاح شد؛ که از جمله آن افتتاح ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه بود که بسیار برای ما خوشحال کننده است.

رییس جمهور یادآور شد: ما شاهد افتتاح بیش از ۸ هزار میلیارد تومان پروژه‌های صنعتی بودیم که از جمله آن افتتاح آهن اسفنجی در بافت با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در سال، همچنین مجموعه پروژه‌های گل گهر با ظرفیت ۲ میلیون تن بود.

وی ادامه داد: افتتاح کارخانه جهان فولاد و نیروگاه گهران و همینطور طرح‌ها و پروژه‌هایی که در جلسه شورای اداری کرمان ازجمله افتتاح بیش از ۱۱۰۰ پروژه دربخش کشاورزی افتتاح شد بسیار برای ما خوشحال کننده بود.

روحانی خاطرنشان کرد: عمده پروڗه‌های بخش نیرو و صنعت دیروز افتتاح شد. یک مرکز صنعتی آنهم کارخانه اسیدسولفوریک رفسنجان بود که امروز افتتاح شد.

رییس جمهور باردیگر اذعان داشت: امیدوارم این سفر و افتتاح این پروژه‌ها خیر و برکت برای مردم استان کرمان داشته باشد.
 
در ادامه نشست خبری، خبرنگار صدا و سیما از رییس جمهور سوال کرد، چه برنامه‌ای برای واحد‌های صنعتی نیمه فعال و راکد استان دارید، که ایشان پاسخ دادند: در واحد‌های نیمه فعال در سراسر کشور تصمیم وزارت صنعت و معدن و تجارت این است که با کمک بانک مشکلشان حل شود در همین راستا سهم خوبی نیز برای کرمان مدنظر خواهد بود.

روحانی افزود: تلاش ما این است که طرح‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم، اما به طور طبیعی طرح‌های جدیدی هم افتتاح می‌شود. اما مهم‌ترین کار این بود که آب آشامیدنی مردم برای بازه زمانی ۳۰ سال آینده تامین شود و این کار به کمک دولت و بخش خصوصی انجام خواهدشد. چراکه کرمان و یزد از استان‌هایی هستند که با بحران کم آبی مواجه اند.

رییس جمهور تاکید کرد: پروژه‌های نیمه فعال هم مهم هستند و ما بانک‌ها را برای این کار حتماً تشویق می‌کنیم.

پرسش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، اما درخصوص پروژه‌های پتروشیمی بود که معطل مجوز و تامین اعتبار می‌باشند، همینطور آخرین فرآیند تفویض اختیار در کرمان را مورد پرسش قرار داد. و روحانی درپاسخ گفت: پروژه‌های پتروشیمی منتظر اعتبارات هستند و باید بخش خصوصی، بانک‌ها و همینطورصندوق توسعه ملی کمک کنند.

وی در خصوص تفویض اختیارات به استان‌ها نیز گفت: این موضوع قبلا در دولت مطرح بود و رهبری نیز فرمودند به بخشی از استان‌ها اختیارات را تحویل دهید و آزمایش کنید که چگونه اجرا می‌کنند.

روحانی ادامه داد: حتماً چند استان پایلوت می‌شوند اگر موفق بودند به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا می‌کند؛ و این کار بسیار درستی است که می‌تواند طول مجوز‌ها و پروژه‌ها را کوتاه کندو همینطور تخصیص اعتبارات در زمینه مسائل مربوطه به بانک‌ها را استان‌ها بهتر می‌توانند کمک کنند.

رییس جمهور وعده داد: این کار در دست دولت است و کرمان هم شاید در پایلوت قرار گیرد.

در ادامه خبرنگار روزنامه سراسری جام جم پرسید: بیشتر سرمایه گذاری‌ها در بخش فولاد است برنامه دولت برای سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها به خصوص زغال سنگ چیست؟ که روحانی در پاسخ گفت:کرمان یک استان معدنی است. مجتمع گل گهر یک مرکز بسیار مهم و مرکز تولید فلزی ماست من همیشه توصیه کردم از معادن بیشتر استفاده کنیم و معادن را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
 
البته در برخی از موارد ممکن است معادن ما مشکل محیط زیستی داشته باشند،اما برنامه اصلی ما واگذاری این معادن به بخش خصوصی است تا بانک ها هم بتوانند به آنها کمک کنند.

خبرنگار هفته نامه ندای وحدت کرمان به معضلات استان کرمان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای ریزگردهای شرق استان، بحران خشکسالی تالار جازموریان و توسعه راه آهن نیاز به شبکه ریلی و همچنین بیکاری جوانان و استارتاپ‌ها چه تدابیری دارد؟

رییس جمهور در پاسخ گفت: در کرمان موقعیت های زیادی وجود دارد از جمله صنعت گردشگری که می تواند اشتغال آفرین باشد. در کرمان فقط مردمانش معروف نیستند بلکه قالی، زیره و همینطور پسته آن هم معروف است. به علاوه اینکه کرمان جاذبه های تاریخی و همچنین صنایع دستی خوبی دارد.

روحانی در ادامه به شرکت های دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم نسل جوان و تحصیل کرده و مشغول کار کنیم باید دانش بنیان ها را توسعه دهیم.

وی به یک کار خانه قدیمی در یزد اشاره کرد که حالا تبدیل به یک کارخانه نوآوری شده است که شبیه کارخانه نوآوری در تهران است.

رییس جمهور در ادامه گفت: با توجه به بافت تاریخی مناسبی که کرمان دارد اگر یک مکان برای این کار انجام گیرد خوب است. یکی از کارهای ما ایجاد یک پارک علم و فناوری در رفسنجان بود که بتواند در زندگی جوانان تحول ایجاد کنند از استاندار هم می خواهیم یک مکان را برای کارخانه نواوری پیشنهاد دهند.

خبرنگار نشریه فراتراز چپ به نمایندگی از نشریات جنوب سوالش را اینگونه مطرح کرد، چرا فقط در شمال کرمان چندین پروژه افتتاح گردید؟باتوجه به اینکه شما دولت اعتدال هستید، چرا این اعتدال شامل جنوب نمی شود؟ رییس جمهور پاسخ داد: این پروژه هایی که می گوید افتتاح شده پروژه های معدنی هستند و خود به خود در جایی که معدن وجود دارد تشکیل می شوند.

روحانی افزود: اما برای جنوب نیز اقدامات خوبی در راستای حل مسائل روستایی و کشاورزی انجام گرفته و امروز در بخش کشاورزی ۱۱۰۰ پروژه داشتیم که بخشی از آن برای جنوب بود.

وی با تاکید براینکه مادر جنوب باید صنایع بسته بندی و گلخانه و راه آهن بیشتر کار کنیم،گفت:جنوب استعداد خوبی در گردشگری دارد و من هم افتخار می کنم اگر فرصت شد روزی در جنوب هم حضور پیدا کنم.

روحانی در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم به قولهایی که در این سفر به مردم رفسنجان و دیگر شهرستان ها دادیم عمل کنیم.همچنین از استاندار می‌خواهم موارد گفته شده را دنبال کنند تا شاهد شکوفایی بیشتر در کرمان باشیم.

برچسب ها: روحانی ، کرمان ، نشست خبری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

تامین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است / مشارکت مردم میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را به نمایش می‌گذارد / ۱۲هزار نیروی پلیس، امنیت انتخابات استان کرمان را تامین می‌کنند / از لحظه اتمام تبلیغات انتخاباتی به هیچ عنوان تبلیغات انجام نشود

مشکلی در برگزاری انتخابات مجلس در استان کرمان وجود ندارد / مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در برنامه‌های آینده کشور دارد

105هزار دانش آموز از تحصیل بازمانده اند/200مدرسه تک نفره هستند/تکلیف دادن برای شب عید تخلف است

شعب اخذ رای در کرمان ۸ درصد افزایش داشته است / کرمان برای برگزاری انتخابات روز جمعه آمادگی کامل دارد

حضور مردم در انتخابات، کشور را در برابر قدرت‌های بزرگ، قوی می‌کند / انتخابات نشان‌دهنده توسعه سیاسی جوامع است / جوان‌ترین کاندیدای انتخابات مجلس در استان ۳۱ ساله و مسن‌ترین آنها ۶۷ ساله است

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

پربازدید ها

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

علی اسدی کرم به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه شهربابک انتخاب شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)