کد خبر: ۳۳۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس جمهور در نشست خبری خود در کرمان مطرح کرد:
رییس جمهور در ادامه گفت: با توجه به بافت تاریخی مناسبی که کرمان دارد اگر یک مکان برای این کار انجام گیرد خوب است. یکی از کارهای ما ایجاد یک پارک علم و فناوری در رفسنجان بود که بتواند در زندگی جوانان تحول ایجاد کنند از استاندار هم می خواهیم یک مکان را برای کارخانه نواوری پیشنهاد دهند.امیدوارم بتوانیم به قولهایی که در این سفر به مردم رفسنجان و دیگر شهرستان ها دادیم عمل کنیم.
گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: رییس جمهور در برنامه پایانی سفر خود به کرمان در نشست خبری که پیش از ظهر امروز درمحل استانداری کرمان برگزار شد، به سفر دوروزه خود به کرمان، رفسنجان، سیرجان وبافت اشاره کرد و گفت: از حضور پرشور مردم خونگرم رفسنجان و همینطور مسئولین استانی که نظم و امنیت را برقرار کردند تشکر می‌کنم.

به گزارش گفتارنو، حجت الاسلام حسن روحانی افزود: در رفسنجان، بافت، سیرجان و کرمان پروژه‌های بسیار مهمی افتتاح شد؛ که از جمله آن افتتاح ۱۴ هزار میلیارد تومان پروژه بود که بسیار برای ما خوشحال کننده است.

رییس جمهور یادآور شد: ما شاهد افتتاح بیش از ۸ هزار میلیارد تومان پروژه‌های صنعتی بودیم که از جمله آن افتتاح آهن اسفنجی در بافت با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در سال، همچنین مجموعه پروژه‌های گل گهر با ظرفیت ۲ میلیون تن بود.

وی ادامه داد: افتتاح کارخانه جهان فولاد و نیروگاه گهران و همینطور طرح‌ها و پروژه‌هایی که در جلسه شورای اداری کرمان ازجمله افتتاح بیش از ۱۱۰۰ پروژه دربخش کشاورزی افتتاح شد بسیار برای ما خوشحال کننده بود.

روحانی خاطرنشان کرد: عمده پروڗه‌های بخش نیرو و صنعت دیروز افتتاح شد. یک مرکز صنعتی آنهم کارخانه اسیدسولفوریک رفسنجان بود که امروز افتتاح شد.

رییس جمهور باردیگر اذعان داشت: امیدوارم این سفر و افتتاح این پروژه‌ها خیر و برکت برای مردم استان کرمان داشته باشد.
 
در ادامه نشست خبری، خبرنگار صدا و سیما از رییس جمهور سوال کرد، چه برنامه‌ای برای واحد‌های صنعتی نیمه فعال و راکد استان دارید، که ایشان پاسخ دادند: در واحد‌های نیمه فعال در سراسر کشور تصمیم وزارت صنعت و معدن و تجارت این است که با کمک بانک مشکلشان حل شود در همین راستا سهم خوبی نیز برای کرمان مدنظر خواهد بود.

روحانی افزود: تلاش ما این است که طرح‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم، اما به طور طبیعی طرح‌های جدیدی هم افتتاح می‌شود. اما مهم‌ترین کار این بود که آب آشامیدنی مردم برای بازه زمانی ۳۰ سال آینده تامین شود و این کار به کمک دولت و بخش خصوصی انجام خواهدشد. چراکه کرمان و یزد از استان‌هایی هستند که با بحران کم آبی مواجه اند.

رییس جمهور تاکید کرد: پروژه‌های نیمه فعال هم مهم هستند و ما بانک‌ها را برای این کار حتماً تشویق می‌کنیم.

پرسش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، اما درخصوص پروژه‌های پتروشیمی بود که معطل مجوز و تامین اعتبار می‌باشند، همینطور آخرین فرآیند تفویض اختیار در کرمان را مورد پرسش قرار داد. و روحانی درپاسخ گفت: پروژه‌های پتروشیمی منتظر اعتبارات هستند و باید بخش خصوصی، بانک‌ها و همینطورصندوق توسعه ملی کمک کنند.

وی در خصوص تفویض اختیارات به استان‌ها نیز گفت: این موضوع قبلا در دولت مطرح بود و رهبری نیز فرمودند به بخشی از استان‌ها اختیارات را تحویل دهید و آزمایش کنید که چگونه اجرا می‌کنند.

روحانی ادامه داد: حتماً چند استان پایلوت می‌شوند اگر موفق بودند به سایر استان‌ها نیز تسری پیدا می‌کند؛ و این کار بسیار درستی است که می‌تواند طول مجوز‌ها و پروژه‌ها را کوتاه کندو همینطور تخصیص اعتبارات در زمینه مسائل مربوطه به بانک‌ها را استان‌ها بهتر می‌توانند کمک کنند.

رییس جمهور وعده داد: این کار در دست دولت است و کرمان هم شاید در پایلوت قرار گیرد.

در ادامه خبرنگار روزنامه سراسری جام جم پرسید: بیشتر سرمایه گذاری‌ها در بخش فولاد است برنامه دولت برای سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها به خصوص زغال سنگ چیست؟ که روحانی در پاسخ گفت:کرمان یک استان معدنی است. مجتمع گل گهر یک مرکز بسیار مهم و مرکز تولید فلزی ماست من همیشه توصیه کردم از معادن بیشتر استفاده کنیم و معادن را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
 
البته در برخی از موارد ممکن است معادن ما مشکل محیط زیستی داشته باشند،اما برنامه اصلی ما واگذاری این معادن به بخش خصوصی است تا بانک ها هم بتوانند به آنها کمک کنند.

خبرنگار هفته نامه ندای وحدت کرمان به معضلات استان کرمان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای ریزگردهای شرق استان، بحران خشکسالی تالار جازموریان و توسعه راه آهن نیاز به شبکه ریلی و همچنین بیکاری جوانان و استارتاپ‌ها چه تدابیری دارد؟

رییس جمهور در پاسخ گفت: در کرمان موقعیت های زیادی وجود دارد از جمله صنعت گردشگری که می تواند اشتغال آفرین باشد. در کرمان فقط مردمانش معروف نیستند بلکه قالی، زیره و همینطور پسته آن هم معروف است. به علاوه اینکه کرمان جاذبه های تاریخی و همچنین صنایع دستی خوبی دارد.

روحانی در ادامه به شرکت های دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم نسل جوان و تحصیل کرده و مشغول کار کنیم باید دانش بنیان ها را توسعه دهیم.

وی به یک کار خانه قدیمی در یزد اشاره کرد که حالا تبدیل به یک کارخانه نوآوری شده است که شبیه کارخانه نوآوری در تهران است.

رییس جمهور در ادامه گفت: با توجه به بافت تاریخی مناسبی که کرمان دارد اگر یک مکان برای این کار انجام گیرد خوب است. یکی از کارهای ما ایجاد یک پارک علم و فناوری در رفسنجان بود که بتواند در زندگی جوانان تحول ایجاد کنند از استاندار هم می خواهیم یک مکان را برای کارخانه نواوری پیشنهاد دهند.

خبرنگار نشریه فراتراز چپ به نمایندگی از نشریات جنوب سوالش را اینگونه مطرح کرد، چرا فقط در شمال کرمان چندین پروژه افتتاح گردید؟باتوجه به اینکه شما دولت اعتدال هستید، چرا این اعتدال شامل جنوب نمی شود؟ رییس جمهور پاسخ داد: این پروژه هایی که می گوید افتتاح شده پروژه های معدنی هستند و خود به خود در جایی که معدن وجود دارد تشکیل می شوند.

روحانی افزود: اما برای جنوب نیز اقدامات خوبی در راستای حل مسائل روستایی و کشاورزی انجام گرفته و امروز در بخش کشاورزی ۱۱۰۰ پروژه داشتیم که بخشی از آن برای جنوب بود.

وی با تاکید براینکه مادر جنوب باید صنایع بسته بندی و گلخانه و راه آهن بیشتر کار کنیم،گفت:جنوب استعداد خوبی در گردشگری دارد و من هم افتخار می کنم اگر فرصت شد روزی در جنوب هم حضور پیدا کنم.

روحانی در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم به قولهایی که در این سفر به مردم رفسنجان و دیگر شهرستان ها دادیم عمل کنیم.همچنین از استاندار می‌خواهم موارد گفته شده را دنبال کنند تا شاهد شکوفایی بیشتر در کرمان باشیم.

برچسب ها: روحانی ، کرمان ، نشست خبری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیا منزل شخصی محل نگهداری طلا، پول، سکه و اسناد ارزشمند است؟

در دوران قبل، دولت حداقل روزانه یک میلیون بشکه نفت با قیمت ۱۲۰ دلار صادر می‌کرد/ در دولت قبل بانک‌های ما در شرایط امروز نبودند

گردشگری را فانتزی تعریف می‌کنیم/گردشگری، بیشترین آسیب را از کرونا دیده است/گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان کرمان باشد

فشارهای شدید دارایی و تامین اجتماعی صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است/ کرونا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان کرمان آسیب وارد کرد/ 43 درصد هتل ها تعطیل شدند

مشارکت دولت و بخش خصوصی در انتقال آب خلیج فارس به ثمر نشست

اين عاقبت وطن‌پرستي است

وزارت صمت بخشی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کند

باید به بخش خصوصی میدان بدهیم اما این کار را نمی‌کنیم

خانجانی: مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح طلبان نیست/ هر دانش آموخته سطح نازل سیاسی می‌داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد/ اول اصولگرایان بابت دوره احمدی‌نژاد عذرخواهی کنند

اصولگرایان همه پیرمردهای خود را حفظ کرده‌اند!/ اصولگرایان، جوانان را در انتخابات مجلس حذف کردند

پربازدید ها

موسوی لاری: اصولگرایان یک روز دکمه‌های احمدی‌نژاد را بوسیدند یک روز هم به او منحرف گفتند/ اگر مردم احساس کنند که رای شان محترم است در انتخابات شرکت می‌کنند

حمایت قالیباف از عدم حضور روحانی در جلسه بررسی صلاحیت رزم حسینی

نماینده موافق رزم حسینی: رزم حسینی مدیر حاکمیتی است، نه دولتی/گزینه پیشنهادی دولت دارای نگاه توسعه گرا است

رزم‌حسینی مهارت‌های لازم برای مدیریت عالی کشور را ندارد/ او خصوصیات یک مدیر میانی را دارد و نه بیشتر/ رزم‌حسینی روی یک سوله تسهیلات ده‌ها میلیاردی و میلیون یورویی گرفته و بعد آن را به یک شرکت دولتی با قیمت بالا فروخته است

آیا صحت دارد دختر شما شهروند کانادا و در برخی از شرکت های اقماری به عنوان هیات مدیره دارای سمت است؟/آیا صحت دارد مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری دارید؟

وزارت اطلاعات: شبکه سازمان یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی دستگیر شدند

تأمین کالاهای اساسی مردم اولویت برنامه های وزارت صنعت خواهد بود/ما به دنبال حمایت از کارآفرینان و عابدین هستیم

ذبح شدن جمهوریت، اسلامیت نظام را هم خدشه‌دار می‌کند/ اصلاح‌طلبان این روزها بیشتر به دنبال انسجام، تهیه برنامه و مطالعات مردم‌محور هستند

آیا موسوی خوئینی‌ها می‌تواند رهبری اصلاحات را برعهده بگیرد؟

۳ هزار واحد مسکن مهر در استان کرمان مشکل قضائی دارد/مسکن مهر در مدیریت، اجرا و نظارت دچار چالش شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)