کد خبر: ۳۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای معادن استان مطرح شد:
دبیر شورای هماهنگی بانک ها: موضوع انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی اعم از مس و گل گهر بار دیگر در هفتمین جلسه از شورای معادن استان کرمان مطرح و مانند دفعات قبل بی سرانجام رها شد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: موضوع انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی اعم از مس و گل گهر بار دیگر در هفتمین جلسه از شورای معادن استان کرمان مطرح و مانند دفعات قبل بی سرانجام رها شد.

به گزارش گفتارنو، شایان ذکر است که در جلسه پیشین شورای معادن دبیر شورای هماهنگی بانک ها موظف شد تا اظهارات و اسناد شرکت های معدنی مس و گل گهر را بررسی و نتیجه را به شورای معادن ابلاغ کند.

براساس اظهارات الله داد محمدی در این جلسه ۹۵ درصد از گردش مالی شرکت های مس و گل گوهر به استان کرمان منتقل شده است، موضوعی که نه تنها موجب شگفتی حضار شد بلکه با مزاح استاندار کرمان نیز همراه شد.

استاندار کرمان در واکنش نسبت به این مسئله خطاب به دبیر شورای هماهنگی بانک ها به شوخی گفت: آقای محمدی ما این گزارشات را قبول نداریم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر.

بنا به گزارش دبیر شورای هماهنگی بانک ها که براساس راستی آزمایی کمیسیون هماهنگی بانک ها صورت گرفته است، مجموع گردش حساب های جاری و پس انداز ۶ ماهه اول امسال دو شرکت مس و گل گهر در همه بانک های استان ۵۸ هزار میلیارد ریال است.

محمدی با بیان اینکه در حوزه منابع سپرده ای ۶۸ میلیارد ریال از حساب های این شرکت ها در استان است، تشریح کرد: از این مبلغ ۴۶ هزار میلیارد ریال مربوط به گل گهر و ۲۸هزار میلیارد ریال مربوط به شرکت مس است.

آن چه که دبیر شورای هماهنگی بانک ها سعی در نشان دادن آن داشت، این بود که تنها هزار میلیارد تومان از منابع مالی این دو شرکت در بانک های خارج از استان است. 

محمدی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه میزان منابع بانکی در سال گذشته ۳۲ هزار میلیارد تومان و مصارف آن ۲۷ هزار میلیارد تومان بوده است به انتقادات صورت گرفته در خصوص عدم ارایه تسهیلات بانکی در استان پاسخ داد.

او در ادامه افزود: تنها ۶ هزار میلیارد از ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع بانک ها از محل سپرده های این شرکت ها تامین می شود.

این اظهارات البته مورد تشکیک اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت و واکنش هایی را به همراه داشت. اکثریت اعضا با مقایسه میزان فروش این شرکت ها و رصد اطلاعات شرکت ها در بورس اوراق بهادار در صحت این ارقام و اعداد خدشه وارد کردند.

نماینده شرکت گل گوهر در پاسخ به انتقادات وارد شده گفت:گردش مالی گل گهر ۱۰ هزار میلیارد تومان و دبیر شورای بانک ها گردش های بین بانکی را در این محاسبه لحاظ نکرده است.

او با بیان اینکه گردش مالی با فروش متفاوت است، گفت: میزان سپرده های ما در تهران تنها ۶ درصد است و ما چون در بورس اوراق بهادار سهامدارانی حقیقی داریم باید این مبلغ را در تهران به صورت سپرده داشته باشیم.

البته این پاسخ ها برای نمایندگان مجلس و اعضای حاضر در جلسه مورد قبول نبود چرا که نماینده مردم بم در این جلسه خطاب به نمایندگان این دو شرکت معدنی، گفت: درآمد حاصل از فروش بایستی در استان متمرکز باشد اما دارید روی گردش مالی می روید، تمام این پول در تهران بلوکه می شود و همه حرف این است که این پول به استان بیاید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز میزان فروش شرکت ها با اتخاذ به سامانه کدال ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و آن را متناقض با مبلغ ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام شده دانست.

مسئله ای که استاندار کرمان نیز بر روی آن دست گذاشت و گفت: فروش گل گهر ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است اما طبق این گزارش سود آن ۵هزار میلیارد تعیین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

باشگاه گل گهر سیرجان از داور بازی با ذوب آهن اصفهان شکایت کرد

واحدهای صنفی ناایمن کرمان اخطار می‌گیرند / ایمنی شهر وظیفه همه شهروندان است

اجرای صد طرح آبخیزداری در جنوب کرمان

رصد پروژه‌های زیربنایی روستاهای استان کرمان

سوختگی در ایران ۸ برابر میانگین جهانی است

به خاطر استخوان‌هایتان ۷ ماده غذایی را هرگز نخورید

تجمع سگ‌های ولگرد در محوطه دانشگاه علوم پزشکی کرمان / نبود دیوار دانشگاه خطری برای دانشجویان کرمان

ضربه به ۶ باند قاچاق مواد مخدر در شرق استان کرمان

دولتی‌ها اصل بی‌طرفی در سلامت انتخابات را مد نظر داشته باشند

۱۴ میلیون و ۹۴۷ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

پربازدید ها

۷۰ درصد صنایع ایران در حوزه شرکت های کوچک قرار دارند/ در شهربابک یکسری طرح ها باید تعطیل می شد چون هم راستا با منابع نبودند/هنوز در اعطای مجوز و بازار مشکل داریم/ ۸۸ درصد ثروت ایرانی ها در حوزه املاک است

در استان کرمان ۳۸ محصول تحت پوشش بیمه قرار گرفتند / کشاورزان کرمانی ۳۲۰ میلیون تومان غرامت بیمه دریافت کردند

نبود پروازهای خارجی علت عدم توسعه یافتگی صنعت گردشگری استان است/ هواپیمایی ماهان و بخش خصوصی تنها راه برون رفت از بن بست هوایی است

۱۴ میلیون و ۹۴۷ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

مردم به مراکز غیر مجاز تبدیل سوخت مراجعه نکنند / با مصوبه جدید دولت خودروهای عمومی به طور رایگان گازسوز می‌شوند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۲ نظر)