کد خبر: ۳۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای معادن استان مطرح شد:
دبیر شورای هماهنگی بانک ها: موضوع انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی اعم از مس و گل گهر بار دیگر در هفتمین جلسه از شورای معادن استان کرمان مطرح و مانند دفعات قبل بی سرانجام رها شد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: موضوع انتقال حساب ها و گردش مالی شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی اعم از مس و گل گهر بار دیگر در هفتمین جلسه از شورای معادن استان کرمان مطرح و مانند دفعات قبل بی سرانجام رها شد.

به گزارش گفتارنو، شایان ذکر است که در جلسه پیشین شورای معادن دبیر شورای هماهنگی بانک ها موظف شد تا اظهارات و اسناد شرکت های معدنی مس و گل گهر را بررسی و نتیجه را به شورای معادن ابلاغ کند.

براساس اظهارات الله داد محمدی در این جلسه ۹۵ درصد از گردش مالی شرکت های مس و گل گوهر به استان کرمان منتقل شده است، موضوعی که نه تنها موجب شگفتی حضار شد بلکه با مزاح استاندار کرمان نیز همراه شد.

استاندار کرمان در واکنش نسبت به این مسئله خطاب به دبیر شورای هماهنگی بانک ها به شوخی گفت: آقای محمدی ما این گزارشات را قبول نداریم، وسط جلسه بایست و قرآن را به دست بگیر.

بنا به گزارش دبیر شورای هماهنگی بانک ها که براساس راستی آزمایی کمیسیون هماهنگی بانک ها صورت گرفته است، مجموع گردش حساب های جاری و پس انداز ۶ ماهه اول امسال دو شرکت مس و گل گهر در همه بانک های استان ۵۸ هزار میلیارد ریال است.

محمدی با بیان اینکه در حوزه منابع سپرده ای ۶۸ میلیارد ریال از حساب های این شرکت ها در استان است، تشریح کرد: از این مبلغ ۴۶ هزار میلیارد ریال مربوط به گل گهر و ۲۸هزار میلیارد ریال مربوط به شرکت مس است.

آن چه که دبیر شورای هماهنگی بانک ها سعی در نشان دادن آن داشت، این بود که تنها هزار میلیارد تومان از منابع مالی این دو شرکت در بانک های خارج از استان است. 

محمدی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه میزان منابع بانکی در سال گذشته ۳۲ هزار میلیارد تومان و مصارف آن ۲۷ هزار میلیارد تومان بوده است به انتقادات صورت گرفته در خصوص عدم ارایه تسهیلات بانکی در استان پاسخ داد.

او در ادامه افزود: تنها ۶ هزار میلیارد از ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع بانک ها از محل سپرده های این شرکت ها تامین می شود.

این اظهارات البته مورد تشکیک اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت و واکنش هایی را به همراه داشت. اکثریت اعضا با مقایسه میزان فروش این شرکت ها و رصد اطلاعات شرکت ها در بورس اوراق بهادار در صحت این ارقام و اعداد خدشه وارد کردند.

نماینده شرکت گل گوهر در پاسخ به انتقادات وارد شده گفت:گردش مالی گل گهر ۱۰ هزار میلیارد تومان و دبیر شورای بانک ها گردش های بین بانکی را در این محاسبه لحاظ نکرده است.

او با بیان اینکه گردش مالی با فروش متفاوت است، گفت: میزان سپرده های ما در تهران تنها ۶ درصد است و ما چون در بورس اوراق بهادار سهامدارانی حقیقی داریم باید این مبلغ را در تهران به صورت سپرده داشته باشیم.

البته این پاسخ ها برای نمایندگان مجلس و اعضای حاضر در جلسه مورد قبول نبود چرا که نماینده مردم بم در این جلسه خطاب به نمایندگان این دو شرکت معدنی، گفت: درآمد حاصل از فروش بایستی در استان متمرکز باشد اما دارید روی گردش مالی می روید، تمام این پول در تهران بلوکه می شود و همه حرف این است که این پول به استان بیاید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز میزان فروش شرکت ها با اتخاذ به سامانه کدال ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و آن را متناقض با مبلغ ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام شده دانست.

مسئله ای که استاندار کرمان نیز بر روی آن دست گذاشت و گفت: فروش گل گهر ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است اما طبق این گزارش سود آن ۵هزار میلیارد تعیین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

مشکلی در تامین میوه شب عید امسال وجود ندارد / ۷۰۰ تن سیب درختی از ارومیه خریداری شده است

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)