کد خبر: ۳۳۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمان در شش ماهه اول امسال حدود ۱۲۵ فرزند در استان کرمان به عنوان فرزند خوانده به خانواده ها سپرده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: در شش ماهه اول امسال حدود ۱۲۵ فرزند در استان کرمان به عنوان فرزند خوانده به خانواده ها سپرده شده و در حال حاضر ۵۷ نوزاد و کودک در شیرخوارگاه مادر کرمان مراقبت می شوند.

عباس صادق زاده در بازدید سرزده از شیرخوارگاه مادر شهر کرمان، تغییر رویکرد در فرزندخواندگی را ضروری دانست و عنوان کرد: به زودی با استفاده از نظرات تخصصی، فرآیند بازپیوند و سپردن فرزندان به خانواده ها بازنگری می شود.

وی با ضروری دانستن حضور و حمایت خیرین از شیرخوارگاه مادر کرمان که از مراکز دولتی هزینه‌بر است اظهار کرد: حمایت های خیرین قابل ستایش است اما ساختار سازی برای حضور خیرین و ارائه هرگونه خدمات لازم است .

صادق زاده تشکیل کارگروهی از سازمان های مرتبط با حضور استاندار کرمان را برنامه دیگری در راستای این حمایت ذکر کرد و افزود: هزینه های درمان هر نوزاد و کودک در شیرخوارگاه مادر بسیار گران است که البته باید راه حلی برای تامین این هزینه ها جستجو و اجرایی کرد .

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در پاسخ به طرح موضوع نوزادان و کودکان بیمار و یا دارای معلولیت خفیف که خانواده های متقاضی، حاضر به پذیرش آنان نیستند، نیز گفت: با توجه به اینکه این کودکان شرایط نگهداری در سایر مراکز را ندارند؛ باید با مشارکت بخش های خیریه ای، خانه بین راهی برای مراقبت این فرزندان راه اندازی شود.

صادق زاده پیرامون بحث نگرانی از وضعیت نیروهای خرید خدمت شیرخوارگاه مادر که برای تامین حقوق آنان مشکلاتی وجود دارد گفت: پیگیری های متعددی انجام شده و امیدواریم که بتوانیم با تامین اعتبار، خدمت نیروهای متخصص در شیرخوارگاه ادامه یابد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در شش ماهه اول امسال حدود ۱۲۵ فرزند در استان کرمان به عنوان فرزند خوانده به خانواده ها سپرده شده و در حال حاضر ۵۷ نوزاد و کودک در شیرخوارگاه مادر کرمان مراقبت می شوند.

هزینه های درمانی دیگر موضوع مورد مذاکره در شیرخوارگاه مادر کرمان بود که لیلا فکار رییس شیرخوارگاه در گزارشی اعلام کرد: با توجه به هزینه بر بودن درمان نوزادان شیرخوارگاه از مهر ماه ۹۷ در همکاری دانشگاه علوم پزشکی تا مهرماه امسال تمام اسناد هزینه رایگان شده است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کارگزاران ‌از ‌ لاریجانی حمایت نمی‌کند/مهم‌ترین اولویت کشور، توسعه اقتصادی است/طبقه متوسط در حال نابودی و متلاشی‌شدن است/حتی کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید سعی کنند برای ایران از مشکلات موجود بکاهند

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

جفا به بازرگان

مواجهه پارلمان اصولگرایان با مسئله‌ای به‌نام شفافیت/‌مدعیان شفافیت در جلسه غیرعلنی

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

پربازدید ها

نه گل‌گهر و نه هیچ شرکت دیگری یک ریال به شهرداری کرمان کمک نکرده است/استفاده از برخی واژگان باعث خدشه‌دار شدن وحدت جامعه می‌شود

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)