کد خبر: ۳۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی گفت: ۲۵ میلیون ایرانی مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی در خصوص وضعیت جاماندگان از دریافت بسته حمایت معیشتی دولت، گفت: اطلاعاتی که مبنای آزمون وسع ما برای شناسایی مشمولین بوده است، مربوط به خانواده‌هایی است که یارانه‌بگیر هستند. این خانواده‌ها حدود ۷۶ میلیون نفر از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.

 وی ادامه داد: بنابراین حدود ۷۶ میلیون ایرانی مبنای تصمیم ما در خصوص دریافت طرح حمایت معیشتی بوده‌اند که ممکن است به دلیل تغییرات ساختار خانواده همچون موالید جدید، یا انصراف از دریافت یارانه از دریافت بسته‌های معیشتی جا مانده باشند.

 سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی افزود: برای اینکه حقی از آن‌ها ضایع نشود، مکانیسم ثبت درخواست رسیدگی به صورت غیرحضوری را تعریف کرده‌ایم.

میرزایی با اشاره به اینکه مکانیسم ثبت درخواست جاماندگان از دریافت بسته‌های معیشتی به دو مرحله تقسیم می‌شود، توضیح داد: در مرحله اول، سرپرست خانوار با ید با شماره تلفن همراهی که به نام خودش ثبت شده است، به سامانه #۶۳۶۹* پیامکی ارسال کند تا امکان تطبیق کدملی سرپرست خانوار با شماره تلفن همراه به صورت سیستمی از طریق سرویس شاهکار وزارت ارتباطات استعلام وجود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: با استعلامی که از این سرویس گرفته خواهد شد، تشخیص داده می‌شود که این شماره مربوط به سرپرست خانوار بوده و با دریافت این پیامک، وزارت رفاه پیامکی به معنای ابلاغ رسمی دریافت این اطلاعات به فرد ارسال خواهد کرد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی ادامه داد: براساس این استعلام افرادی که مشمول دریافت این بسته‌ها باشند، ظرف ۲۴ ساعت پیامکی مبنی بر ابلاغ رسمی را دریافت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که مشمول این طرح شناخته نشوند، پیامکی حاوی کد رهگیری دریافت خواهند کرد که باید با کمک این کد به سامانه موردنظر مراجعه کرده و درخواست رسیدگی خودشان را در این سامانه ثبت کنند.

میرزایی اظهار داشت: به جهت عدم سردرگمی مردم، بلافاصله پس از آخرین مرحله واریزی بسته‌های حمایت معیشتی که جمعاً ۶۰ میلیون نفر را دربرگرفت، این مکانیزم فعال شده است و افراد می‌توانند درخواست خودشان را ثبت کنند.

وی در خصوص اختلاف حدود ۱۶ میلیون نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته خود را دریافت کرده‌اند نیز توضیح داد: کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در لیست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند، در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود ۶۰ میلیون نفر برآورد شده‌اند.

میرزایی افزود: بنابراین ۲۵ میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

وی این تصمیم را تصمیمی در سطح دولت اعلام کرد و گفت: دولت به دلیل منابع مالی محدود و اولویت‌بندی‌هایی که بنا به شاخص‌های وسع مالی خانوار‌ها انجام داده است به این تشخیص رسیده که حدود ۶۰ میلیون ایرانی مشمول این طرح خواهند شد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی تأکید کرد: افرادی که تصور می‌کنند جزو مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی هستند می‌توانند درخواست خود را به شماره #۶۳۶۹* ارسال کرده تا وضعیت معیشتی آن‌ها برآورد شود، اما اگر وسع مالی بالایی داشته باشند، مشمول این طرح نخواهند شد.

میرزایی افزود: تمامی درخواست‌های ثبت‌شده در این سامانه به صورت سیستمی بررسی می‌شود و از طریق پیامک به درخواست‌کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: انتخاب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می شود/ اگر رونق تولید می خواهیم باید مسیر صادرات باز شود

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

پربازدید ها

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

گوجه ارزان می‌شود

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

تامین سرمایه در گردش، فعالیت ریگان خودرو را رونق می‌بخشد / ریگان خودرو زیان دهی نداشته است

۱۴ میلیون و ۲۶۹ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

وزیر اقتصاد: افشا کنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند / هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند/ باید فساد ریشه کن شود

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

۲۲ درصد از گلخانه‌های شمال کرمان هیدروپونیک هستند

اولویت نخست کشور حفظ اشتغال است / بانک‌ها با واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان همکاری مطلوبی ندارند

یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)