کد خبر: ۳۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
در ستاد تنظیم بازار استان مطرح شد؛
مسئولین تامین میوه شب عید همچنان در حال دست به دست شدن است. اگر چه در جلسه پیشین تنظیم بازار استان به دستور استاندار مصوب شد تا تعاونی روستایی همانند سال های قبل به عنوان متولی تامین میوه شب عید باشد؛ اما حال سه ماه مانده به عید، مدیر کل تعاونی روستایی با قرائت نامه ای از وزارت کشور از خود رفع تکلیف کرد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی‌زاده: مسئولین تامین میوه شب عید همچنان در حال دست به دست شدن است. اگر چه در جلسه پیشین تنظیم بازار استان به دستور استاندار مصوب شد تا تعاونی روستایی همانند سال های قبل به عنوان متولی تامین میوه شب عید باشد؛ اما حال سه ماه مانده به عید، مدیر کل تعاونی روستایی با قرائت نامه ای از وزارت کشور از خود رفع تکلیف کرد.

به گزارش گفتارنو، بنا به اذعان محمد حسینی نامه ای از وزارت جهاد کشاورزی به سازمان تعاونی روستایی ابلاغ شده که مبنی بر آن سازمان مرکزی تعاون روستایی وظیفه اجرایی در طرح مذکور ندارند و تنها امکان همکاری با سازمان صمت را خواهد داشت.

آنچه که او در این جلسه بر آن تاکید داشت انتخاب یک مباشر برای تامین و توزیع میوه شب عید بود چرا که طبق تجربه هنگامی که کالایی را مباشر تامین کند و مباشر دیگر توزیع کند مشکلاتی در مسیر اجرا پدید خواهد آمد.

حسینی همچنین به مشکلات قیمت گذاری و خرید میوه اشاره کرد و گفت: سیب از ۲ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار وجود دارد ولی همین سیب ۵ هزار تومانی هم شرایط نگهداری میوه شب عید را ندارد، چه طور باید ما میوه ای با این کیفیت تهیه و با قیمت ۴ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری کنیم.

رئیس سازمان صمت در واکنش به رفع تکلیف حسینی از خود، گفت: این موارد قبلا مطرح شده و استاندار کرمان هم تاکید کردند که با محوریت تعاون روستایی بحث تامین میوه شب عید اتفاق بیفتد .

مهدی حسینی نژاد در ادامه با اشاره به فرصت سه ماهه تا شب عید گفت: تامین میوه شب عید ۴ الی ۵ سال است مطرح شده است اما ما هنوز به جایی نرسیدیم و داریم فرصت را از دست می دهیم.

حسینی نژاد خطاب به سازمان تعاون روستایی و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه گفت: خواهش ما این است که دستگاه ها پای مصوباتی که در جلسات انجام می شود، بایستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه بر تشکیل کمیته استانی تامین میوه شب عید تاکید کرد و گفت: طی دو هفته هنوز این کمیته شکل نگرفته است، لذا باید سریع تر کمیته استانی شکل گرفته و تمامی ابهامات مشخص شود.

در ادامه این جلسه معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اقدامات و برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای تامین میوه شب را تشریح کرد.

بنا به گفته محمدرضا خواجویی برای تامین میوه شب عید ۶۰۰ تن سیب درختی و هزار و ۴۰۰ تن پرتقال در نظر گرفته شده است که پیشنهاد شده تا تامین پرتقال از جنوب کرمان و سیب درختی از آذربایجان شرقی و اصفهان تامین شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می شود/ اگر رونق تولید می خواهیم باید مسیر صادرات باز شود

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

پربازدید ها

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

گوجه ارزان می‌شود

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

تامین سرمایه در گردش، فعالیت ریگان خودرو را رونق می‌بخشد / ریگان خودرو زیان دهی نداشته است

۱۴ میلیون و ۲۶۹ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

وزیر اقتصاد: افشا کنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند / هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند/ باید فساد ریشه کن شود

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

۲۲ درصد از گلخانه‌های شمال کرمان هیدروپونیک هستند

اولویت نخست کشور حفظ اشتغال است / بانک‌ها با واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان همکاری مطلوبی ندارند

یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)