کد خبر: ۳۳۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ رئیس صنف قصابان در گفت وگو با گفتارنو مطرح کرد:
رئیس صنف قصابان ضمن تکذیب تخلفات قصابان در فروش انواع مختلف گوشت به یک قیمت می گوید: قیمت گوشت درجه یک 100هزار تومان، درجه دو 90هزار تومان و درجه سه 85 هزار تومان است.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده: اگر سری به بازار فروش دام زنده زده باشید و یا سایت های فروش آنلاین دام را چک کرده باشید شاهد قیمت های متفاوت انواع مختلف دام اعم از میش، بز و کره خواهید بود، مسئله ای که به نظر می رسد هنگام فروش گوشت رعایت نمی شود.

رئیس صنف قصابان ضمن تکذیب تخلفات قصابان در فروش انواع مختلف گوشت به یک قیمت می گوید: اگر به مغازه ها مراجعه کنید خواهید دید که فرضاً قصابان یک گوشت را کیلویی 100هزار تومان و گوشت دیگر را 85 هزار تومان می فروشند.

عبدالرضا منصوری نیا ادامه می دهد: ممکن است در برخی موارد تخلفاتی هم صورت گیرد، برای همین هم ما سعی کردیم تا لیبل گذاری را انجام دهیم تا حقوقی از مصرف کننده ضایع نشود.

در حالی رئیس صنف قصابان از قیمت متفاوت گوشت متناسب با کیفیت خبر می دهد که شهروندان کرمانی مدعی اند که نرم خاصی در قیمت گذاری رعایت نشده و مصرف کننده خود باید در خرید گوشت تخصص داشته باشد تا به اصطلاح سرش کلاه نرود.

منصوری نیا در خصوص قیمت روز گوشت گوسفند در کرمان می گوید: قیمت گوشت درجه یک 100هزار تومان، درجه دو 90هزار تومان و درجه سه 85 هزار تومان است.
رئیس اتحادیه صنف قصابان اظهار می کند: تا پیش از این گوشت درجه دو شهرهایی من جمله تربت وبیرجند به کرمان می آمد ولی الان خوشبختانه از 100درصد کشتار 90درصدش درجه یک است و کسی که گوشت درجه دو یا درجه سه دارد تابلو می زند.
منصوری نیا در پاسخ به چرایی عدم کیفیت گوشت در کرمان نسبت به دیگر شهرها نیز می گوید: قبلاً قیمت گوشت در کرمان ارزان تر بود ولی الان چون قیمت گوشت کرمان با شهرهای دیگر هم خوانی دارد ویک مقداری هم شاید بالاتراست، برای دلالان صرف می کند که گوشت درجه یک را به کرمان بیاورند.

تاییدیه رئیس صنف قصابان بر فروش گوشت های درجه دو استان های دیگر به کرمان منجر به این پرسش شد که چرا در کرمان گوشت درجه دو با قیمت گوشت درجه یک به فروش می رسید.

منصوری نیا ضمن تکذیب فروش گوشت درجه دو به قیمت گوشت درجه یک می گوید:هر کاسب یک وجدان کاری دارد. در هر شغلی ممکن است تخلفاتی باشد ولی من این را به طور کلی قبول نمی کنم ؛مخصوصاً الان که 90 درصد گوشت ما درجه یک است و مشتری می تواند به هر کیفیتی که می خواهد گوشت را تهیه کند.

او در ادامه می افزاید: قبلاً چون قیمت گوشت در کرمان پایین تر بود این اتفاق می افتاد البته در همان زمان هم گوشت درجه دو را به قیمت گوشت درجه یک به قصابان می دادند . کرمان هم چون نمی توانست گوشت مورد نیاز خود را تأمین کند مجبور بود تا به این قیمت خریداری کند.

منصوری نیا در پاسخ به این پرسش که آیا قبول دارید که قیمت گوشت در کرمان نسبت به دیگر شهرها بالاتر است، می گوید: نرخ ما همسو با بقیه شهرهاست،البته ممکن است که یک مقدار گران تر باشد اما ما با این گرانی مخالفیم چرا که وقتی جنسی گران می شود به همان نسبت میزان فروش و درآمد ما کم می شوداما به هر حال اینکه ما گوشت درجه یک را به دست مشتری بدهیم نکته مهمی است که محقق شده است.

او در پاسخ به این پرسش که چند درصد از گوشت مورد نیاز مردم از خود استان تأمین می شود، می گوید: ما خیلی کم تولید می کنیم اگر گوسفند تربت حیدریه و بیرجند نباشد ما حیرانیم. اگر گوسفندی اینجا تولید می شود، دست فروشان و دلالان سعی می کنند تا آن را به کسانی که نذر و نذوران دارند ،دهند.

رئیس اتحادیه صنف قصابان در خصوص قیمت دام زنده نیز می گوید: ما دام زنده نمی خریم، ما گوشت را از چوبدار می خریم.
منصوری نیا می افزاید: دام زنده را معمولاً دامداری ها می خرند، کرمان به آن صورت دام ندارد و استان های بیرجند و تربت دام زنده دارند که چوبدار آن را از آنجا تهیه و گوشتش را به ما می دهد.

او در خصوص تعداد واسطه بین قصاب تا دامدار می گوید: از تربت حیدریه یک گوسفند ممکن است سه دست یا چهار دست بگردد تا به دست قصاب برسد.
رئیس اتحادیه صنف قصابان در پاسخ به قیمت گوشت خریداری شده از چوبدار می گوید: مشکل ما نبود نرخ نامه است یک وقت دام کمتر است و قیمت بالا می رود و کسی هم نظارتی روی آن ندارد . البته ما دنبال این کار هستیم تا در کشتارگاه هم یک نرخ نامه درست کنیم ولی به هر حال این مسئله زمان بر است چون دست دلالان است و می گویند می خواهید ببرید و نمی خواهید نبرید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

سوختگی در ایران ۸ برابر میانگین جهانی است

به خاطر استخوان‌هایتان ۷ ماده غذایی را هرگز نخورید

تجمع سگ‌های ولگرد در محوطه دانشگاه علوم پزشکی کرمان / نبود دیوار دانشگاه خطری برای دانشجویان کرمان

ضربه به ۶ باند قاچاق مواد مخدر در شرق استان کرمان

دولتی‌ها اصل بی‌طرفی در سلامت انتخابات را مد نظر داشته باشند

۱۴ میلیون و ۹۴۷ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

کشف دلستر‌های تاریخ مصرف گذشته در سیرجان 

مردم به مراکز غیر مجاز تبدیل سوخت مراجعه نکنند / با مصوبه جدید دولت خودروها به طور رایگان گازسوز می‌شوند

مردم به مراکز غیر مجاز تبدیل سوخت مراجعه نکنند / با مصوبه جدید دولت خودروها به طور رایگان گازسوز می‌شوند

فعلا باید به پراید اصلاحات اکتفا کنیم/باید با مردم وارد یک گفت‌وگوی انتقادی بشویم/ اصلاح‌طلبان در مجلس دهم اکثریت نبودند/ برای حفظ ثبات کشور و خروج از شرایط موجود راهی جز مشارکت فعالانه در انتخابات نداریم/ همه کاسه و کوزه‌ها را می‌خواهند سر اصلاح‌طلبان بشکنند/ اصولگرایان وقتی نگران معیشت مردم می‌شوند که رقیب‌شان در قدرت است

پربازدید ها

۷۰ درصد صنایع ایران در حوزه شرکت های کوچک قرار دارند/ در شهربابک یکسری طرح ها باید تعطیل می شد چون هم راستا با منابع نبودند/هنوز در اعطای مجوز و بازار مشکل داریم/ ۸۸ درصد ثروت ایرانی ها در حوزه املاک است

در استان کرمان ۳۸ محصول تحت پوشش بیمه قرار گرفتند / کشاورزان کرمانی ۳۲۰ میلیون تومان غرامت بیمه دریافت کردند

نبود پروازهای خارجی علت عدم توسعه یافتگی صنعت گردشگری استان است/ هواپیمایی ماهان و بخش خصوصی تنها راه برون رفت از بن بست هوایی است

۱۴ میلیون و ۹۴۷ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

مردم به مراکز غیر مجاز تبدیل سوخت مراجعه نکنند / با مصوبه جدید دولت خودروها به طور رایگان گازسوز می‌شوند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۲ نظر)