کد خبر: ۳۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در جلسه شورای شهر مطرح شد:
عالم زاده در خصوص محوطه فضای سبز جلوی شهرداری گفت: محوطه شهرداری در اختیار شهرداری نیست و در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری است.

اگر سرمایه گذار فاضلاب به نظم نرسد کارشان را تعطیل می کنیم/محوطه شهرداری در اختیار شهرداری نیست! /مصوبه اصلاح عوارض صنفی به شورای حل اختلاف ارجاع شده استعکس تزیینی است

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: منصور ایرانمنش عضو شورای شهر در جلسه عصر دیروز شورا خطاب به شهرداری از حفاری های آب و فاضلاب سطح شهر، محوطه فضای سبز جلوی شهرداری و همین طور پارکینگ های طبقاتی انتقاد کرد و از شهردار خواست تا توضیحاتی در این خصوص ارائه دهد.

به گزارش گفتارنو، شهردار در پاسخ، شرکت بوتیا را به عنوان سرمایه گذار بحث فاضلاب ها معرفی کرد و گفت: قرار است این شرکت ظرف پنج سال ۱۵۰ کیلومتر خط فاضلاب را احداث کند و استاندار هم تاکید داشتند در انجام این پروژه ها وقفه ایجاد نشود اما علی رغم تاکید ایشان ما مجبور شدیم کار آنها را چندین بار تعطیل کنیم تا به تعهداتشان عمل کنند و تذکر دادیم اگر به نظم لازم نرسند ما کاملا کارشان را تعطیل می کنیم.

علی خدادادی، رییس خدمات شهری شورای شهر نیز بر اتمام هرچه سریعتر حفاری ها تاکید کرد و گفت: حفاری های طولی اشکال ندارد اما حفاری های عرضی را در اولویت کاری بگذارید چرا که مردم را اذیت می کند.

محوطه شهرداری در اختیار شهرداری نیست! 

عالم زاده در خصوص محوطه فضای سبز جلوی شهرداری نیز گفت: محوطه شهرداری در اختیار شهرداری نیست و در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز است.

او ادامه داد: محوطه فضای سبز شهرداری به عنوان بخشی از اجرای میدان شورا است که قبلا مصوب شد که به پیاده راه تبدیل شود و اکنون کارها در حال انجام است تا محوطه شهرداری به میدان متصل شود .

شهردار در ادامه تغییرات اجرای طرح پیاده‌راه کردن میدان شورا گفت: مجموعه پارک شورا و مشاهیر با یک پل که پل پیاده و دوچرخه است به هم وصل خواهند شد و همه این ها به مجموعه موزه هم متصل می شوند.
ساختمان شورا هم کارکرد فرهنگی هنری پیدا خواهد کرد و سینما شهرتماشا یا دوباره ساخته می شود یا ساختار آن اصلاح خواهد شد.

عالم زاده در ارتباط با پارکینگ ها نیز گفت: من قبلا هم اعلام کردم ما به دنبال پارکینگ های طبقاتی نیستیم چرا که برای کرمان هزینه‌بر است و مردم از پارکینگ های مسطح بیشتر استقبال می کنند.

او کندی پروژه های ساخت پارکینگ را به دلیل بحث تامین مالی دانست و گفت: اعتبارات استانی تمام شده است و ما از محل اعتبارات شهرداری منابعی را در اختیار شرکت پیمانکار قرار دادیم.

در ادامه جلسه شورا رییس کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص عوارض صنفی گفت: در مصوبه ای که در شورا داشتیم در خصوص اصلاح عوارض صنفی و کسب و پیشه پس از جلساتی که با اصناف و کسبه داشتیم عوارض کسبه اصلاح شد و عوارض صنفی از ۵۰ به ۲۰ کاهش یافت.

حسین چناریان افزود: در نهایت مقرر شد میزان عوارض در بودجه سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از ۱۰۰ درصد افزایش پیدا نکند. اما ما این مصوبه را به کمیسیون تطبیق فرستادیم و این کمیسیون آن را به شورای حل اختلاف ارجاع داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود / افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان به صورت یک دست قابل قبول نیست

عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز باعث دست‌اندازی به طبیعت شده است / برخوردهای قضایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کافی نیست

آخرین دسته نوشته حاج قاسم: خداوندا مرا بپذیر خداوندا عاشق دیدارتم

روابط عمومی ها بدون هیچ گونه سوگیری، زمینه مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند

ترور سردار سلیمانی غیرقانونی بود/ دولت عراق مجوز چنین حملاتی را نداده است / بهترین راه برای کاهش تنش‌ها، دستور عراق برای اخراج آمریکایی‌هاست

پربازدید ها

پژو ۴۰۵ در محور «کرمان _ بم» واژگون شد/ یک کشته و 4 مصدوم

اجرایی شدن طرح ابتکار تامین وثیقه و کفالت توسط دادگستری کرمان

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

حال جازموریان خوب است / پیش‌بینی می‌کنیم تالاب جازموریان ۱۰۰ درصد آبگیری شود / ریزگردها کمتر خواهد شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)