کد خبر: ۳۳۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت مطرح کرد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت در پاسخ به میزان تولید گوشت قرمز در استان به گفتارنو می‌گوید: تأمین کننده و تولید کننده گوشت جهاد کشاورزی است، اما با توجه به اطلاعاتی که از این سازمان دریافت شده استان کرمان حدوداً ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز خود را تولید می‌کند و ۳۰ درصد مابقی را از خارج استان جذب می‌کند.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:
همین چند ماه پیش بود که مراسمی به جهت بزرگداشت روز دامپزشکی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و در این مراسم استاندار کرمان اعلام کرد که استان کرمان ۵ درصد از گوشت کشور را تأمین می‌کند.

بر طبق گفته‌های استاندار کرمان در این مراسم، تولید سرانه گوشت قرمز در استان ۱۴ کیلوگرم در سال است که این میزان ۲ کیلوگرم از مصرف سرانه استان بیشتر است.

اگر چه در این مراسم بر خودکفا بودن استان در تولید گوشت قرمز تأکید شد، اما در اوایل آذر ماه این گفته‌ها توسط رئیس صنف قصابان رد شد.

عبدالرضا منصوری نیا در پاسخ به این پرسش خبرنگار گفتار نو که چند درصد از گوشت مورد نیاز مردم از خود استان تأمین می‌شود، گفت: ما خیلی کم تولید می‌کنیم اگر گوسفند تربت حیدریه و بیرجند نباشد ما حیرانیم. اگر گوسفندی اینجا تولید می‌شود، دست فروشان و دلالان سعی می‌کنند تا آن را به کسانی که نذر و نذوران دارند، دهند.

همین تناقض سبب شد تا این بار خبرنگار گفتار نو به سراغ سازمان صنعت، معدن و تجارت برود و این بار همین پرسش را از معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت داشته باشد.

محمدرضا خواجویی در پاسخ به میزان تولید گوشت قرمز در استان به گفتارنو می‌گوید: تأمین کننده و تولید کننده گوشت جهاد کشاورزی است، اما با توجه به اطلاعاتی که از این سازمان دریافت شده استان کرمان حدوداً ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز خود را تولید می‌کند و ۳۰ درصد مابقی را از خارج استان جذب می‌کند.

خواجویی همچنین در پاسخ به چرایی قیمت واحد گوشت در استان با وجود انواع مختلف گوشت گوسفند اعم از کره، بره و میش و .. می‌گوید: قیمتی که اعلام می‌شود بابت گوشت درجه یک است و قیمت بز، میش و سایر انواع گوشت گوسفند متفاوت خواهد بود.

او در ادامه می‌افزاید: قیمت بز و میش قطعاً پایین‌تر است و اگر قصابی و یا واحد‌های عرضه کننده گوشت، همه انواع گوشت را به یک قیمت بفروشند تخلف کرده اند و باید به این امر رسیدگی شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت در پاسخ به این پرسش که علت قیمت بیشتر گوشت قرمز در استان نسبت به استان‌های دیگر چیست، می‌گوید: آن چیزی که ملاک قیمت گذاری است استان‌های همجوار است، حتی شهرستان‌های بزرگ استان هم رصد می‌شوند و قیمتی که اعلام می‌شود با آن قیمت‌ها هم خوانی دارد. این طور نیست که استان‌های دیگر از ما قیمت کمتری داشته باشند.

براساس گفته‌های خواجویی گوشت قرمز در استان براساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود، اما مبنای قیمت را اتحادیه مربوطه رصد می‌کند و براساس قیمت گوشت در استان‌های همجوار، قیمت گوشت در استان را اعلام می‌کند.

او در ادامه می‌افزاید: تنها گوشت سرد و منجمد قیمت مصوب دارند که به طور مشخص به ازای هر کیلو ۵۰ هزار تومان اعلام شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیت‌الله مکارم شیرازی:مجلسیان جز انتقاد، هیچ راهکار عملی برای گرانی ارائه نداده اند

کرمان در وضعیت هشدار قرار گرفت

در شبانه روز گذشته 13نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند/شمار بستری شدگان به 334نفر رسید

سارق قطعات خودرو در کرمان دستگیر شد / اعتراف به ۱۸ فقره سرقت

کاهش مواجه چهره به چهره افراد در محیط‌های کاری/عدم استفاده از لوازم التحریر مشترک

دستگیری تعدادی از عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان

تنها 10هزار تن از70هزار تن شکر مورد نیاز استان با ارز یارانه ای تامین می شود/ اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد

تایید انتقال ویروس کرونا از طریق هوا/10تا 15درصد جمعیت استان کرونا دارند

سیدجلال طباطبایی بازیگر شب‌های برره درگذشت

اعتراض ارگان قالیباف به رفتار نمایندگان: حتما باید رهبرانقلاب تذکر دهند؟

پربازدید ها

اختصاصی/کشاورزی قراردادی؛ نسخه نجات بخش کشاورزان

بهره مندی کسب و کارهای فاقد بیمه از تسهیلات حمایتی

تنها 10هزار تن از70هزار تن شکر مورد نیاز استان با ارز یارانه ای تامین می شود/ اختلاف قیمت کالاها در بازار، بدبینی در جامعه را گسترش می‌دهد

رویکرد استان کرمان از کشاورزی در حال تبدیل شدن به صنعتی است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۶ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)