کد خبر: ۳۳۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت مطرح کرد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت در پاسخ به میزان تولید گوشت قرمز در استان به گفتارنو می‌گوید: تأمین کننده و تولید کننده گوشت جهاد کشاورزی است، اما با توجه به اطلاعاتی که از این سازمان دریافت شده استان کرمان حدوداً ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز خود را تولید می‌کند و ۳۰ درصد مابقی را از خارج استان جذب می‌کند.

گفتارنو/مرضیه قاضی زاده:
همین چند ماه پیش بود که مراسمی به جهت بزرگداشت روز دامپزشکی در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد و در این مراسم استاندار کرمان اعلام کرد که استان کرمان ۵ درصد از گوشت کشور را تأمین می‌کند.

بر طبق گفته‌های استاندار کرمان در این مراسم، تولید سرانه گوشت قرمز در استان ۱۴ کیلوگرم در سال است که این میزان ۲ کیلوگرم از مصرف سرانه استان بیشتر است.

اگر چه در این مراسم بر خودکفا بودن استان در تولید گوشت قرمز تأکید شد، اما در اوایل آذر ماه این گفته‌ها توسط رئیس صنف قصابان رد شد.

عبدالرضا منصوری نیا در پاسخ به این پرسش خبرنگار گفتار نو که چند درصد از گوشت مورد نیاز مردم از خود استان تأمین می‌شود، گفت: ما خیلی کم تولید می‌کنیم اگر گوسفند تربت حیدریه و بیرجند نباشد ما حیرانیم. اگر گوسفندی اینجا تولید می‌شود، دست فروشان و دلالان سعی می‌کنند تا آن را به کسانی که نذر و نذوران دارند، دهند.

همین تناقض سبب شد تا این بار خبرنگار گفتار نو به سراغ سازمان صنعت، معدن و تجارت برود و این بار همین پرسش را از معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت داشته باشد.

محمدرضا خواجویی در پاسخ به میزان تولید گوشت قرمز در استان به گفتارنو می‌گوید: تأمین کننده و تولید کننده گوشت جهاد کشاورزی است، اما با توجه به اطلاعاتی که از این سازمان دریافت شده استان کرمان حدوداً ۷۰ درصد گوشت مورد نیاز خود را تولید می‌کند و ۳۰ درصد مابقی را از خارج استان جذب می‌کند.

خواجویی همچنین در پاسخ به چرایی قیمت واحد گوشت در استان با وجود انواع مختلف گوشت گوسفند اعم از کره، بره و میش و .. می‌گوید: قیمتی که اعلام می‌شود بابت گوشت درجه یک است و قیمت بز، میش و سایر انواع گوشت گوسفند متفاوت خواهد بود.

او در ادامه می‌افزاید: قیمت بز و میش قطعاً پایین‌تر است و اگر قصابی و یا واحد‌های عرضه کننده گوشت، همه انواع گوشت را به یک قیمت بفروشند تخلف کرده اند و باید به این امر رسیدگی شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت در پاسخ به این پرسش که علت قیمت بیشتر گوشت قرمز در استان نسبت به استان‌های دیگر چیست، می‌گوید: آن چیزی که ملاک قیمت گذاری است استان‌های همجوار است، حتی شهرستان‌های بزرگ استان هم رصد می‌شوند و قیمتی که اعلام می‌شود با آن قیمت‌ها هم خوانی دارد. این طور نیست که استان‌های دیگر از ما قیمت کمتری داشته باشند.

براساس گفته‌های خواجویی گوشت قرمز در استان براساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود، اما مبنای قیمت را اتحادیه مربوطه رصد می‌کند و براساس قیمت گوشت در استان‌های همجوار، قیمت گوشت در استان را اعلام می‌کند.

او در ادامه می‌افزاید: تنها گوشت سرد و منجمد قیمت مصوب دارند که به طور مشخص به ازای هر کیلو ۵۰ هزار تومان اعلام شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)