کد خبر: ۳۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر برگزاری نمایشگاه نقاشی آثار معلولان شهربابک، هدف از ایجاد این نمایشگاه را معرفی معلولان عنوان کرد و گفت: قصد داریم کاری کنیم تا خانواده‌ها پذیرای فرزند معلول خود باشند و او را پنهان نکنند.

به مناسبت روز جهانی معلولان، نخستین نمایشگاه نقاشی آثار معلولان توانا و هنرمند شهربابک در مجتمع فرهنگی هنری شهدا شهربابک افتتاح شد.

عذرا اسدی دبیر برگزاری نمایشگاه نقاشی آثار معلولان شهربابک گفت: مرکز نوید تنها مرکز آموزش و توانبخشی دختران و پسران معلول تربیت پذیر زیر ۱۵ سال با IQ زیر ۷۰ در شهربابک است.

اسدی با بیان اینکه ما برای بهتر نتیجه گرفتن از آموزشمان در حیطه هنر درمانی کار می‌کنیم افزود: ما مرکز نوید در زمینه‌های نقاشی، تئاتر و موسیقی فعالیت داریم، تا به اهداف آموزشی توانبخشی خود در قالب هنر دست پیدا کنیم.

او تصریح کرد: برخی بچه‌های معلول قدرت جسمی و ذهنی پائینی دارند، اما با آموزش تکنیک‌های خاصی در نقاشی، موفق به آثار هنری زیبایی شدند.

اسدی بازی درمانی و هنردرمانی را برای افراد معلول مثمرثمر دانست و بیان داشت: در این راستا هم ذهن معلول فعال می‌شود و هم حرکتی انجام می‌دهد.

او هدف از ایجاد این نمایشگاه را معرفی معلولان عنوان کرد و گفت: قصد داریم کاری کنیم تا خانواده‌ها پذیرای فرزند معلول خود باشند و او را پنهان نکنند.

اسدی تغییر نگرش منفی برخی خانواده‌ها به فرزند معلولشان را مهم خواند و اظهار داشت: با فرهنگسازی و ایجاد بستری مناسب برای حضور معلولان در جامعه می‌توان زمینه شکوفایی و پیشرفت این قشر از افراد را فراهم کرد.

او همچنین آموزش مهارت‌های خودیاری برای کودکان معلول را امری ضروری عنوان کرد.

اسدی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا روز ۱۷ آذرماه جاری دایر است، گفت: زمان بازدید از نمایشگاه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصر‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ است.

حمید کارگر مسئول آموزش مرکز توانبخشی نوید نیز در ادامه گفت: نمایشگاه نقاشی معلولان شهربابک با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتمع مس شهربابک، فرمانداری، مؤسسه شهید علویان، مرکز توانبخشی نوید و بهزیستی شهرستان شهربابک برپا شده است.

کارگر با تأکید بر اینکه خانواده‌ها فرزند معلول خود را بپذیرند، ادامه داد: باید بدانیم این افراد توانمندی‌هایی دارند و حداقل یک کار مفید و مثبت انجام می‌دهند.

او از منابع محدود بهزیستی یاد کرد و افزود: مردم از لحاظ مالی مشارکت بیشتری با بهزیستی داشته باشند.

کارگر اظهار داشت: در این نمایشگاه ۳۸ اثر هنری از ۳۳ هنرمند معلول شهربابکی در معرض نمایش است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

3برابر سال گذشته ملخ داریم/ جهاد کشاورزی خودرو ندارد/از پارسال حق الزحمه و اضافه کار نیروهایمان را پرداخت نکردیم

فقط ۱۳ درصد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم زن هستند/ فقط امیری خامکانی ثبت نام نکرد

با طرح‌های نخ نما مشکلات کشور حل نمی شود/ تنها راهکار عبور از مشکلات، استفاده از نخبگان و نیروی انسانی جوان است

آمار جهاد کشاورزی با بانک ها هم خوانی ندارد/ حتی یک درصد پرداختی های کل کشور را نداشتیم

انتخابات آزاد و سالم از مولفه‌های مهم قدرت نرم سیاسی هر کشور است / وظیفه قوه قضائیه در انتخابات، پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی است

قهرمانی تیرانداز توان‌یاب کرمانی در مسابقات تیراندازی رنکینگ کشوری

آغاز فرایند تایید صلاحیت‌ها از فردا

جوان‌گرایی باید جدی گرفته شود/ نقش رسانه‌ها در برگزاری این انتخابات پرشور، قطعا موثر خواهد بود

جز انتخابات پیش رو فرصت دیگری نداریم/ نیروهای ارزشی می‌خواهند اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را کنار بزنند/ حتما هستیم و از انتخابات عقب نمی کشیم/ منتقد تصمیمات غلط دولت در مورد بنزین هستیم/ از روز اول گفتم ما بین منتخبان مردم و مردم، مردم را انتخاب می‌کنیم

بلیت سینماها در ۱۶ آذر نیم بها می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)