کد خبر: ۳۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در شورای معادن استان چه گذشت؛
هشتمین جلسه  شورای معادن استان درحالی برگزار شد که استاندار کرمان به جدیت از عملکرد دستگاه های اجرایی انتقاد کرد و آن ها را مورد توبیخ قرار داد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: هشتمین جلسه  شورای معادن استان درحالی برگزار شد که استاندار کرمان به جدیت از عملکرد دستگاه های اجرایی انتقاد کرد و آن ها را مورد توبیخ قرار داد.

به گزارش گفتانو، "هر دو الی سه جلسه یک بار با مصداق هایی از عملکرد بد دستگاه های اجرایی مواجه می شویم که کسی هم جوابگو نیست "این جمله استاندار کرمان در واکنش به وقفه ۵ ساله دریافت یک مجوز برای یک محدوده معدنی شن و ماسه بیان شد.

به گفته متقاضی این محدوده معدنی، در ابتدا یک زمین به اشتباه به او داده شده است و سپس زمینی دیگری به او واگذار شده است و فرد مجددا مجبور به طی مراحل اداری و هزینه اجرایی شده است.

شنیدن گلایه های این فرد در کنار یک کم کاری دیگر از دستگاه های اجرایی در یک محدوده معدنی دیگر در شهرستان راور منجر شد تا استاندار کرمان از دستگاه نظارتی استان بخواهد تا به جدیت این مسائل را پیگیری کند.

محمد جواد فدایی با بیان این جمله که بارها و بارها با مصادیقی روبه رو می شویم که کسی جواب نمی دهد و همینجور می ماند ، گفت: ما نمی خواهیم خود را تبرئه کنیم، ما هیچ وقت ایرادات را پیگیری نمی کنیم تا رفعش کنیم.

تداخل حریم یک محدوده معدنی با بیمارستان سالمندان در مجاورت شهرک ثارالله دیگر مسئله بحث برانگیز این جلسه بود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این جلسه سرای سالمندان مالک زمین بوده و سند تک برگ هم دارد و معدن در مجاورت ان نیز دارای پرونده بهره برداری است.

مالک معدن در خصوص این محدوده معدنی توضیح داد: معدن از سال ۴۳ مربوط به شرکت کل معادن بوده است و بعد این محدوده برای مزایده رفته و ما آن را خریداری کردیم و بالای ۲۰ میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کرده ایم و ۱۵ کارگاه ایجاد کرده ایم که حال با توجه به سرایط اقتصادی تنها ۲ کارگاه آن فعال هستند.

او با بیان اینکه پروانه معدن از سال ۴۳ مکررا تمدید شده است، گفت: زمین نزدیک منطقه محدوده سالمندان لاشه ریز معدن است . در سال ۷۰ چند هکتار زمین برای کشاورزی به جهت کسب درآمد برای سالمندان به این مجموعه داده شده و قرار بوده تا ظرف ۱۰ سال آن را آباد کنند.

مالک معدن مربوطه با تاکید بر این جمله که مهلت مقرر در سال ۸۲ به اتمام رسیده است گفت: با توجه به اینکه آباد سازی منطقه انجام نشده است، سند باطل شده است و اکنون نیز اسناد ان دست آقای عطا احمدی است.

در نقطه مقابل مدیر عامل سرای سالمندان به شورای معادن گفت : عطا احمدی این زمین را برای ما در نظر گرفتند ، ما می توانیم ۶۰ تا ۹۰ متر از این معادن فاصله بگیریم و حال با توجه به نبود هیچ گونه انفجاری در معادن کار ساخت بیمارستان را آغاز کنیم.

ادامه بحث های صورت گرفته در خصوص این محدوده معدنی منجر شد تا استاندار کرمان از دانشگاه علوم پزشکی کرمان نظر خواهی کند و نسبت به مجوز این بیمارستان پرس و جو کند.

مسعود مقدری به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه گفت: درخواست این بیمارستان در کمیسیون ماده ۲۰ مطرح شده است، اما با این وضعی که من می بینم تایید نخواهد شد.

با توجه به اعلام عدم موافقت دانشگاه علوم پزشکی در نهایت مقرر شد تا مجوزی به این بیمارستان داده نشود.

در این جلسه همچنین در خصوص تداخل سه فعالیت اقتصادی با محدوده اکتشافی سه معدن تصمیم گیری شد.

پیشنهاد رئیس سازمان معدن و تجارت ، حریم ۱۵۰ متری برای این معادن بود تا در کنار این معادن این سه فعالیت دامپروری، مجتمع خدمات رفاهی و پرورش بلدرچین اقدام به فعالیت کنند.

نکته جالب در این سه طرح، بحث بر سر اختیارات و حیطه وظایف شورای معدن بود.حال آنکه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در شمار افرادی بود که معتقد بود این موضوعات نیاز به بررسی در شورای معادن ندارد و دستگاه های متولی باید توافق با طرفین در این مورد تصمیم گیری کنند.

با توجه به عدم مخالفت هیچ یک از اعضا در نهایت تصویب شد تا حریم محدوده های معدنی کاهش یابد تا این سه فعالیت اقتصادی انجام پذیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)