کد خبر: ۳۳۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در شورای معادن استان چه گذشت؛
هشتمین جلسه  شورای معادن استان درحالی برگزار شد که استاندار کرمان به جدیت از عملکرد دستگاه های اجرایی انتقاد کرد و آن ها را مورد توبیخ قرار داد.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: هشتمین جلسه  شورای معادن استان درحالی برگزار شد که استاندار کرمان به جدیت از عملکرد دستگاه های اجرایی انتقاد کرد و آن ها را مورد توبیخ قرار داد.

به گزارش گفتانو، "هر دو الی سه جلسه یک بار با مصداق هایی از عملکرد بد دستگاه های اجرایی مواجه می شویم که کسی هم جوابگو نیست "این جمله استاندار کرمان در واکنش به وقفه ۵ ساله دریافت یک مجوز برای یک محدوده معدنی شن و ماسه بیان شد.

به گفته متقاضی این محدوده معدنی، در ابتدا یک زمین به اشتباه به او داده شده است و سپس زمینی دیگری به او واگذار شده است و فرد مجددا مجبور به طی مراحل اداری و هزینه اجرایی شده است.

شنیدن گلایه های این فرد در کنار یک کم کاری دیگر از دستگاه های اجرایی در یک محدوده معدنی دیگر در شهرستان راور منجر شد تا استاندار کرمان از دستگاه نظارتی استان بخواهد تا به جدیت این مسائل را پیگیری کند.

محمد جواد فدایی با بیان این جمله که بارها و بارها با مصادیقی روبه رو می شویم که کسی جواب نمی دهد و همینجور می ماند ، گفت: ما نمی خواهیم خود را تبرئه کنیم، ما هیچ وقت ایرادات را پیگیری نمی کنیم تا رفعش کنیم.

تداخل حریم یک محدوده معدنی با بیمارستان سالمندان در مجاورت شهرک ثارالله دیگر مسئله بحث برانگیز این جلسه بود.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این جلسه سرای سالمندان مالک زمین بوده و سند تک برگ هم دارد و معدن در مجاورت ان نیز دارای پرونده بهره برداری است.

مالک معدن در خصوص این محدوده معدنی توضیح داد: معدن از سال ۴۳ مربوط به شرکت کل معادن بوده است و بعد این محدوده برای مزایده رفته و ما آن را خریداری کردیم و بالای ۲۰ میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کرده ایم و ۱۵ کارگاه ایجاد کرده ایم که حال با توجه به سرایط اقتصادی تنها ۲ کارگاه آن فعال هستند.

او با بیان اینکه پروانه معدن از سال ۴۳ مکررا تمدید شده است، گفت: زمین نزدیک منطقه محدوده سالمندان لاشه ریز معدن است . در سال ۷۰ چند هکتار زمین برای کشاورزی به جهت کسب درآمد برای سالمندان به این مجموعه داده شده و قرار بوده تا ظرف ۱۰ سال آن را آباد کنند.

مالک معدن مربوطه با تاکید بر این جمله که مهلت مقرر در سال ۸۲ به اتمام رسیده است گفت: با توجه به اینکه آباد سازی منطقه انجام نشده است، سند باطل شده است و اکنون نیز اسناد ان دست آقای عطا احمدی است.

در نقطه مقابل مدیر عامل سرای سالمندان به شورای معادن گفت : عطا احمدی این زمین را برای ما در نظر گرفتند ، ما می توانیم ۶۰ تا ۹۰ متر از این معادن فاصله بگیریم و حال با توجه به نبود هیچ گونه انفجاری در معادن کار ساخت بیمارستان را آغاز کنیم.

ادامه بحث های صورت گرفته در خصوص این محدوده معدنی منجر شد تا استاندار کرمان از دانشگاه علوم پزشکی کرمان نظر خواهی کند و نسبت به مجوز این بیمارستان پرس و جو کند.

مسعود مقدری به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی در این جلسه گفت: درخواست این بیمارستان در کمیسیون ماده ۲۰ مطرح شده است، اما با این وضعی که من می بینم تایید نخواهد شد.

با توجه به اعلام عدم موافقت دانشگاه علوم پزشکی در نهایت مقرر شد تا مجوزی به این بیمارستان داده نشود.

در این جلسه همچنین در خصوص تداخل سه فعالیت اقتصادی با محدوده اکتشافی سه معدن تصمیم گیری شد.

پیشنهاد رئیس سازمان معدن و تجارت ، حریم ۱۵۰ متری برای این معادن بود تا در کنار این معادن این سه فعالیت دامپروری، مجتمع خدمات رفاهی و پرورش بلدرچین اقدام به فعالیت کنند.

نکته جالب در این سه طرح، بحث بر سر اختیارات و حیطه وظایف شورای معدن بود.حال آنکه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در شمار افرادی بود که معتقد بود این موضوعات نیاز به بررسی در شورای معادن ندارد و دستگاه های متولی باید توافق با طرفین در این مورد تصمیم گیری کنند.

با توجه به عدم مخالفت هیچ یک از اعضا در نهایت تصویب شد تا حریم محدوده های معدنی کاهش یابد تا این سه فعالیت اقتصادی انجام پذیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)