کد خبر: ۳۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در چهارمین جلسه اشتغال و کارآفرینی در خصوص تبصره ۱۸ مطرح کرد:
چهارمین جلسه از اشتغال و کارآفرینی با محوریت پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ آغاز شد. در این جلسه تناقض آماری مبلغ اعتبارات تصویب شده بانک و جهاد کشاورزی مورد توجه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان قرار گرفت.

گفتارنو/ مرضیه قاضی‌زاده:

چهارمین جلسه از اشتغال و کارآفرینی با محوریت پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ آغاز شد. در این جلسه تناقض آماری مبلغ اعتبارات تصویب شده بانک و جهاد کشاورزی مورد توجه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان قرار گرفت و از اعضا خواست تا نسبت به این موضوع توضیح دهند.

به گزارش گفتارنو، دبیر شورای هماهنگی بانک ها در خصوص بند الف تبصره ۱۸ گفت: رقم تسهیلات در بخش کشاورزی ۲۹۳ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۶۸ طرح با مبلغ اعتباری ۵۱ میلیارد تومان تصویب شده است.

الله داد محمدی ادامه داد: در حوزه صنعت کل میزان ابلاغی ما ۸۰ میلیارد تومان بوده است که ۲۲ میلیارد تومان آن در قالب طرح هایی مصوب شده است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان در واکنش به این آمارها خطاب به محمدی، گفت: دو برابر اعتبار ابلاغ شده به بانک ها ارائه شده است.

محمدعلی دهقان با اشاره به رقم اعتباری بخش کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبلغ اعتبار کشاورزی جنوب ۹۵ میلیارد تومان داشته است که تا به حال تنها ۱۲ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

دهقان در ادامه با تاکید بر تناقض آمارهای جهاد کشاورزی و بانک های استان گفت: ما همیشه این مشکل را داشتیم که آمارجهاد با بانک ها هم خوانی ندارد.

نماینده جهاد کشاورزی جنوب کرمان در پاسخ به اظهارات دهقان اظهارداشت: بند الف تبصره ۱۸ از وزارت‌خانه با سازمان برنامه بودجه در ۱۰ رسته مشخص شد و سهمیه جنوب ۴۱۲ میلیارد تومان مشخص شد که اولویت آن گلخانه ها بوده اند.

این نماینده در ادامه افزود: با توجه به مبلغ ۴۱۲ میلیارد تومان ما طرح ها را معرفی کردیم. از این اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان مربوط به دو طرح ملی شرکت ملل و شرکت یاقوت است.

با توجه به مستندات ارائه شده توسط بانک و جهاد کشاورزی در نهایت مشخص شد که تنها ۱۰ درصد از اعتبارات مشخص شده به مرحله پرداخت رسیده است.

دبیر شورای هماهنگی در پاسخ به مبلغ پایین پرداختی ها، گفت: خیلی ها به بانک مراجعه نمی کنند و ضوابط بانکی را رعایت نمی کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه با بیان اینکه کرمان ۵ درصد جمعیت کشور را داراست، گفت: ما حتی یک درصد پرداختی های کل کشور را نداشتیم.

دهقان با اشاره به پرداختی ۱۳ هزار میلیاردی کشور در حوزه تسهیلات تبصره ۱۸ گفت: میزان مبلغ پرداخت شده از محل تبصره ۱۸ در استان حدود ۲۰ میلیارد تومان است که این نشان از عملکرد بسیار پایین ما است.

دبیر شورای هماهنگی بانک ها در واکنش به انتقادات صورت گرفته از عملکرد بانک ها در حوزه پرداخت تسهیلات گفت: ظرف ۲۰ روز متقاضی مکلف است تا مدارک بانکی را بیاورد، اگر این ۲۰ روز حتی به ۲۱ روز برسد، بلافاصله عودت داده می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)