کد خبر: ۳۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در چهارمین جلسه اشتغال و کارآفرینی در خصوص تبصره ۱۸ مطرح کرد:
چهارمین جلسه از اشتغال و کارآفرینی با محوریت پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ آغاز شد. در این جلسه تناقض آماری مبلغ اعتبارات تصویب شده بانک و جهاد کشاورزی مورد توجه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان قرار گرفت.

گفتارنو/ مرضیه قاضی‌زاده:

چهارمین جلسه از اشتغال و کارآفرینی با محوریت پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ آغاز شد. در این جلسه تناقض آماری مبلغ اعتبارات تصویب شده بانک و جهاد کشاورزی مورد توجه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان قرار گرفت و از اعضا خواست تا نسبت به این موضوع توضیح دهند.

به گزارش گفتارنو، دبیر شورای هماهنگی بانک ها در خصوص بند الف تبصره ۱۸ گفت: رقم تسهیلات در بخش کشاورزی ۲۹۳ میلیارد تومان بوده است که از این میزان ۶۸ طرح با مبلغ اعتباری ۵۱ میلیارد تومان تصویب شده است.

الله داد محمدی ادامه داد: در حوزه صنعت کل میزان ابلاغی ما ۸۰ میلیارد تومان بوده است که ۲۲ میلیارد تومان آن در قالب طرح هایی مصوب شده است.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان در واکنش به این آمارها خطاب به محمدی، گفت: دو برابر اعتبار ابلاغ شده به بانک ها ارائه شده است.

محمدعلی دهقان با اشاره به رقم اعتباری بخش کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبلغ اعتبار کشاورزی جنوب ۹۵ میلیارد تومان داشته است که تا به حال تنها ۱۲ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

دهقان در ادامه با تاکید بر تناقض آمارهای جهاد کشاورزی و بانک های استان گفت: ما همیشه این مشکل را داشتیم که آمارجهاد با بانک ها هم خوانی ندارد.

نماینده جهاد کشاورزی جنوب کرمان در پاسخ به اظهارات دهقان اظهارداشت: بند الف تبصره ۱۸ از وزارت‌خانه با سازمان برنامه بودجه در ۱۰ رسته مشخص شد و سهمیه جنوب ۴۱۲ میلیارد تومان مشخص شد که اولویت آن گلخانه ها بوده اند.

این نماینده در ادامه افزود: با توجه به مبلغ ۴۱۲ میلیارد تومان ما طرح ها را معرفی کردیم. از این اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان مربوط به دو طرح ملی شرکت ملل و شرکت یاقوت است.

با توجه به مستندات ارائه شده توسط بانک و جهاد کشاورزی در نهایت مشخص شد که تنها ۱۰ درصد از اعتبارات مشخص شده به مرحله پرداخت رسیده است.

دبیر شورای هماهنگی در پاسخ به مبلغ پایین پرداختی ها، گفت: خیلی ها به بانک مراجعه نمی کنند و ضوابط بانکی را رعایت نمی کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه با بیان اینکه کرمان ۵ درصد جمعیت کشور را داراست، گفت: ما حتی یک درصد پرداختی های کل کشور را نداشتیم.

دهقان با اشاره به پرداختی ۱۳ هزار میلیاردی کشور در حوزه تسهیلات تبصره ۱۸ گفت: میزان مبلغ پرداخت شده از محل تبصره ۱۸ در استان حدود ۲۰ میلیارد تومان است که این نشان از عملکرد بسیار پایین ما است.

دبیر شورای هماهنگی بانک ها در واکنش به انتقادات صورت گرفته از عملکرد بانک ها در حوزه پرداخت تسهیلات گفت: ظرف ۲۰ روز متقاضی مکلف است تا مدارک بانکی را بیاورد، اگر این ۲۰ روز حتی به ۲۱ روز برسد، بلافاصله عودت داده می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کارگزاران ‌از ‌ لاریجانی حمایت نمی‌کند/مهم‌ترین اولویت کشور، توسعه اقتصادی است/طبقه متوسط در حال نابودی و متلاشی‌شدن است/حتی کسانی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید سعی کنند برای ایران از مشکلات موجود بکاهند

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

جفا به بازرگان

مواجهه پارلمان اصولگرایان با مسئله‌ای به‌نام شفافیت/‌مدعیان شفافیت در جلسه غیرعلنی

واکسن آنفلوانزا هفته آینده در داروخانه‌های استان کرمان توزیع می‌شود

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)