کد خبر: ۳۴۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم رفسنجان و انار خبر داد:
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: پیست موتورسواری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ایجاد می شود.

احمد انارکی محمدی در آیین بهره برداری از بزرگترین داده کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بیان کرد: در حال حاضر هیات دولت ثبت ماینینگ را در گمرکات مصوب کرد و مجوز آن صادر شد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از برق کشور در زمان غیر پیک اضافه است و می توان برای ارزآوری به کشور از آن استفاده کرد؛ یکی از راه های برون رفت از مشکلات و تحریم ها استفاده از این نوع ارز است که بیشترین بهره وری را دارد.

وی ادامه داد: ۹۰ سال پیش مناطق آزاد در دنیا تشکیل شد و امروز کل اروپا منطقه آزاد ویژه اقتصادی است؛ باید در مجلس شورای اسلامی بحث ارزش افزوده نسبت به مناطق آزاد را ساماندهی کرد.

انارکی محمدی افزود: سال گذشته در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان یکهزار و ۵۰۰ هکتار زمین به بحث راه اندازی صنایع پایین دستی مس اختصاص یافت و در این راستا فعالیت هایی از جمله ایجاد ۱۱ مخزن ذخیره اسید در دست اقدام است.

انارکی محمدی در خصوص طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان طرح جامع است که اگر نتیجه بخش نباشد کل سرمایه گذاری ها در این منطقه بی فایده است.

وی همچنین به علاقمندی جوانان رفسنجان به ورزش مهیج موتور سنگین اشاره کرد و گفت: این موتورهای سنگین به نوعی فاقد سند هستند و تردد آنها در شهر خلاف قانون و ممنوع است، سالهاست که خانواده های این شهرستان به دلیل اینکه فرزندانشان در محورهای رفسنجان و کرمان به این ورزش می پردازند و گاهی اوقات اتفاقاتی منجر به فوت هم داشتیم که با تقاضا از جناب بانک مشاور رئیس جمهور این امر محقق شد و برای جلوگیری از رخداد اینگونه حوادث محلی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان جهت گردشگری، رفاهی و ورزشی ایجاد می شود تا دل خانواده ها شاد شود.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)