کد خبر: ۳۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتاق بازرگانی استان کرمان:
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: همواره شنیده ایم از تحریم های خارجی هراس نداریم زیرا تحریم های خارجی توسط دشمنان اعمال شده و باید در مقابل آن ایستاد و می توانیم بر آن غلبه کنیم اما همه از تحریم داخلی شکایت دارند و باید به این مسئله به عنوان واقعیت ملموس در مسیر صادرات و فعالیت های اقتصادی توجه شود.

سیدمهدی طبیب زاده صبح امروز ۲۱ آذرماه در همایش بزرگداشت روز صادرات استان کرمان اظهار کرد: صادرکنندگان کار جهادی انجام داده اند و باید از این افراد تقدیر کرد زیرا در این شرایط سخت اقتصادی کار کرده و با فعالیت خود ارز را به کشور وارد کرده اند.

وی افزود: صادرکنندگانی که در این شرایط سخت کار می کنند توانمندی فراوانی دارند و اگر شرایط تسهیل شود، حتما فعالیت های بیشتری انجام خواهند داد.

طبیب زاده تصریح کرد: همواره شنیده ایم از تحریم های خارجی هراس نداریم زیرا تحریم های خارجی توسط دشمنان اعمال شده و باید در مقابل آن ایستاد و می توانیم بر آن غلبه کنیم اما همه از تحریم داخلی شکایت دارند و باید به این مسئله به عنوان واقعیت ملموس در مسیر صادرات و فعالیت های اقتصادی توجه شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان کرد: بحث حمل و نقل، تامین مالی و ... از مشکلات اصلی در مسیر صادرات است و هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است که با این وضعیت چگونه می توان رقابت کرد؟

وی با اشاره به اینکه برگشت ارز داستان پرماجرایی است که گریبانگیر صادرات است، افزود: در گمرکات مرزی مسائل ابتدایی مطرح است و در صورتی که باور جدی به صادرات وجود داشته باشد، نباید با این مسائل مواجه باشیم.

طبیب زاده با اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی تصریح کرد: باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند و ما در اتاق بازرگانی روی هر کدام از این مسائل کار کرده و می توانیم بگوییم در کجا مشکل وجود دارد و باید با همکاری مسئولان به سمت حل این مسائل برویم.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: ۲.۲ میلیارد دلار میزان صادرات استان کرمان است که با عزم جدی، امکان افزایش صادرات استان تا مرز ۱۰ میلیارد دلار وجود دارد و اگر شرایط داخلی کشور حل شود که امکان حل مشکلات نیز وجود دارد، می توانیم صادرات را افزایش داده و به سطح ملی نیز کمک کنیم.

گفتنی است در این همایش از صادرکنندگان برتر استان کرمان در سال ۹۸ تجلیل شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)