کد خبر: ۳۴۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ استاندار کرمان مطرح کرد:
استاندار کرمان صبح امروز در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکنندگان نمونه استان به اف ای تی اف و سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و مجلس و دولت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

گفتارنو / سمیرا کریمی افشار: استاندار کرمان صبح امروز در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکنندگان نمونه استان به اف ای تی اف و سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و مجلس و دولت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

به گزارش گفتار نو، محمدجواد فدایی در ادامه گفت: مجری برنامه اشاره کرد تعداد سخنرانان زیاد است و وقت کم خوب راه حل مشکلات صادرات دست ما نیست کمتر کردن سخنرانان که دست خودمان است این یعنی همان تحریم داخلی!
خیلی از صحبت ها تکراری است و بارها گفته شده و همه می دانیم باید به راه حل ها و عمل پرداخته شود، به عمل کار براید به سخن دانی نیست.

محمد جواد فدایی به تجربه اش در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ما معمولا در کارهای آموزشی وقتی تعدادی از دانشجویان نمره خوبی می گیرند دو استفاده می کنیم یکی اینکه می گوییم پس می شود نمره خوب آورد و استفاده دوم می گوییم کسانی نمره خوب گرفتند به کسانی که نمره نیاوردند کمک کنند.

فدایی ادامه داد: حالا ما در استان صادرکننده نمونه داریم پس با همین مشکلات داخلی و خارجی می شود صادرکننده موفق بود سخته اما غیرممکن نیست.

دو استفاده می شود از آنها کرد یکی اینکه صادرکنندگان موفق تجربیات خود را به سایرین منتقل کنند تا صادرکنندکان نمونه بیشتری داشته باشیم و به اهدافی که گفته شد (افزایش صادرات) برسیم.


استاندار افزود: ما علی رغم مشکلات زیاد در صادرات رشد داشتیم و این نشان می دهد هرچند کند و با زحمت اما داریم به جلو حرکت می کنیم.

فدایی خاطرنشان کرد: ما در هفت ماهه امسال نسبت به هفت ماهه مشابه در سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشتیم و در سال ۹۷ هم صادرات ما دو برابر بوده و این یعنی می شود کار کرد.

استاندار کرمان تاکید کرد: شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است و ۷۰ درصد صادرات ما به پنج کشور انجام می شود .

سیاسیت گذاری های کلان دولت از دیگر مشکلات پیش روی صادرات بود که فدایی به آن اشاره کرد و گفت: دولت باید تکلیف خیلی از مسائل را روشن کند چرا که صادرات در قیمت داخلی تاثیر می گذارد این موضوع چطور باید کنترل شود؟

استاندار با بیان اینکه نگرانی ما هرساله این است صادرات گوجه آزاد شد یا بسته شد؟ گفت: تصمیم گیری های این شکلی تاثیرگذار است و صادرکننده با این شرایط نمی تواند تصمیم بگیرد و تحریم داخلی همین تصمیمات است.

فدایی همچنین به سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و گفت: ما نمی دانیم بالاخره باید به سازمان تجارت جهانی بپیوندیم یا نه؟ این باید در سطح ملی حل شود.

استاندار به اف ای تی اف نیز پرداخت و صراحتا درخواست کرد: این مسئله به تحریم ها مربوط نیست و مربوط به داخل است. تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

فدایی اعلام کرد: سیاست گذاری های کلان که در صادرات تاثیر دارد باید برطرف شود.

استاندار در پایان گفت: ما جلسات مکرری با صندوق توسعه ملی و بانک ها داشتیم اینکه چقدر مسایل حل شده یا نه به تحلیل ها و قدرت استدلال ما بر می گردد البته گاهی به تصمیمات گرفته شده نیز عمل نمی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)