کد خبر: ۳۴۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ استاندار کرمان مطرح کرد:
استاندار کرمان صبح امروز در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکنندگان نمونه استان به اف ای تی اف و سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و مجلس و دولت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

گفتارنو / سمیرا کریمی افشار: استاندار کرمان صبح امروز در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکنندگان نمونه استان به اف ای تی اف و سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و مجلس و دولت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

به گزارش گفتار نو، محمدجواد فدایی در ادامه گفت: مجری برنامه اشاره کرد تعداد سخنرانان زیاد است و وقت کم خوب راه حل مشکلات صادرات دست ما نیست کمتر کردن سخنرانان که دست خودمان است این یعنی همان تحریم داخلی!
خیلی از صحبت ها تکراری است و بارها گفته شده و همه می دانیم باید به راه حل ها و عمل پرداخته شود، به عمل کار براید به سخن دانی نیست.

محمد جواد فدایی به تجربه اش در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ما معمولا در کارهای آموزشی وقتی تعدادی از دانشجویان نمره خوبی می گیرند دو استفاده می کنیم یکی اینکه می گوییم پس می شود نمره خوب آورد و استفاده دوم می گوییم کسانی نمره خوب گرفتند به کسانی که نمره نیاوردند کمک کنند.

فدایی ادامه داد: حالا ما در استان صادرکننده نمونه داریم پس با همین مشکلات داخلی و خارجی می شود صادرکننده موفق بود سخته اما غیرممکن نیست.

دو استفاده می شود از آنها کرد یکی اینکه صادرکنندگان موفق تجربیات خود را به سایرین منتقل کنند تا صادرکنندکان نمونه بیشتری داشته باشیم و به اهدافی که گفته شد (افزایش صادرات) برسیم.


استاندار افزود: ما علی رغم مشکلات زیاد در صادرات رشد داشتیم و این نشان می دهد هرچند کند و با زحمت اما داریم به جلو حرکت می کنیم.

فدایی خاطرنشان کرد: ما در هفت ماهه امسال نسبت به هفت ماهه مشابه در سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشتیم و در سال ۹۷ هم صادرات ما دو برابر بوده و این یعنی می شود کار کرد.

استاندار کرمان تاکید کرد: شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است و ۷۰ درصد صادرات ما به پنج کشور انجام می شود .

سیاسیت گذاری های کلان دولت از دیگر مشکلات پیش روی صادرات بود که فدایی به آن اشاره کرد و گفت: دولت باید تکلیف خیلی از مسائل را روشن کند چرا که صادرات در قیمت داخلی تاثیر می گذارد این موضوع چطور باید کنترل شود؟

استاندار با بیان اینکه نگرانی ما هرساله این است صادرات گوجه آزاد شد یا بسته شد؟ گفت: تصمیم گیری های این شکلی تاثیرگذار است و صادرکننده با این شرایط نمی تواند تصمیم بگیرد و تحریم داخلی همین تصمیمات است.

فدایی همچنین به سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و گفت: ما نمی دانیم بالاخره باید به سازمان تجارت جهانی بپیوندیم یا نه؟ این باید در سطح ملی حل شود.

استاندار به اف ای تی اف نیز پرداخت و صراحتا درخواست کرد: این مسئله به تحریم ها مربوط نیست و مربوط به داخل است. تکلیف اف‌ای‌تی‌اف باید مشخص شود آیا منافع ملی ما ایجاب می‌کند بپذیریم یا نه؟ مجلس و مدیران عالی کشور باید این‌ها را مشخص کنند این‌ها به تحریم خارجی مربوط نمی‌شود به سیاست‌گذاری‌های داخلی مربوط می‌شود.

فدایی اعلام کرد: سیاست گذاری های کلان که در صادرات تاثیر دارد باید برطرف شود.

استاندار در پایان گفت: ما جلسات مکرری با صندوق توسعه ملی و بانک ها داشتیم اینکه چقدر مسایل حل شده یا نه به تحلیل ها و قدرت استدلال ما بر می گردد البته گاهی به تصمیمات گرفته شده نیز عمل نمی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)