کد خبر: ۳۴۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی / رییس اتاق کرمان:
رییس اتاق کرمان در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکننده نمونه استان گفت: همه ما همواره شنیدیم که گفته می شود از تحریم های خارجی هراسی نداریم و شکایت ها بیشتر از تحریم های داخلی است بنابراین به این موضوع به عنوان یک واقعیت ملموس در مسیر صادرات باید توجه شود.

گفتارنو/ گروه اقتصاد: همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکننده نمونه استان با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولین استانی و همین‌طور سفرای اندونزی و ساحل عاج صبح امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد.

به گزارش گفتارنو، رییس اتاق کرمان در ابتدای جلسه خطاب به قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: صادرکنندگانی که توانستند در این شرایط سخت کار صادرات را انجام دهند اگر شرایط را آسان تر کنیم بهتر می توانند کارشان را انجام دهند.

طبیب زاده افزود: همه ما همواره شنیدیم که گفته می شود از تحریم های خارجی هراسی نداریم و شکایت ها بیشتر از تحریم های داخلی است بنابراین به این موضوع به عنوان یک واقعیت ملموس در مسیر صادرات باید توجه شود.

او ادامه داد: حمل و نقل مسیر اصلی صادرات است و ما باید مشکلات این مسیر ابتدایی را حل کنیم.

مشکل بعدی پیش روی صادرکنندگان موضوع هزینه تامین مالی است که رییس اتاق کرمان به آن اشاره کرد و در ادامه گفت: هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر هزینه های کشورهای دیگر است چطور می شود در این حوزه رقابت کرد؟

طبیب زاده همچنین افزود: برگشت ارز گریبانگیر صادرات شده است و در این خصوص باید تمهیداتی اندیشیده شود.

او با بیان اینکه مشکلات گمرکات کرمان تا حدودی حل شده است، گفت: اما گمرکات مرزی ما دچار مشکل‌اند و این جزء مسايل ابتدایی صادرات هستند.

رییس اتاق ایران در خصوص دیپلماسی اقتصادی نیز گفت: وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند و بگوید آیا دیپلماسی اقتصادی خارجی را متناسب با داخل کشور می دانند؟

طبیب زاده تصریح کرد: ما اکنون ۲/۲ دهم میلیارد صادرات در کرمان داریم و این در حالی است که امکان افزایش صادرات کرمان تا مرز ده میلیارد وجود دارد البته عزم جدی می خواهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: علی رغم همه تحریم ها در ۹ ماهه ابتدایی امسال نسبت به ۹ ماهه سال قبل ۳۵ درصد صادرات استان افزایش داشته، زیرساخت‌های مناسب را برای افزایش صادرات داریم.

مهدی حسینی نژاد با بیان اینکه بخش خصوص می تواند با سرعت مشکلات کشور را رفع کند، گفت: ما دو سال قبل تفویض اختیارات در بخش خصوصی را آغاز کردیم و امیدواریم هرچه زودتر این تفویض اختیار انجام گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)