کد خبر: ۳۴۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی / رییس اتاق کرمان:
رییس اتاق کرمان در همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکننده نمونه استان گفت: همه ما همواره شنیدیم که گفته می شود از تحریم های خارجی هراسی نداریم و شکایت ها بیشتر از تحریم های داخلی است بنابراین به این موضوع به عنوان یک واقعیت ملموس در مسیر صادرات باید توجه شود.

گفتارنو/ گروه اقتصاد: همایش بزرگداشت روز صادرات و انتخاب صادرکننده نمونه استان با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولین استانی و همین‌طور سفرای اندونزی و ساحل عاج صبح امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد.

به گزارش گفتارنو، رییس اتاق کرمان در ابتدای جلسه خطاب به قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: صادرکنندگانی که توانستند در این شرایط سخت کار صادرات را انجام دهند اگر شرایط را آسان تر کنیم بهتر می توانند کارشان را انجام دهند.

طبیب زاده افزود: همه ما همواره شنیدیم که گفته می شود از تحریم های خارجی هراسی نداریم و شکایت ها بیشتر از تحریم های داخلی است بنابراین به این موضوع به عنوان یک واقعیت ملموس در مسیر صادرات باید توجه شود.

او ادامه داد: حمل و نقل مسیر اصلی صادرات است و ما باید مشکلات این مسیر ابتدایی را حل کنیم.

مشکل بعدی پیش روی صادرکنندگان موضوع هزینه تامین مالی است که رییس اتاق کرمان به آن اشاره کرد و در ادامه گفت: هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر هزینه های کشورهای دیگر است چطور می شود در این حوزه رقابت کرد؟

طبیب زاده همچنین افزود: برگشت ارز گریبانگیر صادرات شده است و در این خصوص باید تمهیداتی اندیشیده شود.

او با بیان اینکه مشکلات گمرکات کرمان تا حدودی حل شده است، گفت: اما گمرکات مرزی ما دچار مشکل‌اند و این جزء مسايل ابتدایی صادرات هستند.

رییس اتاق ایران در خصوص دیپلماسی اقتصادی نیز گفت: وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند و بگوید آیا دیپلماسی اقتصادی خارجی را متناسب با داخل کشور می دانند؟

طبیب زاده تصریح کرد: ما اکنون ۲/۲ دهم میلیارد صادرات در کرمان داریم و این در حالی است که امکان افزایش صادرات کرمان تا مرز ده میلیارد وجود دارد البته عزم جدی می خواهد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: علی رغم همه تحریم ها در ۹ ماهه ابتدایی امسال نسبت به ۹ ماهه سال قبل ۳۵ درصد صادرات استان افزایش داشته، زیرساخت‌های مناسب را برای افزایش صادرات داریم.

مهدی حسینی نژاد با بیان اینکه بخش خصوص می تواند با سرعت مشکلات کشور را رفع کند، گفت: ما دو سال قبل تفویض اختیارات در بخش خصوصی را آغاز کردیم و امیدواریم هرچه زودتر این تفویض اختیار انجام گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)