کد خبر: ۳۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تعزیرات کرمان:
مدیرکل تعزیرات کرمان از انجام بیش از ۴۴۰ بازرسی واحدهای صنفی در کرمان خبر داد و گفت: بیش از ۵۱۸ میلیون ریال محکومیت برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعزیرات کرمان از انجام بیش از ۴۴۰ بازرسی واحدهای صنفی در کرمان خبر داد و گفت: بیش از ۵۱۸ میلیون ریال محکومیت برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

ارسلان میری با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در کشور اظهارداشت: تعزیرات حکومتی با توجه به دستورالعمل‌هایی که صادر شد از دو روز پس از اجرای این طرح با کمک دستگاه‌های متولی کنترل بازار، رصد واحدهای صنفی را با اولویت شکایاتی که به سامانه 135 و 124 رسیده را آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه این گشت‌ها به ریاست روسای یکی از شعب تعزیرات حکومتی که مسئول رسیدگی به پرونده‌ها هستند تشکیل شده است گفت: در این گشت‌ها نیروی انتظامی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اتاق اصناف، علوم پزشکی و شبکه بهداشت هم ما را همراهی کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: در کنار این گشت‌های مشترک، گشت‌های بازرسی صنعت، معدن و تجارت هم به صورت روزانه و همگام با ما کار خود را ادامه می‌دادند.

وی با بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح در شهر کرمان بیش از 440 بازرسی از واحدهای که گزارش آنها رسیده انجام شده است گفت: در این بازرسی‌ها 258 واحد دارای تخلف بودند که برای آنها تشکیل پرونده انجام شده و بیش از 518 میلیون ریال محکومیت برای آنها در نظر گرفته شده است.

میری با بیان اینکه به 107 واحد صنفی تذکر داده شد و 75 واحد صنفی هم بدون تخلف بودند افزود: عدم درج قیمت با 154 مورد تخلف در صدر تخلفات انجام شده قرار دارد و پس از آن عدم ارائه فاکتور با 77 مورد، گرانفروشی با 72 مورد و عدم صدور فاکتور با 26 مورد بیشترین تخلفات انجام شده هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مورد 77 اکیپ گشت بازرسی به ریاست تعزیرات حکومتی تشکیل شده است گفت: این گشت‌های مشترک به منظور حمایت از دستگاه‌های متولی امر بازرسی انجام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه تعزیرات حکومتی مرجع اختصاصی رسیدگی، صدور رای و اجرای حکم تخلفات اقتصادی است و ما مسئول نظارت، بازرسی و بازدید از واحدهای صنفی و تجاری نیستیم افزود: متاسفانه برخی مردم و مسئولان، تعزیرات را مسئول پایش، نظارت و کنترل بازار می‌دانند.

وی از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به این پرونده‌ها در کرمان خبر داد و گفت: کسانی که در این برهه از زمان مرتکب تخلفاتی چون گرانفروشی، احتکار، کم‌فروشی و تقلب شوند از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هر شخصی که به عنوان متخلف معرفی می‌شود و هر گزارشی که به تعزیرات می‌رسد صد در صد مورد قبول نیست افزود: بعضی پرونده‌ها و گزارشات پس از بررسی، پایش و ارائه اسناد و مدارک مشخص می‌شود که تخلفی انجام نشده و تبرئه می‌شوند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

آمار اشتغال ایجاد شده با آمار ثبت شده در سامانه رصد همخوانی ندارند/ فقط ۹ هزار شغل طی ۶ ماه در شهرستان کرمان ایجاد شده که زیبنده نیست/مسئولین دستگاه‌های اجرایی با جدیت، عمل به تعهدات را پیگیری کنند/ در کار سرمایه گذاران سنگ اندازی نکنید

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بازرگان بین المللی و عازم کانادا کلاهبردار از آب درآمد/ اخاذی چند میلیاردی با وعده پوشالی ازدواج

پربازدید ها

هیچ فشاری بر مودیان از سوی استان پذیرفته شده نیست/ در ۹۵ شاخص توسعه استان کرمان پایین تر از متوسط کشور است/تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون/۷۴۲ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد در استان کرمان داریم/بخش عمده مشکل این واحدها تامین مالی است

بی‌ارتباطی معنادار دروس دانشگاهی با نیاز واقعی بازار کار نگران کننده است

کاهش چشم گیر صادرات و واردات استان در سه ماهه اول امسال/خودروسازان استان کرمان نتوانستند واردات خود را انجام دهند/ از اول تیر سه نمایشگاه برگزار کردیم

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)