کد خبر: ۳۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تعزیرات کرمان:
مدیرکل تعزیرات کرمان از انجام بیش از ۴۴۰ بازرسی واحدهای صنفی در کرمان خبر داد و گفت: بیش از ۵۱۸ میلیون ریال محکومیت برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعزیرات کرمان از انجام بیش از ۴۴۰ بازرسی واحدهای صنفی در کرمان خبر داد و گفت: بیش از ۵۱۸ میلیون ریال محکومیت برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

ارسلان میری با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین در کشور اظهارداشت: تعزیرات حکومتی با توجه به دستورالعمل‌هایی که صادر شد از دو روز پس از اجرای این طرح با کمک دستگاه‌های متولی کنترل بازار، رصد واحدهای صنفی را با اولویت شکایاتی که به سامانه 135 و 124 رسیده را آغاز کردیم.

وی با اشاره به اینکه این گشت‌ها به ریاست روسای یکی از شعب تعزیرات حکومتی که مسئول رسیدگی به پرونده‌ها هستند تشکیل شده است گفت: در این گشت‌ها نیروی انتظامی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اتاق اصناف، علوم پزشکی و شبکه بهداشت هم ما را همراهی کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: در کنار این گشت‌های مشترک، گشت‌های بازرسی صنعت، معدن و تجارت هم به صورت روزانه و همگام با ما کار خود را ادامه می‌دادند.

وی با بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح در شهر کرمان بیش از 440 بازرسی از واحدهای که گزارش آنها رسیده انجام شده است گفت: در این بازرسی‌ها 258 واحد دارای تخلف بودند که برای آنها تشکیل پرونده انجام شده و بیش از 518 میلیون ریال محکومیت برای آنها در نظر گرفته شده است.

میری با بیان اینکه به 107 واحد صنفی تذکر داده شد و 75 واحد صنفی هم بدون تخلف بودند افزود: عدم درج قیمت با 154 مورد تخلف در صدر تخلفات انجام شده قرار دارد و پس از آن عدم ارائه فاکتور با 77 مورد، گرانفروشی با 72 مورد و عدم صدور فاکتور با 26 مورد بیشترین تخلفات انجام شده هستند.

وی با اشاره به اینکه در این مورد 77 اکیپ گشت بازرسی به ریاست تعزیرات حکومتی تشکیل شده است گفت: این گشت‌های مشترک به منظور حمایت از دستگاه‌های متولی امر بازرسی انجام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با بیان اینکه تعزیرات حکومتی مرجع اختصاصی رسیدگی، صدور رای و اجرای حکم تخلفات اقتصادی است و ما مسئول نظارت، بازرسی و بازدید از واحدهای صنفی و تجاری نیستیم افزود: متاسفانه برخی مردم و مسئولان، تعزیرات را مسئول پایش، نظارت و کنترل بازار می‌دانند.

وی از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به این پرونده‌ها در کرمان خبر داد و گفت: کسانی که در این برهه از زمان مرتکب تخلفاتی چون گرانفروشی، احتکار، کم‌فروشی و تقلب شوند از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هر شخصی که به عنوان متخلف معرفی می‌شود و هر گزارشی که به تعزیرات می‌رسد صد در صد مورد قبول نیست افزود: بعضی پرونده‌ها و گزارشات پس از بررسی، پایش و ارائه اسناد و مدارک مشخص می‌شود که تخلفی انجام نشده و تبرئه می‌شوند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/دیدار سید حسن نصرالله با دختر شهید سلیمانی

فیلم/ آیت الله مایک؛ طراح ترور سردارشهید حاج قاسم سلیمانی به هلاکت رسید

احتمال مکاتبه روحانی و رهبری درباره ردصلاحیت‌شدگان

هرشورایی استمرار یک شورای گذشته است، یک باره به وجود نمی آید/سیستم شورایی تا رسیدن به بلوغ کامل فاصله دارد/ باید جایگاه و قانون شوراها اصلاح شود/ در زمان بحث کارشناسی خویشتن داری بکنیم/مردم ما را قضاوت می کنند

امیدبخشی به جامعه، مشارکت و حضور مردم در صحنه انتخابات را افزایش می‌دهد / در جامعه کنونی هنوز جو انتخاباتی به صورت مطلوب شکل نگرفته است/ بهترین راه اطلاع‌رسانی از بینش شهید سلیمانی و دیگر شهدا فضای مجازی است

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

سه چهارم حوزه‌ها در بحث رقابتی نیاز به تجدیدنظر دارد

تخلفات انتخاباتی بدون اغماض رسیدگی می‌شود / داوطلبان باید تمام ابعاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را مدیریت کنند / رقابت‌های انتخاباتی باید آمیخته به رفاقت باشد

شما‌ها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی ۱۰۰درصد مال ماست؛ اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ / بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی آن روزی است که انتخابات بشود تشریفات / نمی‌شود لایحه دولت و مصوبه مجلس بین زمین و آسمان بماند و روابط بانکی ما با دنیا دچار مشکل شود / چه کسی در این کشور تصمیم‌گیر است؟ دولت و مجلس که تصویب کرده اند؛ رهبری هم به صراحت گفته‌اند که با لوایح دولت مشکلی ندارند

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

پربازدید ها

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

خسارت محصول پسته استان کرمان در سال گذشته بی‌سابقه بود / استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)