کد خبر: ۳۴۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:
معاون برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: استان کرمان استان سی‌ام کشور در زمینه‌ی درآمد روستایی است که درآمد خانوارهای روستایی در کرمان بسیار ضعیف است.

معاون برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: درآمد عمومی جمعیت استان کرمان در رتبه‌ی ششم کشور است که در مقابل استان‌های دیگر پایین است.

کاوه معراجی در جلسه‌ی کارگروه اشتغال استان کرمان بیان کرد: یکی از مشکلات استان کرمان روستاهای در حریم شهرهاست که جمعیتی حدود ۱۴۰ هزار نفر روستایی در حریم شهر داریم.

وی با بیان این‌که نرخ بیکاری استان کرمان در بحث روستایی کاهش یافته که جای تقدیر دارد افزود: استان کرمان استان سی‌ام کشور در زمینه‌ی درآمد روستایی است که درآمد خانوارهای روستایی در کرمان بسیار ضعیف است.

معاون برنامه‌ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان این‌که ۲۷ درصد جمعیت روستایی استان کرمان در دهک اول و دوم درآمدی هستند و در رتبه‌ی چهارم کشوری قرار دارند گفت: ۶۷ درصد روستاییان استان کرمان زیر یک میلیون تومان ماهانه درآمد دارند.

معراجی با بیان این‌که سهم اشتغال در بخش کشاورزی روستایی ۶۸ درصد است که سهم آن‌ها در جی‌دی‌پی حدود ۵۰ درصد است افزود: استان کرمان، استانی کاملا کشاورزی است.

وی با اشاره به این‌که ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار استان در قانون اشتغال پایدار داشتیم که باید ۱۳ هزار و ۵۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شد که هفت هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است بیان کرد: معین‌های اقتصادی در استان کرمان بسیار موثر بودند و بر اساس گزارشاتی که داریم نتایج فعالیت‌های آن‌ها در روستاها خوب بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان این‌که درآمد عمومی جمعیت استان در رتبه‌ی ششم کشور است که در مقابل استان‌های دیگر پایین است گفت: استان کرمان قابلیت‌های زیادی به‌ویژه در حوزه‌ی گردشگری دارد اما درآمد ایجاد شده درآمد مناسبی نیست.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیا منزل شخصی محل نگهداری طلا، پول، سکه و اسناد ارزشمند است؟

در دوران قبل، دولت حداقل روزانه یک میلیون بشکه نفت با قیمت ۱۲۰ دلار صادر می‌کرد/ در دولت قبل بانک‌های ما در شرایط امروز نبودند

گردشگری را فانتزی تعریف می‌کنیم/گردشگری، بیشترین آسیب را از کرونا دیده است/گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان کرمان باشد

فشارهای شدید دارایی و تامین اجتماعی صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است/ کرونا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان کرمان آسیب وارد کرد/ 43 درصد هتل ها تعطیل شدند

مشارکت دولت و بخش خصوصی در انتقال آب خلیج فارس به ثمر نشست

اين عاقبت وطن‌پرستي است

وزارت صمت بخشی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کند

باید به بخش خصوصی میدان بدهیم اما این کار را نمی‌کنیم

خانجانی: مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح طلبان نیست/ هر دانش آموخته سطح نازل سیاسی می‌داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد/ اول اصولگرایان بابت دوره احمدی‌نژاد عذرخواهی کنند

اصولگرایان همه پیرمردهای خود را حفظ کرده‌اند!/ اصولگرایان، جوانان را در انتخابات مجلس حذف کردند

پربازدید ها

واحدهای بوم‌گردی استان به سمت فروپاشی می‌روند/۹۰ درصد واحدهای بوم‌گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند

هر هواپیمایی نمی‌تواند روی باند فرودگاه جیرفت بنشیند/امیدواریم مجوز مرز هوایی را برای فرودگاه جیرفت اخذ کنیم

وزارت صمت بخشی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کند

گردشگری را فانتزی تعریف می‌کنیم/گردشگری، بیشترین آسیب را از کرونا دیده است/گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان کرمان باشد

فشارهای شدید دارایی و تامین اجتماعی صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است/ کرونا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان کرمان آسیب وارد کرد/ 43 درصد هتل ها تعطیل شدند

مشارکت دولت و بخش خصوصی در انتقال آب خلیج فارس به ثمر نشست

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)