کد خبر: ۳۴۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل استاندارد استان کرمان:
مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: ۷۷ جایگاه سی. ان. جی در این استان وجود دارد که با بازرسی‌های ادواری انجام شده از این تعداد ۱۲ جایگاه در رده پرخطر قرار گرفتند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت: ۷۷ جایگاه سی. ان. جی در این استان وجود دارد که با بازرسی‌های ادواری انجام شده از این تعداد ۱۲ جایگاه در رده پرخطر قرار گرفتند.

اسماعیل عاقلی اظهارداشت: بر اساس ارزیابی از نواقص و فقدان همکاری جایگاه‌داران برای رفع نقص، برخی جایگاه‌های سی. ان. جی استان کرمان در رده پرخطر قرار گرفتند که استاندارد به این موضوع ورود کرده و از شرکت‌های متولی درخواست دارد طبق مصوبه هیات وزیران اقدام کنند.

وی افزود: همچنین اداره کل استاندارد استان کرمان بر اساس بند ۱۲ مصوبه هیات وزیران طی نامه‌ای به شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی خواستار برخورد لازم با ۴۴ مورد جایگاه سی. ان. جی ناایمن از مجموع ۷۷ جایگاه فعال این استان شد تا مراحل استانداردسازی خود را با سرعت بیشتری انجام دهند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه نواقص بحرانی در جایگاه‌های سی. ان. جی احتمال وقوع حوادث جبران‌ناپذیر را دوچندان می‌کند گفت: پایان قطعی گاز در این جایگاه‌ها به خود جایگاه‌داران برای اقدام واحد در زمینه رفع نقص ایمنی بستگی دارد.

وی اضافه کرد: استاندارد با نواقص عادی جایگاه‌ها همکاری لازم را انجام داده تا فرایند توزیع گاز استان کرمان با مشکل روبرو نشود اما نواقص بحرانی را نمی‌توان نادیده گرفت.

عاقلی افزود: روزانه ۲ جایگاه قابلیت ارزیابی وضعیت را دارد و طولانی شدن روند قطعی گاز جایگاه‌های سی. ان. جی به علت همکاری نکردن خود جایگاه‌داران است.

وی به مالکان و مسئولان جایگاه‌های سی. ان. جی استان کرمان توصیه کرد: در کنار ارائه خدمات به مردم باید ویژگی‌های استاندارد را دنبال کنند که مردم در ازای دریافت خدمات مورد تهدید قرار نگیرند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان بیان داشت: استاندارد با وجود میل باطنی به فرایند فعالیت جایگاه‌های سی. ان. جی خطرساز ورود می‌کند که از آنان درخواست داریم قبل از نقطه پرخطر، فرایند استانداردسازی خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: جایگاه‌های سی. ان. جی که امروز در مرحله پرخطر قرار گرفتند بارها اطلاع‌رسانی و اخطار دریافت کردند و آگاهی لازم را برای ایمن‌سازی جایگاه‌ها دارند.

عاقلی گفت: امسال ۲۳ گواهینامه معتبر از سوی این اداره کل برای جایگاه‌های سی. ان. جی استان کرمان صادر شده و فرایند استانداردسازی مابقی جایگاه‌ها معتبر نیست لذا باید برای ایمن‌سازی اقدام کنند.

وی ادامه داد: بازرسی‌ها از جایگاه‌های گاز سی. ان. جی استان کرمان هر سال تکرار می‌شود لذا جایگاه‌داران باید پیش از اتمام مدت یک ساله خود برای ایمن‌سازی اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش از انجام ۲۸۲ مورد بازرسی از تجهیزات تفریحی استان کرمان طی ۹ ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

وی افزود: ۱۴۵ مورد از تجهیزات تفریحی استان کرمان شرایطی مطابق با استاندارد ملی ایران را داشتند و ۱۳۵ مورد عدم انطباق با استاندارد ملی گزارش شده است لذا مقرر شد بهره‌برداران در طی بازرسی بعدی رفع عیب کنند.

همچنین ۲ مورد از دستگاه‌ها و تجهیزات تفریحی استان کرمان به دلیل غیر قابل استفاده بودن جمع‌آوری شد.

منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

این طرح با روح قانون اساسی مغایرت دارد/ سقف سنی برای نامزدهای ریاست جمهوری حتی در کشورهای پیشرفته وجود ندارد /چرا در طرح اصلاحیه تاکید شده نامزد ریاست جمهوری باید حتما باید وزیر یا استاندار باشد

آیا موسوی خوئینی ها به سیاست باز می گردد

شهادت رئیس سابق دفتر حاج قاسم سلیمانی در هفته دفاع مقدس

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

پربازدید ها

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسیب‌شناسی صادرات کشور در شرایط امروز

قیمت و ویژگی های اولین پیکاپ کرمان موتور مشخص شد

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)