کد خبر: ۳۴۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ گفتارنو چالش بازار پرندگان و حیوانات خانگی را بررسی می کند؛
معاون خدمات شهری شهرداری گفت: نیروی انتظامی و نماینده ای از دامپزشکی باید باشد تا ما اینها{بازار پرندگان} را جمع کنیم. ما جمعشان کنیم کجا ببریمشان. در بحث ساماندهی این ها{دام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی} باید باشند شهرداری هم پای کار است.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

«بگویید حکم های قضایی شان را برای ما بیاورند. ما که حرفی نداریم. ما هیچ حکم قضایی ندیدیم.» این را معاون خدمات شهری شهرداری زمانی که از او پرسیدم دامپزشکی می گوید ما حکم قضایی گرفتیم و شهرداری باید در جمع آوری بازار پرندگان قاطع تر عمل کند، گفت.

بازار پرندگان بیش از دو سال است که در خیابان آبشارمنتهی به خیابان سرباز مشغول به خرید و فروش انواع و اقسام پرندگان و حیوانات است.

شهرداری می گوید: دامپزشکی اقدام قضایی انجام دهد و شکایت کند تا ما اقدام کنیم. دامپزشکی می گوید: اقدام قضایی انجام شده، شهرداری قاطع تر عمل کند. دستگاه قضا هم می گوید: جمع آوری جمعه بازار در حوزه وظایف شهرداری است و شهرداری راساً این اختیار را دارد تا این مکان را جمع آوری کند.

ما رسما می توانیم اقدام کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟

معاون خدمات شهری شهرداری در گفت و گو با گفتارنو، درخصوص ادعای دامپزشکی در گرفتن حکم قضایی برای جمع آوری بازار پرندگان گفت: بگویید حکم های قضایی شان را برای ما بیاورند. ما که حرفی نداریم. ما هیچ حکم قضایی ندیدیم. خداخیرشان بدهد حکم قضایی را به ما برسانند تا ما با همکاری نیروی انتظامی این ها[بازارپرندگان] را جمع کنیم.

به گزارش گفتارنو، مهدی نیکویی تاکید کرد: شهرداری به وظیفه خودش عمل می کند اما بر اساس مصوبه کارگروه شورای سلامت حتما باید حکم قضایی گرفته شود و از دامپزشکی نیز نماینده ای حضور یابد.

این صحبت نیکویی باعث طرح این سوال شد که دستگاه قضا می گوید جمع آوری جمعه بازار پرندگان در حوزه وظایف شهرداری است و شهرداری راساً این اختیار را دارد تا این مکان را جمع آوری کند.

نیکویی پاسخ داد: بله ما رسما می توانیم اقدام کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟ شهرداری نیرویی ندارد که بتواند آنجا [بازار پرندگان] را جمع کند ما نهایتا می توانیم آنجا را تعطیل کنیم.

جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

او باردیگر تاکید می کند: نیروی انتظامی و نماینده ای از دامپزشکی باید باشد تا ما اینها[بازار پرندگان] را جمع کنیم. ما جمعشان کنیم کجا ببریمشان. در بحث ساماندهی، دام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی باید باشند شهرداری هم پای کار است.

آنطور که معاون خدمات شهری شهرداری گفت: ده روز قبل جلسه کارگروه سلامت استان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیران کل دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و مقرر شده با توجه به بحث های انتقال بیماری دام و طیور بازار پرندگان جمع شود.

نیکویی در خصوص این کارگروه گفت: قرار شد بر اساس مصوبه کارگروه شورای سلامت ، جمع آوری بازار پرندگان به عنوان مصوبه ابلاغ شود ( در مصوبه آمده بازار پرندگان باید جمع آوری شود). پس از ابلاغ مصوبه حکم قضایی گرفته شود چرا که نیروی خود شهرداری به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. چندین بار درگیری ایجاد شده است و اگر ما الان [بازارپرندگان ] را جمع آوری کنیم در خیابان بعدی دوباره راه اندازی می شود.

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

انتقال بازارچه پرندگان به مکانی دیگر منتفی است

معاون خدمات شهری شهرداری در پاسخ به این سوال با این تفاسیر بحث ساماندهی و یا اینکه بازار پرندگان در مکانی دیگر راه اندازی شود منتفی می شود؟ گفت: بله. ما پیشنهاد داده بودیم اول بلوار امام صادق مکانی را برای همین کار درنظر گرفتیم اما دوستان مخالفت کردند و گفتند 70 واحد صنفی داریم و صلاح نمی دانیم این کار انجام شود. ما هم گفتیم حرفی نداریم مصوبه کارگروه سلامت ابلاغ شود و حکم قضایی هم حتما باشد ما عمل می کنیم.

نیکویی در پاسخ به این سوال که قریب به دو سال است این جمعه بازار دایر است و ما شاهد برگزاری جلسات و مصوباتی در این خصوص بودیم اما چرا اقداماتی که می گویید عملیاتی نمی شوند؟ گفت: آخرین بار ده روز قبل بود که در کارگروه بهداشت و سلامت استان مصوب شد که این جمعه بازار جمع شود.اما مصوبه کارگروه هنوز به دست ما نرسیده این مصوبه و حکم قضایی را برای ما ارسال کنند؛نمایندگان دام پزشکی و علوم پزشکی هم باشند تا ما کار را انجام دهیم.

تاکید شورای شهر بر جمع آوری بازارچه پرندگان  حیوانات خانگی 

پای بازار پرندگان به شورای شهر نیز کشیده شد و در جلسه علنی شورای شهر که در آبان ماه برگزار شد رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر بر جمع آوری این بازار تاکید کرد و گفت: این بازارچه سلامت مردم و جامعه را به خطر می اندازد و هرچه سریعتر باید جمع شود.

سیاست شورا این است حتما موضوعاتی که با سلامت مردم ارتباط دارد ساماندهی شوند

سخنگوی شورای شهر در خصوص مواضع این شورا در قبال بازار پرندگان به خبرنگار گفتارنو گفت: سیاست شورا این است حتما این قبیل موضوعات ساماندهی شوند و در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و هم در شورا به جمع آوری بازار پرندگان تاکید شده است.

حسین چناریان افزود: شهرداری درقبال تعیین محل مشخص و جمع آوری مکان های غیرمجاز وظایفی دارد وباید مسئولین و متولیان امر هریک وظایف خود را انجام دهند.

او در پاسخ به این سوال که قریب به دوسال است که مسئولین از مصوباتی حرف می زنند که در صورت وجود آن اقداماتشان را عملیاتی کنند اما  اقدامات به مرحله اجرایی و عملیاتی نمی رسند دلیلش را چه می دانید؟گفت: من هم بحث مصوبه شدن و تاکید بر اجرایی شدن این موضوع را هم شنیدم و هم مصوبه اش را دیدم.

من هم کاملا با جمع آوری بازار پرندگان موافقم

چناریان افزود: هر صنف و بخشی که در زمینه پرندگان و دام فعالیت دارد زیر نظر مسئولین مربوطه اگر قرار است فعالیتی داشته باشند انجام دهند نه اینکه به صورت غیرمجاز در هر مکانی فعالیت کنند.

او با تاکید بر این که در خصوص این پرندگان هم بحث بیماری و آلودگی ها مطرح است و اگر کنترل و ساماندهی نشوند سلامت مردم و جامعه به خطر می افتد، تصریح کرد: شهرداری می تواند با دست فروشان و کودکان کار برخورد کند و بساط آن ها را سد معبر بداند اما موضوع سگ های ولگرد و بازار پرندگان را حواله این دستگاه و آن دستگاه یا انجمن حمایت از حیوانات می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

تامین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است / مشارکت مردم میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را به نمایش می‌گذارد / ۱۲هزار نیروی پلیس، امنیت انتخابات استان کرمان را تامین می‌کنند / از لحظه اتمام تبلیغات انتخاباتی به هیچ عنوان تبلیغات انجام نشود

مشکلی در برگزاری انتخابات مجلس در استان کرمان وجود ندارد / مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در برنامه‌های آینده کشور دارد

105هزار دانش آموز از تحصیل بازمانده اند/200مدرسه تک نفره هستند/تکلیف دادن برای شب عید تخلف است

شعب اخذ رای در کرمان ۸ درصد افزایش داشته است / کرمان برای برگزاری انتخابات روز جمعه آمادگی کامل دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)