کد خبر: ۳۴۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ رییس شورای شهر کرمان مطرح کرد:
رییس شورای شهر کرمان گفت: شورای شهر و شهرداری جز وظایفی که ستاد برگزاری بر عهده شهرداری گذاشته بود وظیفه دیگری بر عهده نداشتند. باقی کارها بر عهده خود ستاد برگزاری مراسم بود. این اتفاق ناگوار که رخ داد شاید به این دلیل بود که حضور بالغ بر سه میلیون نفر در شهر کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود. در اتفاق رخ داده شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشته اند اما این به این معنی نیست دیگران قصور کردند آنها هم وظایف خود را انجام دادند اما شورا نه تصمیم گیرنده و نه طرف مشورت بوده و شهرداری وظایفش را انجام داده است

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

در حادثه ازدحام جمعیت شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشته اند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در شهر کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

رییس شورای شهر با عرض تسلیت به جان باخته گان وداع در روز تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار پورجعفری و همین طور شهیدان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی سخنان خود را آغاز کرد.

به گزارش گفتارنو، محمد فرشاد افزود: شهرداری به آنچه که ستاد برگزاری مراسم به آن محول کرده بود ( حمل و نقل، نظافت شهر، سیاه پوش کردن و...)عمل کرد.

ریس شورا با اشاره به نام گذاری مکان هایی به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار شهید پورجعفری و شهید ابومهدی المهندس، گفت: از کمیسیون های  اجتماعی و فرهنگی می خواهم با بنیاد شهید هماهنگی انجام دهند و مکان مناسبی را برای نام گذاری شهدای وداع در نظر بگیرند.

فرشاد در ادامه گفت: شورای شهر و شهرداری جز وظایفی که ستاد برگزاری بر عهده شهرداری گذاشته بود وظیفه دیگری بر عهده نداشت. باقی کارها بر عهده خود ستاد برگزاری مراسم بود. ستاد مسیرها و شعار ها را انتخاب می کند و برنامه ریزی و تقسیم کار به ارگان های مختلف برعهده ستاد برگزاری مراسم بود.

او خاطرنشان کرد: این اتفاق ناگوار که رخ داد شاید به این دلیل بود که حضور بالغ بر سه میلیون نفر در شهر کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود.

رییس شورای شهر با بیان اینکه کسی نمی خواهد به انسانی آسیب برساند، گفت: گاهی در این خصوص قضاوت هایی می شود اما باید با این دید نگاه شود که همه می خواستند مراسم به بهترین نحو انجام شود.

فرشاد تاکید کرد: در اتفاق رخ داده شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشته اند اما این به این معنی نیست دیگران قصور کردند آنها هم وظایف خود را انجام دادند اما شورا نه تصمیم گیرنده و نه طرف مشورت بوده و شهرداری وظایفش را انجام داده است.

در ادامه نشست شورا شهردار کرمان به ارائه گزارشی از وظایف شهرداری در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: شهرداری به همراه شورای تبلیغات اسلامی وظیفه داشت مناسب سازی و تبلیغات محیطی مراسم را انجام دهد.در همین راستا حدود ۱۴ هزار متر بنر، ۷۰ هزار پوستر و ۵۰۰۰ متر پارچه مشکی در سطح شهر استفاده شد.

سید مهران عالم زاده ادامه داد: در روز مراسم تشییع، سازمان ترافیکی ما ساخت راه بند، نصب بنر، دوربین و تجهیزات ترافیکی در مکان های زیادی را انجام داد که حدود 400 میلیون تومان بار مالی برای شهرداری داشت.

عالم زاده اظهار داشت: تمام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس شهرداری کرمان به صورت رایگان جهت حمل و نقل شرکت‌کنندگان در این مراسم، تا پاسی از شب خدمت ‌رسانی کردند.

شهردار کرمان ادامه داد: ما از ستاد بحران خواستیم از شهرهای دیگر یا هر ارگان و دستگاهی که اتوبوس دارد در اختیار شهرداری قرار دهد هرچند جابه‌جایی این جمعیت نیاز به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس داشت، اما همین تعدادرا اگر داشتیم شهر را قفل می کرد. اما متاسفانه از سوی هیچ نهاد و دستگاهی اتوبوسی به ما داده نشد که جای تاسف دارد در چنین مراسم ملی با شهرداری در این خصوص همکاری نشد.

وی تصریح کرد: با این حال ما 15 دستگاه اتوبوس شهرداری کرمان را در پایانه آدینه کرمان مستقر کردیم تا مسافران شهرهای دیگر که برای مراسم تشییع وارد کرمان شدند را به مراسم ببرد.

عالم زاده با بیان اینکه حدود ۳۰۰۰ پرچم در نقاط مختلف شهر نصب شد، گفت: دو پارکینگ بزرگ شبانه روزی در نزدیکی پردیسان قائم با همکاری بخش خصوصی( جهاد نصر و شرکت و 115 و اداره کل راهداری) ایجاد و اداره شد.

او ادامه داد: برای آسفتالت، جانمایی سرویس های بهداشتی در جنگل قائم، جمع‌آوری دیوارهای مخروبه در مسیر و پر کردن کانال‌هانیز حدود ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شد.در این مراسم، همچنین حدود ۱۴۰ میلیون تومان گل آسیب دیده که باید دوباره کاشته شود.

شهردار با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ نفر که از شهرداری های مختلف به کرمان آمده بودند را خودمان اسکان دادیم، افزود: بیش از ۲ میلیارد تومان در این چند روز توسط شهرداری کرمان هزینه شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)