کد خبر: ۳۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: با توجه به نامگذاری معبر ۴۵ متری کوثر به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضرورت دارد آزادسازی این معبر به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد و اولین خواسته ما در بودجه سال آینده این است که شهرداری همت کند و این مسیر را کامل بازگشایی کند.
در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرمان که شامگاه دوشنبه برگزار شد رییس کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: ۲۵۳ قبر به صورت دو طبقه (۵۰۶ قبر یک طبقه) در میدان دومی بهشت زهرا آماده شده است که هر طبقه به قیمت ۱۰ میلیون تومان کارشناسی و قیمت گذاری شده است.

فروش قبر با ارائه کارت ملی

علی خدادادی اظهار داشت: نظر شهرداری این بود همه قبر‌ها را بفروشد، اما در کمیسیون خدمات شهری شورا مصوب شد ۸۰ قبر دو طبقه (۱۶۰ قبر یک طبقه) به فروش برسد.

آنطور که در این نشست عنوان شد برای جلوگیری از سوء استفاده و دلالی، هر نفر تنها می‌تواند دو قبر بخرد و هرکس هم خواست بفروشد فقط به اعضای درجه یک آن هم با ارائه کارت ملی می‌تواند بفروشد.

خدادادی همچنین توضیحاتی درباره احیاء و به روز رسانی کارخانه بازیافت زباله که در جلسات اخیر شورا درباره آن بحث و مقرر شده بود با دانشگاه صنعتی اصفهان قرارداد ببندند توضیحاتی ارائه کرد. آنطور که خدادادی عنوان کرد دانشگاه صنعتی اصفهان به دلیل این که دانشگاه است نمی‌تواند با شهرداری قرارداد ببندد به همین دلیل موافقت شد با همان شرایط قبلی که قرار بود با دانشگاه صنعتی اصفهان قرارداد بسته شود با مدیریت پسماند اصفهان قرارداد بسته شود و دانشگاه به عنوان مشاور عمل کند.
 
خدادادی در ادامه به راه‌اندازی پنج‌شنبه بازار قلعه‌محمود اشاره کرد و گفت: با توجه به استقبالی که از این پنج شنبه بازار صورت گرفته و با تاکید شورای شهر بر تداوم آن، بایستی در راه‌اندازی چند چشمه سرویس‌بهداشتی در حاشیه‌ی این بازارچه اقدام شود. 

آزادسازی معبر ۴۵ متری کوثر (معبر شهید سلیمانی) به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد

در بخش دیگری ازنشست علنی شورا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر سیاست‌های کمیسیون عمران را که لازم است شهرداری درخصوص آن‌ها در بودجه سال آینده تصمیماتی اتخاذ کند را اعلام کرد.

محمد جواد کامیاب اعلام کرد: با توجه به نامگذاری معبر ۴۵ متری کوثر به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضرورت دارد آزادسازی این معبر به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد و اولین خواسته ما در بودجه سال آینده این است که شهرداری همت کند و این مسیر را کامل بازگشایی کند.

رییس شورا در خصوص شبهاتی که ایجاد شده بود مبنی بر اینکه چرا میدان پرواز را به نام سردار سلیمانی نام گذاری کردید، گفت: میدان پرواز و معبر ۴۵ متری کوثر به هم وصل هستند در واقع بلوار ۱۶ کیلومتری از میدان پروازشروع می‌شود.

سیاست دوم کمیسیون عمران که کامیاب به آن اشاره داشت؛ موضوع اب‌های سطحی بود. او تاکید کرد: نمی‌شود از شبکه فاضلاب برای آب‌های سطحی استفاده کرد چرا که در اهواز این اتفاق رخ داد و آب فاضلاب بالا آمد بنابراین لازم است در بودجه سال آینده این موضوع حتما دیده شود.

سومین سیاست کمیسیون عمران و حمل نقل تکمیل رینگ دور شهر بود. کامیاب گفت: ما نباید ترافیک را به داخل شهر بیاوریم برای همین لازم است رینگ دور شهر تکمیل شود، اما این‌ها به این مفهوم نیست که پروژه‌های کوچک را رها کنیم.

شهردار به خنده گفت: با این حساب کمیسیون‌های دیگر پیشنهادی نیاورند. فقط آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد.

برخی دیگر از اعضا گفتند: باید واقع بینانه به بودجه سال آینده نگاه کرد.

کامیاب نیز با خنده پاسخ داد: من می‌گویم شهردار از کجا پول بیاورد.

موضوع دیگر آسفالت معابر سطح شهر بود که رییس کمیسیون بودجه شورا به آن اشاره کرد و گفت: برای حمل و نقل هم باید فکری شود اینکه هر سال بگوییم کاری نمی‌شود کرد صحیح نیست. حداقل مطالعاتش را آغاز کنیم.

کامیاب پاسخ داد: شهرداری قبلا روی این مسئله کار کرده الان هم در دستور کار شهرداری است.

لازم به ذکر است مقرر شد سایر کمیسیون‌ها تا هفته آینده پیشنهادات خود در حوزه بودجه را به شهرداری اعلام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)