کد خبر: ۳۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: با توجه به نامگذاری معبر ۴۵ متری کوثر به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضرورت دارد آزادسازی این معبر به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد و اولین خواسته ما در بودجه سال آینده این است که شهرداری همت کند و این مسیر را کامل بازگشایی کند.
در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرمان که شامگاه دوشنبه برگزار شد رییس کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: ۲۵۳ قبر به صورت دو طبقه (۵۰۶ قبر یک طبقه) در میدان دومی بهشت زهرا آماده شده است که هر طبقه به قیمت ۱۰ میلیون تومان کارشناسی و قیمت گذاری شده است.

فروش قبر با ارائه کارت ملی

علی خدادادی اظهار داشت: نظر شهرداری این بود همه قبر‌ها را بفروشد، اما در کمیسیون خدمات شهری شورا مصوب شد ۸۰ قبر دو طبقه (۱۶۰ قبر یک طبقه) به فروش برسد.

آنطور که در این نشست عنوان شد برای جلوگیری از سوء استفاده و دلالی، هر نفر تنها می‌تواند دو قبر بخرد و هرکس هم خواست بفروشد فقط به اعضای درجه یک آن هم با ارائه کارت ملی می‌تواند بفروشد.

خدادادی همچنین توضیحاتی درباره احیاء و به روز رسانی کارخانه بازیافت زباله که در جلسات اخیر شورا درباره آن بحث و مقرر شده بود با دانشگاه صنعتی اصفهان قرارداد ببندند توضیحاتی ارائه کرد. آنطور که خدادادی عنوان کرد دانشگاه صنعتی اصفهان به دلیل این که دانشگاه است نمی‌تواند با شهرداری قرارداد ببندد به همین دلیل موافقت شد با همان شرایط قبلی که قرار بود با دانشگاه صنعتی اصفهان قرارداد بسته شود با مدیریت پسماند اصفهان قرارداد بسته شود و دانشگاه به عنوان مشاور عمل کند.
 
خدادادی در ادامه به راه‌اندازی پنج‌شنبه بازار قلعه‌محمود اشاره کرد و گفت: با توجه به استقبالی که از این پنج شنبه بازار صورت گرفته و با تاکید شورای شهر بر تداوم آن، بایستی در راه‌اندازی چند چشمه سرویس‌بهداشتی در حاشیه‌ی این بازارچه اقدام شود. 

آزادسازی معبر ۴۵ متری کوثر (معبر شهید سلیمانی) به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد

در بخش دیگری ازنشست علنی شورا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر سیاست‌های کمیسیون عمران را که لازم است شهرداری درخصوص آن‌ها در بودجه سال آینده تصمیماتی اتخاذ کند را اعلام کرد.

محمد جواد کامیاب اعلام کرد: با توجه به نامگذاری معبر ۴۵ متری کوثر به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ضرورت دارد آزادسازی این معبر به عنوان کارنامه شورای پنجم مدنظر قرارگیرد و اولین خواسته ما در بودجه سال آینده این است که شهرداری همت کند و این مسیر را کامل بازگشایی کند.

رییس شورا در خصوص شبهاتی که ایجاد شده بود مبنی بر اینکه چرا میدان پرواز را به نام سردار سلیمانی نام گذاری کردید، گفت: میدان پرواز و معبر ۴۵ متری کوثر به هم وصل هستند در واقع بلوار ۱۶ کیلومتری از میدان پروازشروع می‌شود.

سیاست دوم کمیسیون عمران که کامیاب به آن اشاره داشت؛ موضوع اب‌های سطحی بود. او تاکید کرد: نمی‌شود از شبکه فاضلاب برای آب‌های سطحی استفاده کرد چرا که در اهواز این اتفاق رخ داد و آب فاضلاب بالا آمد بنابراین لازم است در بودجه سال آینده این موضوع حتما دیده شود.

سومین سیاست کمیسیون عمران و حمل نقل تکمیل رینگ دور شهر بود. کامیاب گفت: ما نباید ترافیک را به داخل شهر بیاوریم برای همین لازم است رینگ دور شهر تکمیل شود، اما این‌ها به این مفهوم نیست که پروژه‌های کوچک را رها کنیم.

شهردار به خنده گفت: با این حساب کمیسیون‌های دیگر پیشنهادی نیاورند. فقط آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد.

برخی دیگر از اعضا گفتند: باید واقع بینانه به بودجه سال آینده نگاه کرد.

کامیاب نیز با خنده پاسخ داد: من می‌گویم شهردار از کجا پول بیاورد.

موضوع دیگر آسفالت معابر سطح شهر بود که رییس کمیسیون بودجه شورا به آن اشاره کرد و گفت: برای حمل و نقل هم باید فکری شود اینکه هر سال بگوییم کاری نمی‌شود کرد صحیح نیست. حداقل مطالعاتش را آغاز کنیم.

کامیاب پاسخ داد: شهرداری قبلا روی این مسئله کار کرده الان هم در دستور کار شهرداری است.

لازم به ذکر است مقرر شد سایر کمیسیون‌ها تا هفته آینده پیشنهادات خود در حوزه بودجه را به شهرداری اعلام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

تامین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است / مشارکت مردم میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را به نمایش می‌گذارد / ۱۲هزار نیروی پلیس، امنیت انتخابات استان کرمان را تامین می‌کنند / از لحظه اتمام تبلیغات انتخاباتی به هیچ عنوان تبلیغات انجام نشود

مشکلی در برگزاری انتخابات مجلس در استان کرمان وجود ندارد / مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در برنامه‌های آینده کشور دارد

105هزار دانش آموز از تحصیل بازمانده اند/200مدرسه تک نفره هستند/تکلیف دادن برای شب عید تخلف است

شعب اخذ رای در کرمان ۸ درصد افزایش داشته است / کرمان برای برگزاری انتخابات روز جمعه آمادگی کامل دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)