کد خبر: ۳۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
امام جمعه کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: بعضی‌ها عنوان کردند که این مسئولین‌ مگر نمی‌دانستند این تعداد در مراسم تشییع پیکر شهید شرکت می‌کنند، اما خوش‌بین‌ترین آدم‌ها برآوردی از تشییع پیکر سردار سلیمانی می‌کردند که حداقل ۷۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌ها مردم شرکت کردند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان باخته در مراسم تشیع شهدای مقاومت در کرمان اظهار داشت: در جهان‌بینی اسلامی و دینی، اسلام برای شناخت انسان‌های برتر با مقیاس‌ها و معیارهایی که عمدتا مادی هستند معیارهای آن همخوانی چندانی ندارد اما در نگاه دینی برای اینکه تشخیص دهیم که چه کسی جلوتر و بالاتر از دیگران و در نگاه خدا عزیزتر است معیارهایی وجود دارد.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: اولین مقیاس در جهان‌بینی اسلامی، علم است کسانی که می‌دانند، می‌فهمند و علم بیشتری دارند با کسانی که علم کمتری دارند در نگاه قرآنی با یکدیگر تفاوت دارند و در قرآن امده است، «هر کسی در میدان علم و دانش از دیگران پیشه می‌گیرند در نگاه دینی انسان بالاتری است».

وی اشاره به اینکه معیار دوم جهاد در راه خدا است، گفت: کسانی که در روزهای سخت به دنیا پشت و به خدا روی می‌کنند و با نیت خالص در میدان سخت جهاد حضور پیدا می‌کنند و و کسانی که حرکت نمی‌کنند و در روزهای سخت وارد کار و جهاد نمی‌شوند از نظر قران مساوی نیستند.

علیدادی‌سلیمانی معیار سوم را میدان سخت مبارزه با نفس و هوا و هوس‌ها دانست و افزود: این سه معیار قرآنی را در مورد شهید سلیمانی مرور می‌کنیم که معیار اول فهم است و شهید سلیمانی انسانی فوق‌العاده خوش فهم، اهل علم و درک بود و توانست به پیروزی‌های زیادی دست یابد.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای شهید سلیمانی نزدیک کردن و در کنارهم قراردادن جبهه مقاومت با طراحی دقیق و حساب شده بود، بیان داشت: در آخرین سفرها حتی برنامه چندساله مقاومت را تدوین کرد و در اختیار جبهه مقاومت قرار داده بود.

علیدادی‌سلیمانی عنوان کرد: بخش دوم جهاد است و اصلا در زندگی سردار سلیمانی از دوران نوجوانی و جوانی که همه‌اش را در میدان جنگ تا روز شهادتش می‌گذرد و روزی را بدون جبهه، جنگ و شهادت نمی‌بینید کمتر فرماندهی به این طولانی در تاریخ می‌بینید که ۴۰ سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و همیشه از جبهه به جبهه دیگر و از سنگری به سنگر دیگر و میدانی به میدان دیگر برود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه پس از شنیدن وصیتنامه شهید حاج قاسم سلیمانی متوجه افکار بلند و دغدغه جدی ایشان خواهید شد، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی تقوا در حد اعلاء و برتر داشت و آن هم از مواظبت و مراقبت جدی که داشت به وجود آمده بود.

وی بیان کرد: من در برخی از جلسات که برنامه‌ریزی برای تشییع پیکر شهید برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که متاسفانه این حادثه ناگوار رخ داد و تعدادی از هم‌استانی‌ها و هم‌وطنان ما جان باختند، بعضی‌ها عنوان کردند که این مسئولین‌ مگر نمی‌دانستند این تعداد در این مراسم شرکت می‌کنند بینی و بین‌الله، خوش‌بین‌ترین آدم‌ها برآوردی از تشییع پیکر سردار سلیمانی می‌کردند که حداقل ۷۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌ها مردم شرکت کردند .

علیدادی‌سلیماتی تصریح کرد: زمانی که خداوند تبارک و تعالی خواست کسی را عزیز کند دل‌ها را به سمتش می‌کشاند و این شهید فوق‌العاده در دل‌ها رسوخ پیدا کرد و برای همیشه در دل‌ها ماندگار شد و قطعا خونش از حیاتش اثرش بیشتر خواهد داشت.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

قیمت سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

پربازدید ها

آسوشیتدپرس:سخنرانی روحانی آتشین بود،آمریکا تسلیم ایران خواهدشد

مجلس یازدهم به جای ارائه طرح جدید، لایحه جامع انتخابات را بررسی کند

وزارت کشور موانع اداری فعالیت احزاب را برطرف کند/ طرح مجلس برای تغییر نوع نظارت انتخابات شوراها باعث ایجاد نگرانی شده است؛ دولت با این طرح مخالفت کند/ سخنان مدافعان این طرح که می‌گویند شوراها تحت نظارت نیستند درست نیست

از گذشته خود پشیمان نیستم/ از جمع ۲۵ نفره ما ۱۹ نفر شهید شدند/ در صورت بروز اختلاف حاج قاسم فصل الخطاب بود/ شهید مغفوری الگویم است

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)