کد خبر: ۳۴۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان:
مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان با اشاره به اینکه افرادی می‌گویند نامزد‌های یک جناح بیشتر رد صلاحیت شده و از یک جناح کمتر، بیان کرد: به مردم استان کرمان این اطمینان خاطر را می‌دهد که عندالله و تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکرده ایم و در مواردی نمی‌دانستیم از کدام گروه و جناح است.

مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان درباره وضعیت تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روند مراحل برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر مبنای زمان بندی در حال انجام است و بعد از تشکیل هیئت های اجرایی و نظارت استان و شهرستان ها، روند تایید یا رد صلاحیت داوطلبان در مرحله اول توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام شده است.

وی افزود: در مجموع در استان کرمان ۳۶۲ نفر نامزد برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کرده بودند که ۶۲ نفر از این تعداد انصراف داده و ۳۶ نفر توسط هیئت های اجرایی رد صلاحیت شده اند که برخی از این افراد به شورای نگهبان اعتراض خود را اعلام کرده اند.

هیئت نظارت استان مرجع رسیدگی و تایید یا رد صلاحیت هیچ کاندیدایی نیست

رضایی با اشاره به اینکه هیئت نظارت استان کرمان با توجه به محتویات پرونده کاندیداها تشکیل جلسه داده و نظر مشورتی خود را اعلام کرده، گفت: هیئت نظارت استان مرجع رسیدگی و تایید یا رد صلاحیت هیچ کاندیدایی نیست و هیئت مرکزی نظارت بر امر انتخابات این کار را انجام می دهد و استان فقط نظر مشورتی خود را اعلام می کند.

مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان بیان کرد: امسال مراجع چهارگانه استعلام همکاری خیلی خوبی با هیئت نظارت داشته اند و با توجه به اینکه پرونده ها سیستمی شده، مکاتبات شورای نگهبان از طریق بالاترین مرجع صادرکننده صورت می گیرد و ممکن است اطلاعاتی که هیئت مرکز داشته باشد به مراتب بیش از ما باشد لذا هیچگونه شبهه ای وجود ندارد زیرا مرجع صادرکننده رای هیئت مرکزی نظارت است.

وی افزود: احتمال دارد مواردی در پرونده فرد وجود داشته باشد که ما در استان نداشته باشیم و به همین دلیل نامزدهایی که به رد صلاحیت یا عدم احراز اعتراض دارند باید به هیئت مرکزی نظارت مراجعه کنند و آنجا علت عدم احراز یا رد صلاحیت را بخواهد که طبق قانون باید در اختیارشان قرار بگیرد.

عندالله و تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکرده ایم

رضایی اظهار کرد: مدت پنج روزه ای که کاندیداها باید اعتراض خود را در استان یا در ورزشگاه تختی تهران درمورد رد یا عدم احراز صلاحیت ارائه کنند تمام شده، بنابراین همه نامزدهایی که اعتراض داشته اند، کتبا اعتراض را تحویل داده اند.

وی با اشاره به اینکه افرادی می گویند نامزدهای یک جناح بیشتر رد صلاحیت شده و از یک جناح کمتر، بیان کرد: به مردم استان کرمان این اطمینان خاطر را می دهد که عندالله و تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکرده ایم و در مواردی نمی دانستیم از کدام گروه و جناح است.

درباره بیش از نیمی از ثبت نام شدگان هیچ شناختی نداشته ایم

مسوول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان بیان کرد: شاید درباره بیش از نیمی از ثبت نام شدگان هیچ شناختی نداشته ایم و به همین دلیل عدم احراز صلاحیت خورده اند و نتوانسته اند خود را به اعضای هیئت نظارت بشناسانند.

وی افزود: مواردی بوده که در هیئت نظارت استان تایید شده اما در هیئت مرکزی رد شده یا عدم احراز خورده و برعکس فردی بوده که در استان صلاحیت وی را رد کرده ایم اما در مرکز تایید شده است زیرا موارد هیئت مرکزی از ما بیشتر و دسترسی و تصمیم گیری آنها راحت تر است.

از همه جناح ها افرادی هستند که رد یا تایید صلاحیت شده اند

رضایی اظهار کرد: به هیچ عنوان اینگونه نیست که رد صلاحیت از یک جناح باشد؛ از همه جناح ها افرادی هستند که رد یا تایید شده اند و اسناد و مدارک موجود است و اگر کسی می خواهد اعلام می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نمی خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم، گفت: هر فردی که از نظر ماهیتی پرونده وی مشکل نداشته باشد، تائید شده است و خود افراد می دانند که زمانی که مدیر بوده‌اند باید اعتباری را در جای خاص هزینه می کرده اما در جای دیگر هزینه نموده و این می شود یکی از مصادیق عدم التزام به قانون و واحدهای نظارتی اعلام کرده اند که خلاف انجام داده است.

ضایع کردن حق کسی، از مصادیق عدم التزام به قانون

مسوول دفتر شورای نگهبان در استان کرمان گفت: مردم بدانند فردی که حق کسی را ضایع و تعدی کرده و در مسائل مالی مشکل داشته، از مصادیق عدم التزام به قانون محسوب می شود.

وی افزود: به فرموده امام راحل مجلس در راس امور و عصاره فضائل ملت است و بنابراین نامزدهای انتخابات مجلس باید همه مسائل را رعایت کنند و کسی که رعایت کند مطمئنا تایید صلاحیت می شود و خدای ناکرده بحث تهمت زدن به نامزدها و این مسائل نیست.

رضایی با اشاره به اینکه باید ابتدا بدانیم در پرونده فرد چه مسائل و مواردی وجود داشته و آن زمان قضاوت کنیم، گفت: باید قضاوت را به کسانی بسپاریم که از پرونده افراد آگاهی و استعلام از مراجع چهارگانه را دارند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)