کد خبر: ۳۴۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ جزئیات لوایح درآمدی شهرداری؛
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر، گفت: در سیاست‌های کمیسیون عمران و حمل و نقل مقرر شد کلیه تعرفه‌هایی که مربوط به شهروندان است در همه تعرفه‌ها بین ۱۵ تا ۲۵ درصد بیشتر افزایش پیدا نکند. معمولا تورم سالیانه بانک مرکزی که تورم رسمی است در رنج ۲۲.۵ تا ۲۵ درصد است، اما تورم غیر رسمی که در جامعه وجود دارد بالای ۴۵ درصد است؛ بنابراین ما تعرفه‌ها را طوری لحاظ کردیم که به مردم فشار وارد نشود.

سهم خودیاری شهروندان برای آسفالت 25 درصد اعلام شد/تعرفه ها را طوری لحاظ کردیم که به مردم فشار وارد نشود/ نرخ شاخص بانک مرکزی در خصوص تورم در حد شعار است/ مردم انتظارات خود از شهرداری را متناسب با آنچه در کشور رخ می دهد قرار دهند

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار: 

در نشست علنی شورای اسلامی شهر که شامگاه دوشنبه برگزار شد تعرفه لوایح عوارضی مربوط به کمیسیون عمران و حمل و نقل بررسی  و با 9 رای موافق و 2 رای مخالف تصویب شد.

 رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: در سیاست های کمیسیون عمران و حمل و نقل مقرر شد کلیه تعرفه هایی که مربوط به شهروندان است بین 15 تا 25 درصد افزایش پیدا کند.

محمد جواد کامیاب افزود: معمولا تورم سالیانه بانک مرکزی که تورم رسمی است در رنج 22.5 تا 25 درصد است اما تورم غیر رسمی که در جامعه وجود دارد بالای 45 درصد است. بنابراین ما تعرفه ها را طوری لحاظ کردیم که به مردم فشار وارد نشود. 

کامیاب همچنین درخصوص تعرفه هایی که مربوط به دستگاه های دولتی، سازمان ها و پیمانکاران است گفت: در این حوزه حداکثر افزایش 35 درصد است .

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل درخصوص خودیاری آسفالت نیز گفت: در بخش مربوط به شهروندان نسبت به سال گذشته حداکثر 25 درصد افزایش داشتیم که در زیرسازی 20 درصد و در آسفالت 25 درصد. این ضریب ها تا پایان سال 99 ثابت هستند.

آن طور که رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل مطرح کرد: در حوزه حمل و نقل از 471 مورد ،تعرفه اخذ خواهد شد. در حوزه حمل و نقل بار مسافر در حریم شهر 12 مورد تعرفه، حمل و نقل بار مسافر در محدوده شهر در یک بخش 74 مورد و دربخش دیگرکه حمل و نقل بار مسافر در محدوده شهر است 264 مورد تعرفه اخذ خواهد شد.

همچنین سازمان مدیریت مهندسین شبکه 73 مورد و حمل و نقل امور زیربنایی و آسفالت 5 مورد تعرفه و حمل و نقل امور زیربنایی و پایانه مسافربری نیز 43 مورد تعرفه خواهند داشت.

کامیاب با بیان اینکه اگر این موارد اعمال شود در زمینه های مختلف با میانگین رشد همراه هستیم، گفت: میانگین رشد در زمینه حمل و نقل 27 درصد، در زمینه بار مسافر 21 درصد، در زمینه بار مسافر در محدوده شهری 26 درصد، سازمان مدیریت مهندسین شبکه 27 درصد و حمل و نقل امور زیربنایی تقریبا 25 درصد رشد خواهد بود.

او اظهار داشت: سعی کردیم جز همین 471 مورد در هیچ جای دیگر افزایش تعرفه نداشته باشیم و متناسب با تورم باشد. اما کار دیگر این بود که ما هیچگونه افزایشی نداشته باشیم اما در سال های بعدی به جایی می رسیدیم که مجبور می شدیم افزایش انفجاری مثل همین افزایش قیمت بنزین داشته باشیم.

در ادامه جلسه چناریان در دفاع از لوایح درآمدی کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: جمع بندی لوایح درآمدی در حوزه حمل و نقل و امور زیربنایی منطقی بود و به صلاح مردم و شهرداری است.

فتح الله مویدی، عضو شورای شهر اما با بیان اینکه من یا 25 درصد افزایش مخالف هستم، این پرسش را مطرح کرد: این تعرفه ها به نسبت سال 97 تا چه میزان افزایش داشته اند؟

کامیاب پاسخ داد: اگر در سایر تعرفه ها به سال 96 و 97 برگردیم تعرفه ها به روز شده است بنابراین دلیلی ندارد به سال های قبل بازگردیم مبنای ما سال گذشته است نه دو سال قبل.

در ادامه شهردار عنوان کرد: نرخ شاخص بانک مرکزی در خصوص تورم در حد شعار است. اگر می خواهیم واقع بینانه نگاه کنیم باید واقعیت کشور را ببینیم. شهرداری بی پول باشد کمتر آسفالت می کند و پروژه ها دیرتر تکمیل می شوند.

سید مهران عالم زاده تصریح کرد: مردم بایستی انتظارات خود از شهرداری را متناسب با آنچه در کشور رخ می دهد قرار دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

یک روز پس از ورود به لیست سیاه: یورو در استانه کانال ۱۶ هزار تومان/ دلار ۱۴ هزار و ۴۳۰ تومان

ثبت‌نام اعتکاف در کرمان از پنجم اسفند ماه آغاز می‌شود

حضور همایون شجریان در جمع دوستداران استاد در مقابل بیمارستان جم+ویدئو

حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد تنها کرسی اصلاح طلبان استان کرمان در مجلس یازدهم

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

پربازدید ها

40 درصد اختلالات ناباروری از سوی مردان و 18 درصد مشترک بین زوجین است/عوامل ناشناخته، شایع ترین علت ناباروری در افراد / میزان ناباروری در ایران بالاتراز نرم جهانی است/ محیط های گرم اختلالات ناباروری را تشدید می کند/سن زنان در درمان ناباروری تاثیر دارد

مدارس استان کرمان از فردا تا پایان هفته تعطیل اعلام شد

استفاده ماسک برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است/دلیلی منطقی برای تعطیلی نداریم/مرگ و میر در مبتلایان به کرونا زیر دو درصد است/ همایش و تجمع غیر ضروری تشکیل نشود/ کرونا نسبت به سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)