کد خبر: ۳۴۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی کرمان:
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه خسارت محصول پسته در استان در سال گذشته بی‌سابقه بود، بیان کرد: ۹۲۱ میلیون ریال نیز به صورت تهاتر خرید بیمه‌نامه سال زراعی بعد کسر شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه خسارت محصول پسته در استان در سال گذشته بی‌سابقه بود، بیان کرد: ۹۲۱ میلیون ریال نیز به صورت تهاتر خرید بیمه‌نامه سال زراعی بعد کسر شده است.

جواد احمدزاده در جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تعداد ۱۰۷ هزار و ۱۷۳ فقره بیمه‌نامه در استان صادر کرده‌ایم که بیش از ۵۴۰ میلیارد ریال حق بیمه دریافت شده است.

وی با بیان اینکه استان کرمان در پوشش بیمه باغات رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است افزود: ۴۰ درصد ضریب نفوذ بیمه در سطح باغات استان است که بیشترین خسارت نیز در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ در باغات بوده و ۱۰۰ درصد محصول پسته دچار خسارت شد.

احمدزاده با اشاره به اینکه در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ میزان ۸۱ هزار و ۳۴۴ پرونده خسارت در زیر بخش‌های کشاورزی مورد تایید قرار گرفت، تصریح کرد: بیشترین حجم غرامت مربوط به خسارت باغات به مبلغ ۲۸۹۱ میلیارد ریال بود که عمده آن مربوط به محصول پسته است و تاکنون ۱۹۵۷ میلیارد ریال به حساب بیمه‌گذاران واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه خسارت محصول پسته در استان در سال گذشته بی‌سابقه بود، بیان کرد: ۹۲۱ میلیون ریال نیز به صورت تهاتر خرید بیمه‌نامه سال زراعی بعد کسر شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی کرمان گفت: در سال زراعی ۹۸ – ۹۷ تعداد ۱۱۴ هزار و ۹۶۷ فقره بیمه‌نامه صادر کرده‌ایم که ۹۱۳ میلیارد ریال حق بیمه دریافت شده و در برنامه ریالی که به نوعی تکلیف وزارتخانه است، استان کرمان رتبه اول کشور است.

احمدزاده با بیان اینکه در پوشش بیمه سطح باغات در سال زراعی گذشته نیز رتبه نخست کشور را کسب کردیم که البته ظرفیت خالی در این بخش داشته و باید تلاش کنیم اظهار کرد: در سال زراعی گذشته ۶۴ هزار و ۸۲۸ پرونده خسارت مورد ارزیابی قرار گرفته که ۴۳ هزار و ۲۰۸ هکتار مربوط به سطح باغات بوده و ۱۶۴۷ میلیارد ریال خسارت به باغات تایید شده که باز بیشترین مبلغ و سطح مربوط به پسته و بعد از آن خرما است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۱۸۷۲ میلیارد ریال کل مبلغ غرامت است که ۲۲۵ میلیارد ریال به صورت نقدی واریز و ۶۶۰ میلیارد ریال تهاتر بابت خرید بیمه‌نامه سال زراعی ۹۹ – ۹۸ کسر شده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی کرمان گفت: درسال زراعی جاری(۹۹ – ۹۸) از ابتدای مهرماه تاکنون ۶۱ هزار و ۵۲۸ فقره بیمه‌نامه محصولات کشاورزی در استان صادر شده و ۱۷۶۱ میلیارد ریال معادل ۳۵ درصد برنامه محقق شده است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

حضور پرشور مردم کرمان در انتخابات بیانگر تداوم مکتب سردار سلیمانی است

استاندار: مشارکت مردم استان کرمان در حال افزایش است

هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم/ آماده‌باش پلیس تا اعلام نتایج انتخابات

خطاب به کسانی که برای رای دادن، «تردید» دارند

جهانگیری: امروز مردم دست به انتخابی می‌زنند که سرنوشت خود را برای به او واگذار کنند

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه های انتخابات در حد گمانه زنی است

همتی: به انزوای خارجی پایان خواهیم داد / مردم حق دارند با رفاه و با آرامش زندگی کنند / اگر رای نیاورم باز هم پیگیر شعارهایم خواهم بود

همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنند/ کاش هیچ مشکلی از روز ثبت نام نامزدها تا امروز نداشتیم

ساعات اولیه امروز ۶۰ هزارنفر در استان کرمان رای دادند

کدخدایی: مشارکت در ساعت‌های ابتدایی رای‌گیری بسیار خوب بوده است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)