کد خبر: ۳۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
کمتر از ۲۰ روز تا انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به عنوان نهاد و تشکل انتخاباتی در این دوره از انتخابات در نقطه صفر قرار دارد، هم جبهه پایداری راهش را از آنها جدا کرده است و هم محمدباقر قالیباف دلش با لیست شورای ائتلاف یکی نیست، با این وجود بعد از اعلام قطعی جبهه پایداری برای ارائه لیست مجزا و تایید غلامعلی حدادعادل بر این مسئله به نظر می‌رسد، رویه و رفتار و برخوردها با قالیباف حداقل در کلام تغییر کرده است.

کمتر از ۲۰ روز تا انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به عنوان نهاد و تشکل انتخاباتی در این دوره از انتخابات در نقطه صفر قرار دارد، هم جبهه پایداری راهش را از آنها جدا کرده است و هم محمدباقر قالیباف دلش با لیست شورای ائتلاف یکی نیست، با این وجود بعد از اعلام قطعی جبهه پایداری برای ارائه لیست مجزا و تایید غلامعلی حدادعادل بر این مسئله به نظر می‌رسد، رویه و رفتار و برخوردها با قالیباف حداقل در کلام تغییر کرده است. شورای ائتلاف موفق نشده است که پایداری را با خود همراه کند، نگران ارائه لیست از جانب جوانان انقلابی عدالتخواه نیز هست؛ اگر قرار باشد قالیباف نیز با مفهوم نواصولگرایی و مجلس نو لیست تازه‌ای ارائه بدهد، کارنامه شورای ائتلاف مصداق کامل آب در هاون کوبیدن بوده است.

 

‌دفاع طائب از قالیباف

مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار در مراسم بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در مسجد چهارمردان قم در رابطه با محمدباقر قالیباف و احتمال ریاست او در مجلس آینده شورای اسلامی، تصریح کرد: قالیباف همیشه همراه و همدل با حاج قاسم سلیمانی بوده و رهبر معظم انقلاب به او فرمودند که تو مدیریت جهادی داری و کسانی که او را خراب کردند باید در روز قیامت پاسخگو باشند.

 

‌منتقد دیروز؛ متحد امروز

مصطفی میرسلیم چهره دیگری است که در پاسخ به سوالی مبنی بر این که او در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ مدعی در اختیار داشتن اسناد فساد قالیباف بوده است و امروز با او در یک لیست قرار می‌گیرد، نیز تاکید کرد: امروز با طیفی مواجه هستیم که خیرخواه انقلاب نیستند، خادمان انقلاب و جانبازان را به مسخره و به مقدسات نظام توهین می‌کنند. اما همین افراد که نه امام راحل را قبول دارند و نه رهبر معظم انقلاب را، مدعی حضور در صحنه هستند و ظاهر خود را هم حفظ می‌کنند. از سوی دیگر طیفی هم وجود دارد که به انقلاب اعتقاد دارند و خدماتی کرده‌اند. ممکن است اشتباهاتی هم داشته‌اند که با تذکر این اشتباهات اصلاح می‌شود. خوب نیست که کسی حتی اگر اشتباه فاحش داشته باشد، با کسی که با نظام و رهبری مشکل دارد، مقایسه شود. وی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت حضور او با قالیباف در یک لیست تاکید کرد: نباید کاری کرد که برای دستیابی به یک حق، حق بزرگتر که اداره صحیح انقلاب و به نفع مردم است را به خطر انداخت. کار افراد همفکر خود را بدون نقص نمی‌دانم اما به آنها تذکر می‌دهم که نقص آنها برطرف شود. بحث مماشات مطرح نیست.

 

‌لیست بلاتکلیف مشترک

در روزهای اخیر چهره‌های مختلفی موضع‌گیری‌های متفاوتی درباره موضوع لیست مشترک داشته‌اند. جبهه پایداری اصرار دارد تا با ارائه لیست مستقل اما با اسامی مشترک در انتخابات قدم بردارد. رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد گفته است که جبهه پایداری و شورای ائتلاف توافق کردند که حداکثر اعضای مشترک در لیست‌ها را داشته باشند مگر اینکه توافق جدیدی صورت بگیرد.

با این وجود عباس سلیمی، تحلیل‌گر مسائل سیاسی می‌گوید که شورای ائتلاف به جبهه پایداری گفته است که «اگر لیست مستقل ارائه بدهد خبری از اسامی مشترک نخواهد بود و تمامی اعضای این جبهه از لیست شورای ائتلاف کنار گذاشته می‌شوند.»

سلیمی‌نمین با بیان اینکه اگر پایداری اقدامی خلاف تعهد اخلاقی‌اش انجام دهد، افراد دیگر در دو لیست مشترک نخواهند بود، گفت: یعنی اگر جبهه پایداری ساز جدایی بزند، افرادی که در لیست ائتلاف اصولگرایان هستند اجازه ندارند در لیست جبهه پایداری باشند و همچنین نامزدهای جبهه پایداری نیز در لیست ائتلاف اصولگرایان جایی نخواهند داشت و حذف می‌شوند. به عبارت دیگر یا یک فهرست ۳۰ نفره واحد خواهد بود یا دو فهرست کاملا جدا که شورای ائتلاف نامزدهای خودش را دارد و جبهه پایداری هم لیست خود را می‌دهد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه در فهرست تهران شورای ائتلاف اصولگرایان باید یک سرلیست ارائه شود، گفت: آقایان میرسلیم و آقاتهرانی نمی‌توانند به مطالبه امروز جامعه پاسخ دهند. اصلاح‌طلبان هفته گذشته با سرلیستی آقای قالیباف فهرستی غیرواقعی را منتشر کردند تا بتوانند تخریب حداکثری انجام دهند.

احمد کریمی‌اصفهانی، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره اختلافات در جناح اصولگرایان در آستانه انتخابات گفته است که «ارائه لیست جداگانه پایداری از قبل هم مشخص بود و در مصاحبه‌های مختلف گفته بود این مجموعه تقریبا هیچ وقت نتوانسته که با هیچ مجموعه‌ای خود را تطبیق دهند. دلیلش نیز آن است که فقط خودشان را مسلمان و انقلابی می‌‎دانند. کسانی هم که اینگونه فکر کرده و محدودنگر هستند نمی‌توانند با دیگران سازش کنند. ما پیش‌بینی این را کرده بودیم که اینها برای قرار گرفتن در مجموعه سهم‌خواهی می‌کنند و این خیلی بد است. هر کس که شایسته‌تر و کارآمدتر است باید به مجلس برود. مجلس جای شعار نیست و جای شعور است. کار سنگینی در مجلس وجود دارد و فرد باید به درد مجلس بخورد و آن را بشناسد.»

ناصر ایمانی درباره ارائه لیست جداگانه جبهه پایداری گفت: «همان‌طور که پیشتر هم گفته‌ام جدایی پایداری از اصولگرایان اتفاق عجیبی نیست و با تصمیم این طیف آسمان بر زمین نیامده است. دبیر کل این طیف می‌گوید که ارائه لیست جداگانه به معنای برهم‌زدن وحدت نیست که این گزاره کاملا نادرست است زیرا کاری که پایداری‌ها کردند جز وحدت‌شکنی نبود.»

برچسب ها: انتخابات ، قالیباف ، طائب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

این طرح با روح قانون اساسی مغایرت دارد/ سقف سنی برای نامزدهای ریاست جمهوری حتی در کشورهای پیشرفته وجود ندارد /چرا در طرح اصلاحیه تاکید شده نامزد ریاست جمهوری باید حتما باید وزیر یا استاندار باشد

آیا موسوی خوئینی ها به سیاست باز می گردد

شهادت رئیس سابق دفتر حاج قاسم سلیمانی در هفته دفاع مقدس

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

پربازدید ها

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

آیا موسوی خوئینی ها به سیاست باز می گردد

شهادت رئیس سابق دفتر حاج قاسم سلیمانی در هفته دفاع مقدس

این طرح با روح قانون اساسی مغایرت دارد/ سقف سنی برای نامزدهای ریاست جمهوری حتی در کشورهای پیشرفته وجود ندارد /چرا در طرح اصلاحیه تاکید شده نامزد ریاست جمهوری باید حتما باید وزیر یا استاندار باشد

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)