کد خبر: ۳۵۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
سیدحسین مرعشی در همایش حامیان دکتر زهره سالاری مطرح کرد:
این فعال سیاسی با بیان اینکه اگر به مخالف اجازه صحبت بدهیم یعنی تکامل، گفت: راهمان دشوار است نیاز به مردانگی وایستادگی داریم. امیدوارم شیر زنان و شیر مردان ندای آزادی خواهی و اصلاح طلبی و خدمت به مردم را با رای دادن به خانم سالاری فریاد بزنند

خانم سالاری به وسیله مجموعه به هم پیوسته اصلاح طلبی پشتیبانی می شود/ مشکل اصلی ردصلاحیت ها نیست،مشکل دلسردی مردم است

 

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

سید حسین مرعشی گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس بر اساس بررسی هایی که در ایران شده و من به آن شهادت می دهم سخت ترین انتخابات جمهوری اسلامی است.

به گزارش گفتارنو سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در نشست حامیان دکتر زهره سالاری در کرمان گفت: یک بخش از سختی کار مربوط به مدیریت کردن فضای انتخابات است. در انتخابات قبلی ازجمله انتخابات مجلس هفتم ۱۲۰ نفر از نمایندگان دوره ششم رد صلاحیت شدند. این مسئله موجب نگرانی ما بود جناح ما سالهاست از این مسائل رنج می برد و ما هنوز معیار و ملاک رد صلاحیت ها را نمی دانیم.

مرعشی ادامه داد: من با علی مطهری صحبت می کردم می گفت آخر نتوانستم بدانم چرا رد شدم؟ او که فرزند شهید مطهری و یک اصولگرای آزاده ای است.

او خاطر نشان کرد: مشکل اصلی این انتخابات رد صلاحیت گسترده نیست مشکل اصلی دلسردی مردم است. دلسردی از انتخابات، مردم این سوال را مطرح می کنند اگر رای بدهیم چه می شود؟

عضو شورای راهبردی جمعیت توسعه و ازادی استان کرمان عنوان کرد: این ناامیدی چند بعد و ریشه دارد ریشه این موضوع این است که برخی علاقه دارند مردم را نسبت به انتخابات ناامید کنند بعضی  گفته اند مشکل انتخاب مردم است یعنی چی؟ یعنی مردم آن کسی را که ما می گوییم انتخاب کنند.

مرعشی گفت: یک مشکل دیگر این است که ما نمی توانیم کاندیدای مورد توجه خودمان که می توانند مسائل کشور را حل کنند به میدان بیاوریم، البته خانم سالاری و دیگر دوستان که تاید صلاحیت شدند استثنا هستند.

سخنگوی حزب کارگزاران اظهار داشت: باید توجه داشت که ما در جریان تحولات اجتماعی و سیاسی در مسیر تکامل و رشد با موانعی مواجه ایم اگر باموانع برخورد کردیم نباید عقب گرد کنیم. بگویم ما می آییم اما اگر شرایط نامناسب بود نمی آییم.

او تاکید کرد: اگر می‌خواهیم دموکراسی در ایران رشد کند نیازمند این تجربیات هستیم که زمین بخوریم دوباره بلند شویم تا کشور رشد کند.

مرعشی به تاریخ مشروطه اشاره کرد ویادآور شد: وقتی که در ایران مشروطه شروع آغاز شد خیلی از مفاهیم مشروطه، یعنی حکومت قانون، آزادی و رشد برای جامع آن دوران سخت بود جامعه ای که فقط هشت هزار تحصیل کرده داشت. ما در یک منطقه زندگی می کنیم که اروپا و ژاپن نیست. حکومت هایی که در این منطقه وجود دارند سلطنتی و امارتی اند یا اسما جمهوری هستند.

او اضافه کرد: علی اف در جمهوری آذربایجان وقتی از دنیا رفت دوماه خبر فوت او اعلام نشد تا الهام علی اف اماده شود برای جانشینی پدر. در سوریه که محور مقاومت است و ما برای سرپا ماندنش تلاش کردیم حافظ اسد و بعد از آن بشار اسد بودند. در جنوب هم تکلیف روشن است.

مرعشی ادامه داد: در دموکراسی‌های منطق فقط ترکیه پیشرفته تر است، در ترکیه هرگاه نخست وزیر بانظرات ارتش مخالفت می‌کرد کودتا می شد اما بعدها که میخواست وارد اتحادیه اروپا شود شرط اتحادیه اروپا این بود که ارتش در سیاست دخالت نکند بعد از آن ترکیه توانست رشد کند. روسیه هم پوتین بالا رفته و پایین نمی آید.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان ساخت: ما در چه منطقه ای داریم تمرین دموکراسی می کنیم؟ نباید دلسرد شویم و رشته کار را رها کنیم. در تمرین، زمین خوردن ها نیاز داریم مردم به لحاظ آداب سیاسی رشدکنند، احزاب ما رشد کنند و به نقطه‌ای برسیم که رقایت در احزاب و جریان سیاسی بر اساس مجموعه ای از سیاست ها باشد این طور نشود باندهای قدرت ایجاد می شود.

عضو شورای راهبردی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان در ادامه گفت: اگر رشته فعالیت های سیاسی سازنده را رها کنیم کشور دچار باندهای قدرت می شود.

او تاکید کرد: خانم سالاری به وسیله مجموعه به هم پیوسته اصلاح طلبی پشتیبانی می شود.

مرعشی با بیان اینکه من در جریان ریز نکته هایی که مردم می‌گویند هستم افزود: مردم به کاهش قدرت مجلس، محدود شدن قدرت انتخابشان و کارکرد دولت اعتراض دارند، حق دارند اما راه آن این نیست. اگر امکانی فراهم شد حرفمان را بزنیم از این امکان باید استفاده کنیم.

او ادامه داد: هر چند دوستان دیگر ما رد صلاحیت شدند ، اما اگر امروز خانم سالاری به عنوان کاندیدای ما تایید شده، اگر در رفسنجان اقای انارکی و در زرند اقای علویان را داریم این یک فرصت فریاد زدن و نقش آفرینی و رساندن پیام است ملت نباید این فرصت ها را از دست بدهند. کوتاهی و دلسردی منافع آن کسانی را تامین می کند که این صحنه ها را آرایش و مدیریت می کنند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه اگر به مخالف اجازه صحبت بدهیم یعنی تکامل، گفت: راهمان دشوار است نیاز به مردانگی وایستادگی داریم. امیدوارم شیر زنان و شیر مردان ندای آزادی خواهی و اصلاح طلبی و خدمت به مردم را با رای دادن به خانم سالاری فریاد بزنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

عراقی زاده:هیچ سربازی در هیچ یک از پادگان‌های کشور مبتلا به کرونا نشده/پادگان‌های ما یکی از پاک‌ترین محل‌ها در خصوص ویروس کرونا هستند

جزئیات بیشتری از دلایل استعفای معاون اقتصادی استاندار کرمان سه ماه پس از صدور حکم

بازار مظفری کرمان چهار روز کلا تعطیل می‌شود

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سرانجام تعطیلی معادن به کجا رسید؟

پربازدید ها

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: مبلغی به جهت خرید لوازم خانگی در اختیار سپاه قرار گرفت/500 راس دام به مردم مناطق سیل‌زده رودبارجنوب اهدا ‌می شود

استاندار کرمان:اگر واحد تولیدی بدون تجمع می تواند کار کند، چرا باید تعطیل شود؟

رئیس دفتر رئیس‌جمهور:اجرای سیاست قرنطینه و بهره‌گیری از قوه قهریه، دست‌کم در ایتالیا، فرانسه و انگلستان موفق نبوده/برخی حضرات می‌گفتند اعلام کرونا قبل انتخابات،پروژه سیاسی است!

جزئیات بیشتری از دلایل استعفای معاون اقتصادی استاندار کرمان سه ماه پس از صدور حکم

عراقی زاده:هیچ سربازی در هیچ یک از پادگان‌های کشور مبتلا به کرونا نشده/پادگان‌های ما یکی از پاک‌ترین محل‌ها در خصوص ویروس کرونا هستند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۴ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)