کد خبر: ۳۵۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان:
رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در زندان‌های کرمان دارای جرم مواد مخدر هستند، گفت: بیش از ۳۰۰ هزار تبعه بیگانه در استان کرمان حضور دارند و روزانه ۱۵۰۰ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان کرمان در حال تردد بوده که در استان ماندگار می‌شوند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در زندان‌های کرمان دارای جرم مواد مخدر بوده و موفقیت برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری را با چالش مواجه می‌کند گفت: بیش از ۳۰۰ هزار نفر تبعه بیگانه در استان کرمان حضور دارند و روزانه ۱۵۰۰ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان کرمان در حال تردد بوده که یا در استان ماندگار می‌شوند. ضمن اینکه اتباع بیگانه در ۳۰ درصد جرائم استان نقش دارند.

یدالله موحد صبح امروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه در نشست رییس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دادگستری استان کرمان خطاب به آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: مردم استان کرمان مانند سایر مردم ایران به تدابیر و اندیشه‌های تحول‌گرا و فسادستیز جنابعالی، گام دوم انقلاب، اجرای منویات مقام معظم رهبری برای تحقق عدالت و سایر اهداف بنیانگذار انقلاب به منظور رشد و تعالی کشور و حل معضلات و تحول در دستگاه قضایی امیدوار هستند.

وی افزود: قاطبه مردم، خانواده شهداء و ایثارگران استان کرمان اعتقاد دارند که تدابیر و تصمیمات خردمندانه شما در سفر به این استان منشاء خیر و برکت و تحول در دستگاه قضائی استان خواهد شد.

موحد تصریح کرد: تلاش همکاران ما برای تحقق اهداف و برنامه‌های تحولی که از ابتدای انتصاب جنابعالی آغاز شده و تا رسیدن به هدف و وضعیت مطلوب مورد نظر جنابعالی ادامه خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان ۶۵۴۵ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۲۸۴ آزاده سرافراز دارد، عنوان کرد: کرمان نهمین استان پرجمعیت کشور با ۲۳ شهرستان، ۵۸ بخش و ۳۲ حوزه قضائی است.

وی افزود: کرمان استان ویژه در بخش اقتصادی و اجتماعی است که با معادن عظیم سنگ‌آهن، مس و کرومیت بهشت معادن کشور بوده و ۲۵ درصد باغات کشور را در خود جای داده و از استان‌های برتر در عرصه کشاورزی است.

موحد با اشاره به تهدیدات و آسیب‌هایی که متوجه استان کرمان است، گفت: امیدواریم در سطح ملی برای این آسیب و تهدیدها چاره‌اندیشی شود.

وی تصریح کرد: پهنای استان کرمان مسیر ترانزیت و قاچاق مواد مخدر است و بدون شک این بلیّه منشاء بسیاری از جرائم خشونت‌بار و آسیب‌های اجتماعی است و مداوم تاثیر عمده و قابل توجهی بر آمار زندانیان استان دارد.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در زندان‌های کرمان دارای جرم مواد مخدر بوده و موفقیت برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری را با چالش مواجه می‌کند افزود: بیش از ۳۰۰ هزار تبعه بیگانه در استان کرمان حضور دارند و روزانه ۱۵۰۰ نفر از اتباع یگانه غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان کرمان در حال تردد بوده که یا در استان ماندگار می‌شوند. ضمن اینکه اتباع بیگانه در ۳۰ درصد جرائم استان نقش دارند.

موحد با اشاره به اینکه فقر و محرومیت در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان، خشکسالی و بحران عمیق کاهش منابع آبی استان، تاثیرپذیری امنیت استان کرمان از سیستان و بلوچستان، افزایش نرخ اعتیاد و طلاق و ... از دیگر تهدیدات و آسیب‌های استان کرمان است تصریح کرد: درخواست داریم ریاست قوه قضائیه یا کل استان کرمان یا حداقل مناطق شرقی و جنوب استان را جزو مناطق محروم برای بهره‌مندی قضات استان از مواد قانونی مربوطه، محسوب کنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: قضات و کارکنان دادگستری استان کرمان سالانه ۷۰۰ هزار پرونده را مختومه می‌کنند و به طور متوسط هر قاضی سالانه ۲۰۰۰ پرونده را رسیدگی می‌کند.

این مقام ارشد قضایی در استان کرمان افزود: طی چند سال گذشته علیرغم افزایش پرونده‌های ورودی ۳۵ درصد موجودی پرونده دادگستری استان کرمان کاهش یافته و متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها از ۱۳۵ روز به ۹۴ روز کاهش یافته است.

موحد بیان کرد: طی پنج ماه گذشته ۲۸ هزار و ۲۵۵ پرونده به شوراهای حل اختلاف استان ارجاع شده و ۴۲ درصد پرونده‌های شوراهای حل اختلاف استان به صلح و سازش ختم شده که در سال جاری در این زمینه رتبه دوم را کسب کرده‌اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه با تلاش شوراهای حل اختلاف، ۲۱ پرونده قصاص نیز در پنج ماه گذشته منتهی به بخشش شده است گفت: همچنین سند مالکیت ۱۳ میلیون هکتار اراضی دولتی صادر و در راستای حمایت از رونق تولید، ۹۰ واحد تولیدی مورد حمایت دستگاه قضائی استان کرمان قرار گرفته‌اند.

وی افزود: میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار در جنوب و شرق استان کرمان با رویکرد کاهش و کنترل خشونت، اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان و رسیدگی ۳۰۰۰ دادخواست مردمی در سال جاری از جمله اقدامات موثر دادگستری استان کرمان بوده است.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

عراقی زاده:هیچ سربازی در هیچ یک از پادگان‌های کشور مبتلا به کرونا نشده/پادگان‌های ما یکی از پاک‌ترین محل‌ها در خصوص ویروس کرونا هستند

جزئیات بیشتری از دلایل استعفای معاون اقتصادی استاندار کرمان سه ماه پس از صدور حکم

بازار مظفری کرمان چهار روز کلا تعطیل می‌شود

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سرانجام تعطیلی معادن به کجا رسید؟

پربازدید ها

رییس پلیس راهور کرمان:اجازه تجمع در روز سیزده بدر داده نخواهد شد

طغیان رودخانه‌های فصلی و جریان‌های روان‌آبی از بالا دست، دور از انتظار نیست

طی 24 ساعت گذشته 16مورد جدید کرونا ویروس شناسایی شد/ مجموع مبتلایان به کرونا ویروس به 228نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:اکنون آمار بستری ها به دلیل بیماری های حاد تنفسی و کرونا تقریبا ثابت شده/ اگر مراودات اجتماعی را کاهش دهیم،روند مبتلایان به ویروس کرونا نزولی خواهد شد

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۴ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)